Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki (Foto. internet)

Jak ujawnił 12 maja tego roku minister zdrowia Adam Niedzielski (informacja o tym pod pierwszym linkiem) w badaniach, jakie przeprowadziło ministerstwo, przeciwciała koronawirusa miało około 55% Polaków (te badania oczywiście były przeprowadzone wcześniej, gdy stosunkowo niewielu Polaków było zaszczepionych), do tego sporo osób mimo zetknięcia się z wirusem nie wytworzyło przeciwciał (z badań przeprowadzonych w Berlinie przez Instytut Roberta Kocha wynika, że nawet prawie połowa ludzi, którzy chorowali na koronawirusa nie ma przeciwciał – informacja o tym pod drugim linkiem), więc przechorowała koronawirusa zdecydowana większość z nas Polaków, a zmarło około 70 tysięcy (z tego część przypisano koronawirusowi niesłusznie – chorowali na inne ciężkie choroby na przykład raka i część z nich i tak by zmarła w tej samej chwili z powodu tej innej choroby), zatem śmiertelność to tylko kilka promili lub nawet mniej, a lekarze, politycy i dziennikarze mówią wciąż o bardzo groźnej pandemii – czy cel tego straszenia nas obywateli nie jest taki, aby jak najwięcej z nas zaszczepiło się dzięki czemu wielkie zagraniczne koncerny farmaceutyczne produkujące szczepionki zarobią wiele miliardów złotych? Dodam, że Polacy w większości i tak zetknęliby się z koronawirusem, więc śmierć części z nich była nie do uniknięcia – natomiast gdyby nie było lockdownu, częściowego zamknięcia służby zdrowia i wystraszenia Polaków przed zwróceniem się po pomoc to wielu z tych, którzy zmarli by przeżyło!
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-ilu-polakow-ma-przeciwciala-niedzielski-ujawnia,nId,5227641?crp_state=1
https://www.dw.com/pl/przebadali-ozdrowie%C5%84c%C3%B3w-co-drugi-nie-ma-przeciwcia%C5%82/a-56619242

Po szczepionce Pandemrix przeciwko grypie świńskiej w 2009 roku wiele osób zapadło na narkolepsję. Choroba powoduje uniemożliwiające normalne funkcjonowanie nagłe napady snu. Ofiarami były głównie dzieci i młodzież. Premier Mateusz Morawiecki chce szczepić na koronawirusa młodzież – czy to nie skończy się dla wielu tak samo źle? A przecież młodzi ludzie rzadko mają poważniejsze powikłania po zachorowaniu na koronawirusa, a liczba ofiar śmiertelnych wśród nich jest minimalna.
https://www.dw.com/pl/szwecja-p%C5%82aci-odszkodowania-ofiarom-szczepionki-przeciwko-%C5%9Bwi%C5%84skiej-grypie/a-19257185

Większe powikłania po zachorowaniu na koronawirusa ma góra kilka procent wszystkich chorujących, a ryzyko złej reakcji na szczepionkę, a nawet zgonu po niej jest spore – krótko po szczepieniu tylko w Polsce zmarły już tysiące ludzi:
https://twitter.com/synxchaosu/status/1385204454069350400

Szczepionki nie były długo badane, nie ma pewności jak wpływają na płodność albo czy nie przyczynią się po jakimś czasie do zachorowania na raka. Pfizer prowadził testy na młodych, wypadły tak świetnie, że zdaniem internautów Europejska Komisja Leków pozwoliła wyniki utajnić (powołują się na oficjalną ulotkę – o tym pod linkiem):
https://twitter.com/Helena91986129/status/1398869446832410628

Minister Niedzielski przyznał, że z powodu polityki rządu Morawieckiego ograniczono dostępność leczenia i że mniej świadczeń medycznych wynikało także z lęków pacjentów (nie podał, że te lęki wynikały ze straszenia przez media, polityków i lekarzy). Źródło:
https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/rozmowa/news-adam-niedzielski-mamy-wygaszenie-trzeciej-fali-jedynym-ryzyk,nId,5247193#crp_state=1

Ciekawe wyniki przyniosła sonda, którą zrobiłem na portalu Twitter. Pytanie brzmiało: „Nie wiemy ile osób by zachorowało gdyby nie lockdown. Było hasło „zostań w domu” – miliony Polaków posłuchało, mało się ruszali, ich organizmy stały się słabsze i gdy zetknęli się z wirusem lub inną chorobą umierali! Zgadzasz się?” Odpowiedź „TAK” wskazało aż 59.3%, odpowiedź „NIE” 35.7%, a odpowiedź „NIE MAM ZDANIA” 5% . Głosowało 140 osób:
https://twitter.com/Fil_Stankiewicz/status/1391302096239140864

Kolejna moja sonda na tym portalu również przyniosła ciekawe moim zdaniem wyniki. Pytanie brzmiało: „Czemu szczepionki przebadano tak szybko, a skuteczność Amantadyny na koronawirusa bada się tak wolno? Czy nie dlatego, że na Amantadynie koncerny farmaceutyczne i ci lekarze, którzy dostają od nich pieniądze zarobiliby dużo mniej?” Odpowiedź „Powodem są pieniądze” wskazało aż 84.5%, odpowiedź „To przypadek” jedynie 3.9% , odpowiedź „Inny powód (jaki?)” jedynie 7.2%, zaś odpowiedź „Nie mam zdania” 4.5%. Głosowało 335 osób:
https://twitter.com/Fil_Stankiewicz/status/1388221153446174721

Inna moja sonda dotyczyła innej ważnej kwestii. Pytanie brzmiało: „Czy premier Morawiecki złamał prawo inicjując przygotowywanie wyborów w oparciu o ustawę, która dopuszczała podejmowanie nadzwyczajnych działań wyłącznie w zakresie ochrony zdrowia (moim zdaniem wybory do takich nie należą)?” Odpowiedź „TAK” wybrało aż 72.2%, odpowiedź „NIE” jedynie 23.9%, a odpowiedź „NIE MAM ZDANIA” 3.9%. Głosowało ponad 850 osób. To kolejna przesłanka (może nie najważniejsza, ale jednak myślę, że warta wzięcia pod uwagę), że po raporcie Najwyższej Izby Kontroli premier Morawiecki stał się dużym obciążeniem dla PiS/ZP, wydaje się, że jest nie do obrony. Im szybciej politycy PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele pogodzą się z tym, tym lepiej dla PiS/ZP. Obrona Morawieckiego w mediach jest dewastująca dla PiS/ZP!
https://twitter.com/Fil_Stankiewicz/status/1393253312904970243

Kolejna moja sonda – pytanie brzmiało: „Czy premier Morawiecki powinien starać się skłonić swoją żonę do ujawnienia majątku, co zakończyłoby spekulacje dotyczące tego ile pieniędzy ona posiada (chyba, że to dziesiątki milionów złotych i boi się reakcji sympatyków PiS/ZP)?” Głosowało ponad 1000 osób z których aż ponad 75% odpowiedziało „TAK”, jedynie 18,4% odpowiedziało „NIE”, a 5,7% „NIE MAM ZDANIA”:
https://twitter.com/Fil_Stankiewicz/status/1397625698911674374

Filip Stankiewicz

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here