Foto. internet

Fani internetowych zmagań w serii gier znanych pod wspólną nazwą Battlefield z niecierpliwością czekają już na możliwość zagrania w najnowszą odsłonę o numerze 2042. Oczywiście nie jest to oznaczenie wskazujące na numer gry w tej konkretnej serii, ale na rok, w jakim będzie się rozgrywać jej akcja. Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z grami z tej serii i chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o tym wspaniałym produkcie, to zapraszamy Cię do przerwania na moment grania w Twoim ulubionym kasynie Vulkan Vegas i przeczytania naszego dzisiejszego artykułu.

Czego możemy spodziewać się, grając w Battlefield 2042?

Jak łatwo odgadnąć na podstawie liczby w tytule, gra przenosi nas do roku 2042. Tym razem fabuła gry sprowadza się do ogólnoświatowego konfliktu pomiędzy Rosją i Stanami Zjednoczonymi. Oczywiście do akcji nie wprowadzono broni nuklearnej, zmagania toczone są więc przy użyciu standardowych oddziałów wojsk lądowych, morskich i lotniczych. Oczywiście wszystko podlane nowoczesną technologią i licznymi gadżetami i nowinkami technicznymi. Niemniej jednak wciąż kluczowym elementem całej układanki są żołnierze, doskonale wyposażeni i uzbrojeni w najnowocześniejszy sprzęt.

Na potrzeby starć przygotowane zostało aż siedem niezwykle rozbudowanych i szczegółowo zaprojektowanych map:

  • „Orbital” — Centrum Kosmiczne w Gujanie to francusko-europejski port kosmiczny na północny zachód od Kourou w Gujanie Francuskiej, terytorium zamorskim Francji w Ameryce Południowej. Opracowana na jego podstawie mapa jest niezwykle wręcz efektowna.

  • „Hourglass” — terenem rozgrywki jest Doha, czyli stolica i najbardziej zaludnione miasto Kataru. Zamieszkuje je około miliona mieszkańców.

  • „Kaleidoscope” — sztuczne miasto Songdo zbudowane od podstaw na 600 hektarach zrekultywowanej ziemi wzdłuż nabrzeża Incheon 30 kilometrów na południowy zachód od Seulu w Korei Południowej. Mamy tutaj także efektowny most, za pomocą którego możemy dostać się do międzynarodowego lotniska Incheon.

  • „Manifest” — terenem tej mapy jest Pulau Brani, czyli wyspa położona na południowym wybrzeżu Singapuru, w pobliżu portu Keppel. Wyspa znajduje się pomiędzy główną wyspą Singapuru a wyspą kurortową Sentosa i jest połączona z lądem przez Brani Terminal Avenue.

  • „Discarded” — mapa będąca odwzorowaniem Alang, czyli miasta w dystrykcie Bhavnagar w indyjskim stanie Gujarat. Jego plaże stały się obecnie największym cmentarzyskiem statków na świecie i tam też właśnie toczyć się będą zmagania w grze Battlefield 2042.

  • „Breakaway” — oczywiście dostępne są także inne lokalizacje, możemy nawet rozegrać kampanię na Antarktydzie. A konkretniej rzecz biorąc na Ziemi Królowej Maud, liczącej sobie w rzeczywistości około 2,7 miliona kilometrów kwadratowych i naturalnie całkowicie niezamieszkanej. Tutaj oprócz standardowej rozgrywki należy jeszcze poradzić sobie z dotkliwym mrozem oraz niezwykle nieprzyjazną i niesprzyjającą pogodą.

  • „Revival” — piaszczysta pustynia bez roślinności i bez naturalnych przeszkód terenowych zapewniających schronienie — można tutaj doszukiwać się podobieństw do walk w Afryce na libijskiej pustyni w okresie II wojny światowej.

Jak widać, gracze będą mieli mnóstwo atrakcyjnych opcji do wyboru. Godne uwagi jest to, że środowisko, w którym działać będą gracze, jest w pełni dopracowane i żyje własnym życiem. Budynki można zniszczyć, cywile na widok żołnierzy będą uciekać, wybuchy bomb znacząco zmienią rzeźbę terenu, a do tego dochodzą jeszcze naturalne zjawiska pogodowe, jak wiatr, śnieg, deszcz, burza, a nawet tornado i rozprzestrzeniające się pożary.

Tryb wieloosobowy

Podobnie jest wszystkie inne gry z serii Battlefield, tak i w Battlefield 2042 rozgrywka opiera się wyłącznie o tryb multiplayer. Ale w odróżnieniu od wcześniejszych odsłon, tutaj możemy toczyć zmagania z udziałem aż 128 graczy na jednej mapie i w jednej sesji. A to oznacza, że termin „battlefield”, czyli „pole bitwy”, zaczyna przypominać rzeczywistość. Ponadto dostępne będzie mnóstwo nowych trybów gry, nie tylko znane od wielu dekad Capture the Flag i Deathmatch. Tutaj gracze znajdą dla siebie mnóstwo nowych wyzwań, które spowodują, że nie będą w stanie oderwać się od gry!

Urządzenia, na których można grać w Battlefield 2042.

Olbrzymią zmianą w porównaniu do poprzednich odsłon tej serii jest wreszcie sprawnie działający tryb crossplatformowy. Oznacza on możliwość grania w jednej sesji graczom korzystającym z różnych urządzeń i platform. Wcześniej gracze korzystający z wersji gry dla Windows nie mogli grać razem z tymi, którzy dysponowali konsolami, teraz od wersji Battlefield 2042 będzie to możliwe bez żadnych przeszkód.

Jest to cecha istotna o tyle, że liczba urządzeń i platform, na których możemy zagrać, jest doprawdy imponująca. Najpopularniejsza zapewne wśród graczy jest opcja grania na komputerze, w systemie Microsoft Windows. Równie dobrze możemy grać na PlayStation 4, Playstation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Wszyscy ci gracze mogą się spotkać w jednej sesji i grać ze sobą na równorzędnych zasadach. Jedynym ograniczeniem w tym przypadku są tylko limity wydajności dla Playstation 4 i XBox One, które przekładają się na to, że maksymalna liczba graczy w tej samej sesji może wynosić nie 128, a tylko 64 graczy. Poza tym nie ma żadnych różnic pod względem jakości rozgrywki multiplayer w Battlefield 2042!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here