Foto.: Prokapitalizm.pl

W dniu 26-go października 2009 roku, podczas spotkania  w Piotrkowie Trybunalskim, Poseł Antoni Macierewicz zapewnił swoich sympatyków, że do końca października b.r. złoży do TK skargę na traktat lizboński!

Powiedział jeszcze, że pod wnioskiem znajdzie się 68 podpisów posłów! Dziś jest już 2-gi listopada i o skardze cicho! Pan Adam Wielomski napisał w najnowszym „Najwyższym Czasie” Nr 44 (1015) str. XLVD, że istnieje fachowe polskie opracowanie orzeczenia niemieckiego Federalnego Trybunału Konstytucyjnego na temat niezgodności traktatu z niemiecką konstytucją. Opracowanie to liczy kilkadziesiąt stron i jego autorem jest prawnik dr Paweł Bała, zastępca Redaktora Naczelnego „Pro Fide, Rege et Lege”.
Jeżeli opóźnienie w złożeniu skargi do TK wyniknęło z tego, że parlamentarzyści uzupełniają wniosek zgodnie z sugestiami z opracowania Pana Bały to nie ma czym się niepokoić. Gorzej jeżeli jest jakiś inny (polityczny) powód!
Miejmy nadzieję, że sędziowie z TK nie oddalą tej skargi!
Piotr Korzeniowski
Akcja Prokapitalizm.pl:
Apel do Posła Antoniego Macierewicza w sprawie traktatu lizbońskiego
Poseł Antoni Macierewicz odpowiada na nasz apel!
Panie Wielomski i reszta, zamiast marudzić naciskajcie na posłów!
Panie Pośle, co się dzieje z wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego?

6 KOMENTARZE

  1. „Pytany, czy prezydent Lech Kaczyński za szybko ratyfikował Traktat Lizboński (uczynił to 10 października), szef PiS odparł: >>Nie było możliwości prześwietlenia tego traktatu przez Trybunał Konstytucyjny przed jego podpisaniem, ponieważ Trybunał aktami niepodpisanymi, więc jeszcze nieważnymi, się nie zajmuje<<.”
    Pan poseł Jarosław Kaczyński w sposób oczywisty mija się z prawdą i robi z ludzi głupków. Otóż Trybunał zająłby się sprawą, gdyby tylko jego brat, chwilowo pełniący funkcję – jeszcze – prezydenta RP, a niedługo już kogoś w rodzaju nadzorcy Generalnej Guberni, skierował go do TK zanim złożył swój podpis. Niedługo, bo za rok, nie będzie on już nawet nadzorcą, bo zastąpi go jakiś jeszcze większy… mniejsza z tym, kto…. A poseł Macierewicz swój wniosek do TK to pewnie niedługo do butelki wsadzi i w Bałtyk puści. Jak za sto lat ktoś ją odnajdzie to przeczyta, jakim był wielkim patriotą, wraz z tymi, co podpisali… Choć w newsie podanym wyżej przez Piotra Korzeniowskiego są nazwiska tylko tych, którzy nie podpisali i to oni głównie wypowiadają się o wniosku. Sa za, a nawet przeciw… A gdzie ci, którzy są „za”?

  2. Sprawy dzieją się szybko. Skapitulował ostatni bastion. Czechy się poddały!!!!
    Czeski prezydent Vaclav Klaus poinformował, że podpisał unijny traktat lizboński.
    Traktat lizboński będzie obowiązywał od 1 grudnia

  3. cóż mafie narkotykowe, papierosowe, alkoholowe i….będą robić za konspirację i rozszerzać działalność szarych stref, a politycy dla dobra obywateli będą (już to robią) będą walczyli z mafiami przy okazji łaskawie się korumpując. nic nie będzie jasne, to dobre to złe białe to białe czarne to czarne. przemieszane i poplątane aby motłochem łatwo kierować. orwell i lem w praktyce. niestety

  4. Klaus Wacław były od 3.XI.2009 Prezydent Czech powiedział, że: „Unia Europejska jest błędem, lecz tak chce większość to podpisuje TraktLizboński i jednocześnie informuje, że z dniem 3.XI. Republika Czeska przestała być suwerenna co dla niego jest bolesne”. Mniej więcej sens słów przytaczam. Jeżeli będzi facetem z jajcami to 1.I.2010 złoży dymisję z prezydentury bo po co być malowanym prezydentem na Hradczanach. Nie zrobił z tego podpisu szijiołł i farsy jak POPiS i kaczyński lech 10.X.2009. Mądry chłop z Niego, a nasze polityki to Mu powinni buty czyścić i to w rękawiczkach białych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here