Bill Gates (foto. pixabay.com)

„New York Times” przygląda się sprawie rozwodu Billa i Melindy French Gates. Gazeta stara się zrozumieć powody, dla których jedno z najbardziej znanych i wpływowych małżeństw świata kończy 27-letni związek. Fundacja Gates’ów inwestowała w ostatnich latach setki milionów dolarów w projekty szczepionkowe firm farmaceutycznych, po czym ostrzegała świat przed wybuchem pandemii. „Pandemia” wybuchła… Obecna sytuacja z covid-19 wydaje się więc wymarzona dla pomnażania szczepionkowych inwestycji Gates’ów. Tymczasem… 

Z artykułu w NYT wyłania się inna, nieznana dotąd twarz miliardera. Medialny wizerunek Gates’a – serdeczny, wiecznie uśmiechnięty filantrop – nie do końca jest prawdziwy. NYT ujawnia, że Melinda Gates nie była zachwycona sposobem traktowania przez jej męża pracowników, zwłaszcza kobiet. „Świadkowie twierdzą, że na spotkaniach w fundacji czasami lekceważył nawet własną żonę” – pisze NYT.

Michael Larson zajmował się w biznesach Gates’a finansami. Robił to efektywnie, pomnażał kapitał generując kolejne miliardy. Gdy w pewnym momencie okazało się, że w 2017 roku dopuszczał się molestowania seksualnego jednej z pracownic, Gates nalegał, by uregulować sprawę polubownie. Kobieta obiecała milczeć w zamian za pieniądze. Taki sposób załatwienia sprawy nie przypadł do gustu żonie miliardera. Jak zauważa NYT „działania pana Gatesa były sprzeczne z programem upodmiotowienia kobiet, który pani French Gates promowała na arenie międzynarodowej. Na przykład 2 października 2019 r. powiedziała, że ​​wyda 1 miliard dolarów na promocję >>siły i wpływów kobiet w Stanach Zjednoczonych<<„.

Gazeta nawiązuje także do kontaktów Gates’a z Jeffreyem Epsteinem, oskarżonym o handel kobietami oraz o nakłanianie nieletnich dziewcząt do prostytucji. Te relacje nie podobały się Melindzie Gates. Jak podaje NYT, czuła ona dyskomfort, że jej mąż spędzał czas z przestępcą seksualnym, i że robił to wielokrotnie. Epsteinowi zarzucano także czyny pedofilskie, a w jego posiadłości gościł również m.in. Bill Clinton. Według oficjalnej wersji wydarzeń Epstein w 2019 roku popełnił w celi samobójstwo.

Rzecznik prasowa Gates’a Bridgitt Arnold stara się prostować niekorzystne oceny swojego szefa. Twierdzi, że doszukiwanie się drugiego dna w kontaktach Billa Gates’a z Epsteinem jest nadużyciem. Według niej tematyka spotkań dotyczyła działalności filantropijnej. „Podobnie, każde twierdzenie, że Gates mówił o swoim małżeństwie lub Melindzie w lekceważący sposób, jest fałszywe. Twierdzenie o złym traktowaniu pracowników jest również fałszywe. Plotki i spekulacje dotyczące rozwodu Gatesa stają się coraz bardziej absurdalne i szkoda, że ​​ludzie, którzy mają niewielką wiedzę na temat sytuacji, są określani jako >>źródła<<„.

NYT przytacza jednak artykuł z „The Times”, gdzie szczegółowo opisano relacje Gates’a z Epsteinem. Jak czytamy w gazecie „(…) obaj mężczyźni spędzali razem czas przy wielu okazjach, latając prywatnym odrzutowcem pana Epsteina i uczestnicząc w nocnym spotkaniu w jego kamienicy na Manhattanie”. Rzeczniczka Gates’a tłumaczyła wówczas, że żałuje on związku z panem Epsteinem. Dodała, że ​​pan Gates nie wiedział, że samolot należał do Epsteina.

Artykuł z „The Times” był dla Melindy Gates zaskoczeniem, nie wiedziała ponoć, że relacje jej męża z Epsteinem były aż tak zażyłe. Niektóre źródła podają, iż to ta sprawa przelała czarę goryczy i przyspieszyła decyzję o rozwodzie. Mimo że Melinda Gates w 2013 roku sama brała udział w obiedzie u Epsteina to jednak nigdy więcej tego nie robiła, wyrabiając sobie niekorzystną opinię o nim. Tymczasem „Bill Gates nadal chodził na obiady i spotkania do domu Epsteina, zwykle otaczającego się młodymi i atrakcyjnymi kobietami” – czytamy w NYT. Są świadkowie, którzy mieli słyszeć, jak Gates żalił się w obecności Epsteina, że ​​był nieszczęśliwy w swoim małżeństwie. Chociaż rzeczniczka Gates’a twierdzi, że poza sprawami fundacji nie miał on żadnych interesów z Epsteinem, to nikt tego nie potwierdza.

Jak pisze NYT „(…) nie jest jasne, czy pani Melinda French Gates była świadoma ostatnich spotkań jej męża z Epsteinem. Osoba, która niedawno z nią rozmawiała, powiedziała, iż zdecydowała ona, że najlepiej będzie dla niej opuścić małżeństwo i wkroczyć w kolejny etap swojego życia”.

S

3 KOMENTARZE

  1. Ściąganie wiadomości od innych i zakłamanych dzienników ja bym trochę inaczej interpretował billa, zadając czytelnikom pytanie i do tych co piszą takie art. Czy hitlera można by zaliczyć jako FILANTROPA? bo jeżeli tak, to nic dziwnego że Gates nieuk okreslanym jest jako Filantrop.

    • Czy nie zauważył Pan, że słowo „filantrop” napisane jest w cudzysłowie? Przecież nie jest to zrobione bez powodu

  2. Podobno żona Billa dlatego właśnie się z nim rozwodzi, przez podejrzane relacje z Epsteinem. Ten gość tak omotał bogatych i wpływowych, że aż to jest dziwne, tzn. Epstein.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here