Blokada Kanału Sueskiego (foto. internet)

Rysuje mi się następujące libretto opery najwyższej warstwy pod roboczym tytułem – „Ocalić imperium”. Uwertura z dwoma leitmotivami – Korona + Wyborcza Maskirowka za Wielką Wodą. Cel nadrzędny – przygotowanie systemu do zerwania łańcuchów dostaw. Cele drugorzędne – obniżenie wymagań + przygotowanie ludności do stanu wojennego / redukcja szoku + przewrót wojskowy bez widocznego przewrotu wojskowego.

Akt pierwszy (właśnie pierwsi aktorzy wychodzą na scenę). Cel nadrzędny – szok naftowy przez załamanie podaży + brak dolarów na rynku światowym + dalsze zrywanie łańcuchów dostaw. 60% dostaw ropy do Chin z Zatoki Perskiej, szok gospodarczy w Chinach. Realizacja poprzez => blokada szlaków żeglugowych Suez / Ormuz / La Manche / Malakka. Tutaj brodaci Dariusze odegrają swoją rolę i zatopią coś w Ormuz, a Malezyjczycy są tak skorumpowani, że zrobią wszystko co im się powie. Szlaki kolejowe zostaną również zablokowane => Donbas, kolorowa rewolucja Białoruś oraz lotnicze = > Donbas, Morze Czarne, Białoruś, może niepokoje na Syberii vide Nawalny.

Akt drugi. Cel nadrzędny – całkowite zerwanie handlu z Chinami, oskarżenie Chin o koronę, anulowanie wszystkich bondów i innych zobowiązań będących w chińskich rękach. Cele drugorzędne – reindustrializacja zachodu, rzesze bezrobotnych po gigantycznej depresji będą stały w kolejce, żeby, jak to powiedział pan Covidiusz, ‘zapierdalać za miskę ryżu’. Reset systemu finansowego.

Akt trzeci. Cel nadrzędny – nowy ‘pax americana’. Za tą wojnę znowu zapłacą Niemcy i Japonia.

Daję temu planowi horyzont czasowy do 12 miesięcy = > Ameryka jest coraz słabsza a Chiny coraz mocniejsze. Cele drugorzędne, jak i środki i metody będą dobierane stosownie do okoliczności.

Co Pan myśli o takim libretto?

ZeZorro

Źródło: zezorro.blogspot.com . Przedruk za zgodą Autora.

1 KOMENTARZ

  1. Nie przesadzajmy. Statek już popłynął. Jest na wysokości Fajid w Egipcie po minięciu Simuezu. Faktycznie część statków musiała zawczasu zmiemić kurs i popłynąć wokół Afryki ake to było naprawdę chwilowe zablokowanie. Reszta to już nieco fantazjowanie. Nawalny pewnie uciekknie na niedźwiedziu i wywoła niepokoje na Syberii (gdzie wszyscy go kochają najbardziej w Rosji). Białoruś sobie radzi bo wszelkie działania przeciw niej to coś jak rysowanie kwiatków na asfalcie w ramach walki z terroryzmem. Chiny się śmieją. One sobie poradzą i towar dowiozą. Zachód już od paru ładnych lat wycofał się częściowo z przenoszenia wszystkiego do Chin i część przemysłu ściągnął do siebie. To bardzo dobre działanie bo przyszłość by byla taka, że cały przemysł świata byłby chiński, a Zachód by miał tylko aeoje logotypy na tych urządzeniach. To by dopiero było. Totalny chiński monopol. Nic dobrego. PS. Ten statek nazywa się Ever Given, a nie Evergreen. Chyba, że to nazwa firmy na burcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here