Jak podaje Onet.pl, poseł Janusz Palikot ostro skrytykował reakcję Jarosława Kaczyńskiego, po ostatnich działaniach niemieckich chadeków w sprawie „wypędzeń Niemców po II wojnie światowej”. Nazwał Kaczyńskiego człowiekiem z podpaloną głową i z płonącym mózgiem. Prezes PiS wezwał Platformę Obywatelską, by wystąpiła z europejskiej Partii Ludowej. „To oznacza, że ten człowiek nie tylko nie jest patriota, ale jest antypatriotą. To kompletna głupota i debilizm; Niemcy nie twierdzą, że to nie oni wywołali II wojnę światową. Oni tylko chcą podkreślić, że były także cierpienia po ich stronie” – stwierdził Palikot, dodając: „Niemcy też byli wypędzeni, to był fakt…”.
Onet.pl przytacza dalszą część wypowiedzi Palikota: „Gdyby na bazie głupot Kaczyńskiego jakikolwiek kraj podejmował decyzje, to już dawno Polskę wyrzucono by z Unii” – stwierdził poseł PO. Wyraził on nadzieję, że premier Tusk na pewno wkrótce zareaguje na inicjatywę niemieckich chadeków, ale nie będzie to reakcja w stylu Kaczyńskiego.
P

2 KOMENTARZE

  1. No, ciekawi jesteśmy reakcji pana premiera Tuska. Pewnie ruchy palcem w bucie będą tak ostre i piorunujące, że Berlin się zatrzęsie. Pani Angela Merkel już pewnie udaje się do swego schronu przeciwatomowego w obawie przed ta reakcją…

  2. oby Polskę jak najszybcie wyrzucili z tej całej UE, narzędzia diabelskiego planu niszczenia chrześcijańskiej wiary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here