Czy mamy powody do świętowania rocznicy 4 czerwca 1989 roku? Moim zdaniem data 4.06.1989 r. powinna być określana dniem wielkiego rozczarowania i manipulacji medialnych! 4 czerwca 1989 roku i ogłoszona wkrótce potem „gruba kreska” dała komunistom i SB możliwość uwłaszczenia i bezkarności za zbrodnie i przekręty dokonane w PRL-u. Największym kłamstwem rozpowszechnianym w mediach jest twierdzenie, że 4 czerwca 1989 roku zakończyła się w Polsce epoka komunizmu, bo nomenklatura PRL-u mogła po tej dacie dalej piastować wysokie stanowiska państwowe, a tzw. Sejm kontraktowy wybrał autora stanu wojennego z 13.12.1981 roku, Wojciecha Jaruzelskiego pierwszym prezydentem rzekomo wolnej RP.


W wojsku nie zdymisjonowano ani jednego generała, a Czesław Kiszczak pełnił tę samą funkcję szefa MSW jaką pełnił w stanie wojennym. Cały „okrągły stół” był jedną wielką socjotechniką medialną, która co innego pokazywała w telewizji, gdy w tym samym czasie uzgadniano za kulisami bezkarność dla służb specjalnych PRL i uwłaszczenie dla nomenklatury.  Ogłoszona przez premiera Mazowieckiego „gruba kreska” oznaczała rozpoczęcie fazy zakłamania historii poprzez palenie akt i niszczenie wielu dowodów zbrodni komunistycznych. Weryfikacja SB i WSI  była farsą, bo najaktywniejsi „stróże ładu socjalistycznego” po wyrzuceniu ze służb specjalnych dostawali licencje na zakładanie firm ochroniarskich, natomiast niektórzy oficerowie ZOMO dostawali zgodę MSW na zakładanie agencji detektywistycznych.
W Sądownictwie nie ukarano żadnego sędziego za wyroki, które bez skrupułów orzekali przeciw opozycjonistom. Żaden prokurator, który żądał wysokich wyroków za działalność antysocjalistyczną nie został posadzony do aresztu nawet na 48 godzin.
Po 4 czerwca 1989 roku nastąpiło, przypominające czasy rozbiorów marnotrawstwo majątku narodowego. Podam jeden przykład Fabrykę Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej wyceniono przy prywatyzacji (dane zgodne z informacją NIK z 1996 r.) na 18.000.000 starych złotych czyli… 1. 800 PLN!!!
Bezmyślnie niszczono przemysł włókienniczy, hutniczy i zamykano kopalnie węgla kamiennego. Dokonano głupoty finansowej przekazując największe polskie banki w obce ręce. Ci sami często ludzie, którzy kiedyś chwalili Marksa i Lenina stali się nagle zwolennikami wolnego rynku.
Zaniedbano sprawy celne likwidując wiele Urzędów Celnych. Nie każdy o tym wie, ale obecnie towary, które sprowadzamy do Polski z USA, Brazylii, Turcji itd. są clone w ten sposób, że KAŻDĄ OPŁATĄ CELNĄ MUSIMY DZIELIĆ SIĘ Z UNIĄ EUROPEJSKĄ, A KIEDYŚ 100% CŁA WPŁYWAŁO DO SKARBU PAŃSTWA POLSKI .
DOPROWADZONO DO UPADKU WIELE OŚRODKÓW BADAWCZO-ROZWOJOWYCH I SYSTEMATYCZNIE NISZCZONO POLSKĄ MYŚL TECHNICZNĄ. OBECNIE POLSKA STAJE SIĘ KRAJEM MONTOWNI I HIPERMARKETÓW, A OŚRODKI ROZWOJU NOWYCH TECHNOLOGII ZNAJDUJĄ SIĘ W KRAJACH TZW. „STAREJ UNII”.
Dzień 4 czerwca 1989 roku nie jest datą godną miana jakiegokolwiek święta, lecz raczej wspomnieniem wielkiego rozczarowania. Dbajmy bardziej o Polskę niż o mity.
Pozdrawiam wszystkich czytelników.
Były Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”
Biura Handlu Zagranicznego Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej
Rajmund Pollak
Od redaktora: Cóż, p. Rajmund Pollak ubolewa nad bezmyślnym rozkradzeniem majątku narodowego. Ja natomiast ubolewam, że nie przeprowadzono radykalnej prywatyzacji państwowych molochów (np. poprzez licytacje) i wprowadzenia rzeczywiście wolnego rynku. On by dopiero zweryfikował, które przedsiębiorstwa naprawdę są potrzebne dla gospodarki czyli dla ludzi, a które nie. Te zaniechania, załatwianie wielu spraw pod stołem, korupcja, związki zawodowe itp… to wszystko mści się do dziś. Rzeczywiście, 4 czerwca 1989 roku nie zapoczątkował radykalnego odchodzenia od komunizmu. Gospodarka w dużej mierze jak była państwowa, tak państwową pozostała, utrwalając w Polakach socjalistyczną mentalność. Socjalizm UE trafia u nas na podatny grunt…
PSz

Polecamy na PROKAPIE teksty na temat III RP…
Tadeusz SyryjczykLudzie Kiszczaka nie blokowali reform
Norbert Gałązka – Normalność, sukces i rozwój…
Mateusz Teska – III RP zrobiła ludziom wodę z mózgu…
Maciej Bukowski – III RP – od czerwonego socjalizmu do socjaldemokracji
Michał Szymański – III Rzeczpospolita – ale czy Polska?
Michał Nawrocki – III Rzeczpospolita – kanty okrągłego stołu

1 KOMENTARZ

  1. Polska Jest Nie najważniejsza!! Fircyk Donald bez krępacji, Cud obiecał POlskiej nacji. Trafnie uznał: lud to kupi, bo jest ciemny, mocno głupi. W PeO młodzież uwierzyła. Do urn wartko POdążyła. I we Wronkach i w Pułtusku. Dali głos Donaldu Tusku. No nareszcie, jest nadzieja. Naród wybrał czarodzieja. No i w końcu stał się cud. Był Chlebowski i Drzewiecki z Sobiesiakiem, czary mary są afery, wyszedł SMRÓD. Biedna nasza Polska cała, cudotwórców se wybrała. Naród płacze, klnie i szlocha. Donek ludu już nie kocha. Ci co cuda ogłaszali, wrednie naród oszukali. Ci co w cuda uwierzyli, se kłopotów przysporzyli. Bezrobocie z POdatkami jak gruźlica pnie się w górę, Rosną ceny i zarobki platformianych urzędasów, Z Unii forsa POgrzebana, EURO Autostrady na 2012r zawalone, Służba zdrowia dogorywa, Pielęgniarki i robole nędznie grosze zarabiają, Chamy z PSLu, bez Hitlera więc do Rajchu za robotą swoje biedne dzieci gnają, A platfusy z lewusami ustawowo narkotyki miękkie wprowadzają, Na wybory od gangsterów za to kasy fuul dostaną. W WOŚP Orkiestrze nastolatki, zluzowane POlskie świnki, Swoje młode ciała dają. POjebańcy z czerwonym, krzyż, patriotyzm wyśmiewają, Gejów lesby i złodziei w POprawności, jewropejsko wspomagają. z IPNem, TVP i Trwam PO lewacku ostro grają, A SBcy z agentami brudne łapy w PRLu zanurzone zacierają. Wiersz jest dobry ale nie mój. Przepraszam autora za moje w nim zmiany i pozdrawiam!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here