Anthony Fauci

Najważniejszy lekarz wśród urzędników i najważniejszy urzędnik wśród lekarzy w Stanach Zjednoczonych – Anthony Fauci nie zwalnia tempa. Podczas jednego z niedzielnych programów telewizyjnych oświadczył, że dzieci nie mogą bawić się razem bez maski, chyba że wszystkie zostały zaszczepione.

Swoją opinię Fauci argumentuje w ten sposób, że dzieci mogą najwyraźniej zostać zarażone, w związku z czym, jeśli bawią się z rówieśnikami pochodzącymi z innych gospodarstw domowych, powinny nosić maski. Żeby jednak nie dołować rodziców, Fauci dodał, że nie jest jednak tak beznadziejnie… Jeśli „szczepienia” będą szły w takim tempie jak obecnie, wówczas będzie szansa na to, by w wakacje wyjechać na obozy bez masek. Fauci nie przesądza, sugeruje jedynie, że „można sobie wyobrazić, iż będzie to możliwe”.

Portal National File, który cytuje wypowiedź Fauciego, zauważa, iż medyk nie wspomina nic o tym, iż dzieci chorują na covid-19 rzadziej niż dorośli i że zupełnie inaczej przechodzą to zakażenie. „Wiele z nich nie ma żadnych objawów”, a osoby dorosłe, które chorują, „mają zwykle łagodniejsze objawy, takie jak niska gorączka, zmęczenie i kaszel”.

Portal przypomina relacje prezydenta Trumpa z Faucim: „Dobrze się z nim dogadywałem, ale nie słuchałem go za dużo” – miał mówić Trump jeszcze jako gospodarz Białego Domu – „(…) Naprawdę nie słuchałem go, ponieważ robiłem coś przeciwnego do tego, co mówił”. Tymczasem Trumpa w Białym Domu już nie ma, natomiast Fauci jak opowiadał swoje rewelacje, tak opowiada dalej…

K

Źródło: National File

2 KOMENTARZE

  1. Oni wszyscy coś deklarują ale nigdy niczego nie mówią na pewno. Później się wycofują albo bez końca przekładają terminy. To pewnie forma testowanis ile się da ludzi docisksć i ike psychicznie wytrzymają. O dziwo są bardzo wytrzymali i zarazem łatwi do urabiania jak ciepła plastelina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here