B.1.1.529 - nowy wariant koronawirusa z RPA
B.1.1.529 - nowy wariant koronawirusa z RPA (foto. zrzut ekranu)

Kilka dni temu media informowały o zdziwieniu „ekspertów” w związku z sytuacją „pandemiczną” w Afryce. Mało zakażeń, mało zgonów… Dlaczego? „Eksperci” nie potrafili znaleźć odpowiedzi, mimo że „nieeksperci” podpowiadali, iż przyczyn należy szukać w braku akcji masowych szczepień. Ale kto by tam słuchał „nieekspertów”…

Być może dlatego ci, którzy zza kulis reżyserują „Operację Pandemia” uznali, że czas odpalić kolejną bombkę, którą świat, z zapartym tchem znów łyknie. Świat obiegła straszna nowina – w RPA odkryto nową mutację koronawirusa o nazwie B.1.1.529. Poszczególne kraju już wycofują swoich obywateli z Afryki, wstrzymują loty, a … Pfizer – czego możemy się domyślać – uruchamia zapewne nową linię produkcyjną swoich preparatów genetycznych, by za chwilę zalać nimi Czarny Ląd.

I teraz ciekawostka… Na stronie internetowej Światowego Forum Ekonomicznego, z datą 12 lipca 2021 roku znajdujemy artykuł pt.: „Wyjaśniamy, jak naukowcy wykrywają nowe warianty COVID-19”, z którego jednoznacznie wynika, że wariant, którego wykrycie z wielkim przytupem właśnie ogłoszono, znany już jest co najmniej od kilku miesięcy (o ile oczywiście w ogóle istnieje)… Ktoś podjął decyzję, by właśnie w tym momencie zacząć straszyć nim ludzkość i nazwać go – z Grecka – OMIKRONEM

Poniżej publikujemy fragmenty tego artykułu…

* * *

„(…) Naukowcy z RPA odkryli niewielką liczbę przypadków nowego wariantu COVID. Pracują nad zrozumieniem jego potencjalnych implikacji, ale powiedzieli na konferencji prasowej, że ma >>bardzo niezwykłą konstelację<< mutacji.

Obawiają się, że może on wymykać się immunologicznej odpowiedzi organizmu i sprawić, że wariant – nazwany B.1.1.529 – będzie bardziej przenoszalny.

Ci naukowcy są częścią globalnej sieci naukowców rządowych i akademickich poszukujących nowych szczepów COVID-19, takich jak ten i inne poprzednie warianty – takie jak Delta.

(…) Czy wszystkie mutacje są niebezpieczne?

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) definiuje mutacje jako „zmiany w kodzie genetycznym wirusa, które naturalnie pojawiają się w czasie, gdy zwierzę lub osoba jest zarażona”.

„Większość zmian genetycznych, które obserwujemy w tym wirusie, przypomina blizny, które ludzie gromadzą przez całe życie – przypadkowe ślady na drodze, z których większość nie ma wielkiego znaczenia ani roli funkcjonalnej” – mówi profesor Stuart Ray z Johns Hopkins University School of Medicine. „Kiedy dowody są wystarczająco mocne, że wirusowa zmiana genetyczna powoduje zmianę w zachowaniu wirusa, zyskujemy nowy wgląd w działanie tego wirusa”.

Czy szczepionki chronią przed wariantami?

Jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy szczepionki zapewnią taki sam poziom ochrony przed B.1.1.529, jak przed poprzednimi wariantami COVID.

Jednak producenci szczepionek, tacy jak Pfizer, przygotowywali się na scenariusz, w którym nowy wariant COVID jest w stanie uniknąć odporności ustanowionej przez istniejące szczepionki i poprzednią infekcję. Jednak istniejące szczepionki nadal zapewniają ochronę przed innymi wariantami, takimi jak Delta.

„Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie szczepionki znajdujące się na liście awaryjnej WHO chronią przed rozwojem ciężkich chorób, hospitalizacją i śmiercią z powodu wariantu Delta” – powiedział 1 lipca br. dr Soumya Swaminathan, główny naukowiec Światowej Organizacji Zdrowia.

Światowe Forum Ekonomiczne utworzyło Platformę Działania COVID, aby koordynować wysiłki biznesu i innych zainteresowanych stron, aby zminimalizować wpływ pandemii na zdrowie publiczne i ograniczyć jej potencjał do dalszych zakłóceń życia i gospodarek na całym świecie.

Forum wykorzystuje również swoją innowacyjną platformę crowdsourcingową UPLINK do generowania nowych pomysłów na praktyczne, skalowalne rozwiązania wyzwań stawianych przez COVID-19, w tym aplikację sztucznej inteligencji do zdalnego monitorowania infekcji COVID-19″.

PSz

(tłum. tłumacz google)

Cały artykuł: weforum.org

2 KOMENTARZE

  1. Nie pozostało nic innego, jak tylko wybić nachalnych zbrodniarzy z tytułem naukowca, wówczas oszołomy ludzkie w dużej mierze niedorozwój umysłowy odetchnie z ulgą, że NIE należy brać TRUCIZNY W SZCZEPIONKACH a tym bardziej nakryć maseczek w stylu Muzułmanki z haremu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here