Braun: Czy Polska ma być rezerwatem ZOO, czy państwem wolnych ludzi?

3

To nie jest protest „anty”, to jest protest „pro”. Nie jesteśmy w takim stopniu przeciw”, w jakim jesteśmy „za”. Jesteśmy za wolnością, za wolnością wyboru – powiedział Grzegorz Braun podczas Międzynarodowego Protestu Przeciwko Przymusowi Szczepień, jaki 6 czerwca 2020 roku odbył się w Warszawie.

Braun podkreślił, że toczy się bój o to, kto ma być właścicielem naszego ciała – czy to my mamy prawo rozporządzać własnym ciałem, czy jakiś urzędnik… „Może jakiś minister czy inspektor ma być właścicielem naszego ciała?” – pytał Braun. Według posła Konfederacji dziś waży się sprawa dużo ważniejsza, niż kwestia skuteczności bądź nieskuteczności jakichś procedur medycznych. „To jest sprawa naszej wolności we wszystkich wymiarach. Bo jeśli właścicielem naszych ciał ma być państwo, reprezentowane doraźnie przez tego czy owego urzędującego biurokraty, to w żadnej innej sprawie naszej wolności nie obronimy. Ani w sferze wiary, ani w sferze życia ludzkiego, ani w sferze własności” – stwierdził Braun. Według niego, walka toczy się o to, czy Polska ma być rezerwatem ZOO, gdzie ludzi traktuje się jak stado, czy ma być państwem wolnych ludzi, ostoją wolności.

Grzegorz Braun zaapelował do policjantów: „Kochani policjanci, nie rzucajcie wszystkiego na jedną szalę lojalności wobec tych, którzy wydają wam dziś sprzeczne, absurdalne i groteskowe rozkazy. Bardzo dziękujemy polskiej policji za to, że nasz dzisiejszy protest przebiega tak pięknie i pokojowo. Z taką werwą, a jednocześnie z takim spokojem. Jako wyborcy jesteśmy wam winni przeprosiny, bo to my wybraliśmy tę władzę, która wydaje wam te głupie rozkazy, które – chcecie czy nie chcecie – musicie wykonywać”.

Obejrzyj całe wystąpienie Grzegorza Brauna…

PSz

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here