W związku z faktem podpisania przez prezydenta USA, Donalda Trumpa, tzw. ustawy 447, w internecie pojawiło się wiele komentarzy dotyczących tej sprawy.

Przytaczamy tekst blogera „estamosa” opublikowanego na portalu Salon24.pl:

„USA, jak wszelkie dotychczasowe imperia świata, korzystają z każdej okazji aby żyć na koszt podporządkowanych kolonii. Nie oznacza to, że owładnięte są jakimś demonem. Każdy by tak chciał, tyle, że nie każdy może. Aby taki sposób poprawy warunków życia zaistniał, państwo musi mieć siłę militarną lub ekonomiczną.

W Europie państwem takim są Niemcy. Niemcy, dziwnym zbiegiem okoliczności, płacąc najwyższą składkę do UE, tym samym finansując kraje słabe jak Grecja, czy Polska, bogacą się i są w coraz lepszej pozycji ekonomicznej względem swoich utrzymanków. Utrzymankowie, natomiast, nie mogą się wykaraskać z długów – Grecja ( to jeszcze przed nami ). Niemcom trudno jednak stawać w charakterze dobroczyńcy ze względu na historię. Dlatego muszą ryzykować inwestując spore środki w upatrzone ofiary, ale jak widzimy ryzyko się opłaca.

W całkiem innej sytuacji są USA. Wielu na świecie żywi głęboką wiarę w idee demokracji, które, jakoby, przyświecają Ameryce i które są wprowadzane wszędzie tam, gdzie Amerykanie staną swymi legionami i kohortami. Dlatego Amerykanie mają większy wachlarz możliwości od Niemców. Mogą nieść „sztandar wolności”, mogą krzewić demokrację, mogą walczyć o pokój, mogą wyzwalać spod ucisku tyranów ale mogą też dopilnować sprawiedliwości dla pokrzywdzonych. Wszystko to przynosi im kolosalne zyski i rozleniwiony już nieco naród amerykański może ciągle żyć na wysokim poziomie. Dzisiaj już nie dzięki swojej ciężkiej pracy i dobremu systemowi ekonomicznemu, ale dzięki grabieży słabszych. Do powyższych twierdzeń są dowody. Przykład: Ludność wszystkich krajów, gdzie Amerykanie wprowadzili „demokracje” i gdzie jest ropa, żyje w „demokracji” znacznie gorzej niż pod „krwawym tyranem” a ropa gdzieś znika. Podobno USA mają dziś nadmiar ropy i gazu. Podobno z łupków. U nas też miały być łupki. Być może w tym sensie, że zostaniemy złupieni.

Prezydent Trump podpisał akt 447. Również tu na Salonie widnieje tekst mówiący, że to tylko symboliczne, bo żadne sankcje nie są przewidziane. Nie są? To będą. Polski rząd jak i totalna opozycja milczą jak zaklęci. Samo to milczenie totalniaków jest najlepszym dowodem, jak groźna to ustawa i jakie sygnały dostali wszyscy, zarówno rząd, prezydent jak i totalniacy aby trzymać mordy w kubeł. Sygnał musiał być wyraźny – chcecie być w kolejce na nadzorców niewolników, to milczeć! Jedyny poseł Winnicki sprawę podniósł w formie zapytania, ale efekt żaden.

Prezydent Trump podpisując ustawę, postąpił jak prezydent USA postąpić powinien. Liczy się biznes. Gładkie słówka, rzucone Polakom w czasie odwiedzin, nic nie kosztują. Natomiast zysk z podpisanej ustawy będzie kolosalny. Te pieniądze, które będziemy płacić pójdą w większości do USA. Tam operują najprężniejsze organizacje przemysłu holokaust.

Zwykły Amerykanin (mam takich w rodzinie ) jest święcie przekonany, że jego kraj sieje dobro na cały świat. Ale trudno się dziwić, skoro nawet polskie władze i totalna opozycja udaje, że tak jest. A rzeczywistość może być taka, że wyzysk Sowietów może okazać się niczym w porównaniu z wyzyskiem amerykańskim”.

Foto.: pixabay.com

Źródło: Salon24.pl…

4 KOMENTARZE

  1. Brak moralności i zasad w życiu, tym politycznym również prędzej czy potem doprowadzi do upadku, tak pojedynczego człowieka, jak i naród albo państwo. O czym my mówimy? Byłem przed kilku godzinami na Mszy Świętej, jak to w niedzielę. Była to msza dzieci przyjmujących Pierwszą Komunię Świętą. I w jednym czasie i w jednym miejscu nie widziałem tylu na raz nierządnic, ladacznic, dziwek, prostytutek, cichodajek, puszczalskich, ulicznic!! Dlaczego? Bo tyle cycków i tyłków wyskakujących z dekoltów, przezroczystości i mini to w okolicach domów publicznych nie ma. Jaki te kobiety dały przykład swoim dzieciom? Dlaczego nie reagują mężczyźni, ich ojcowie, mężowie, bracia, dziadkowie? Bo są zahukani i feminizm wojujący triumfuje, wyzwolił kobiety. Dawno temu moja ciocia, siostra ojca zwracała uwagę kobietom za tego rodzaje ubiory. I nigdy nie spotkała się z agresją, zawsze z brakiem zrozumienia. Obecnie, przypuszczam, że kobiety te nadal nie wiedziałby o co starej kobiecie chodzi i prawdopodobnie spotkałaby się z agresją i byłaby awantura, być może z wulgaryzmami. A ubierają się tak nie tylko kobiety młode i w sile wieku, co niektóre babcie, w pretensjach również. Właśnie są to NASZE rodaczki, nasze siostry, żony, matki, ciotki. Jeżeli KOBIETY są tak mocno wyzwolone z braku szacunku wobec Boga, Kościoła, osób będących na mszy, księży i mężczyzn oraz przede wszystkim WOBEC SAMYCH SIEBIE, to jak czeka nas przyszłość. Przecież to one dają głównie wzorce zachowań swoim synom i córkom, a naszym dzieciom. Pytanie jest jeszcze jedno – dlaczego ksiądz, czy szerzej księża nie reagują i nie zwracają uwagi na tego rodzaju stroje. Raz i drugi uwaga z ambony albo, jeszcze lepiej nie udzielenie komunii może, co niektóre Panie otrzeźwi i da do myślenia nad swoim zachowaniem, w tym nad strojem. Ale co ja piszę do przekonanych? Zresztą jak napiszę, taki jak powyższy tekst, na stronie femininazistek, to jak rzucanie groszkiem o ścianę. Będzie wrzask, wyzwiska, agresja i wulgaryzmy, że uderzam w wolność osobistą. To cześć, z Panem Bogiem. Niech im wyuzdane ubiory Pan wybaczy, bo nie wiedzą co czynią.

  2. Posłużyłem się posoborową nowomową. Proszę wybaczyć mi. Ale w wielu, starych kościołach, a takich póki co, jest chyba więcej w Polsce, niż świątyń modernistycznych i postmodernistycznych, ambony są i nic nie stoi na przeszkodzie, aby były z nich wygłaszane, kazania, nauki i odczytywane listy. Chyba, że jest zakaz watykański albo prymasowski czy biskupi. Trudno się wtoczyć na ambonę po wąskich schodkach klechom, a szczególnie proboszczom? Kardynał Wyszyński długo opierał się nowinkarstwu posoborowemu, a jednak uległ. Niestety.

  3. Dzisiejsze kazania są tak nijakie i mdłe, że nawet nie pasują do prawdziwej ambony, które dziś, w starych kościołach, stanowią jedynie dekorację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here