foto. pixabay.com

W dzisiejszych czasach pozycjonowanie sklepu internetowego jest obowiązkowe. Na rynku pojawiło się wiele sklepów online, które sprzedają często bardzo podobne do siebie produkty. Aby wyróżnić się w tej wielkiej konkurencji pozycjonowanie sklepów internetowych jest wręcz niezbędne. Jak poszukać odpowiedniego miejsca i specjalisty, który pomoże nam w pozycjonowaniu sklepu internetowego? Dlaczego nasz sklep powinien być lepiej widoczny w Sieci, nie tylko ze względu na konkurencję, ale także na klienta?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak znaleźć odpowiedniego wykonawcę pozycjonowania sklepu internetowego
  • co warto jeszcze wiedzieć o pozycjonowaniu sklepu

Jak już wspominaliśmy, pozycjonowanie sklepu internetowego pomaga zwiększyć jego widoczność wśród konkurencji, kiedy potencjalny klient wyszukuje w wyszukiwarce Google frazę odpowiadającą produktom w asortymencie naszego sklepu. Ponadto pozycjonowanie SEO, SEM i szereg innych usług związanych z marketingiem internetowym stosowanych łącznie pozwoli nam także sprzedawać więcej, zarabiać więcej i zachęcać klientów do zajrzenia do naszego sklepu oraz zrobienia zakupów.

Pozycjonowanie sklepów internetowych – od czego zacząć i co jest istotne w procesie pozycjonowania sklepu internetowego?

Jeśli właśnie założyłeś swój sklep internetowy bądź chcesz go założyć, od razu poszukaj firmy, która zaoferuje ci pozycjonowanie eCommerce oraz szersze usługi z zakresu marketingu internetowego. Unikniesz wtedy wielu rozczarowań oraz błędów „stawiając” swój sklep internetowy. Wraz ze specjalistami stworzysz taki sklep, w którym twoi klienci będą czuli się dobrze, a twoje produkty będą przedstawione jak najlepiej i łatwo wyszukiwane. Dodatkowo będzie już mógł zastosować szereg rozwiązań marketingu internetowego, które pozwolą ci sprzedawać więcej i dobrze zarabiać na twoim sklepie. Pamiętaj jednak, że aby to wszystko się udało musisz mieć swój budżet na reklamę i marketing internetowy. Za niewielkie pieniądze w tak ogromnej konkurencji wielu sklepów internetowych niewiele zdziałasz. Warto więc pieniądze „włożyć” w reklamę po to, by później dobrze zarabiać, a inwestycja dobrze nam się zwróciła. Odpowiednio skonstruowany sklep internetowy będzie łatwiejszy w obsłudze dla użytkownika, będzie się w nim lepiej robiło zakupy, a jednocześnie wyszukiwarka Google będzie go bardziej „lubiła”. Dodatkowo ważne jest odpowiednie stworzenie treści, stosownych do fraz kluczowych odnoszących się do Twojej działalności, zarówno w treści sklepu internetowego jak i w samym pozycjonowanie eCommerce. Do tego dochodzą dodatkowe usługi marketingu internetowego.

Proces pozycjonowania sklepu internetowego jest podobny na każdym rynku, ale jednak pojawiają się drobne różnice. Dlatego planując działania na rynkach innych niż polski warto znaleźć specjalistę, który ma doświadczenie w danym kraju lub regionie i jest w stanie zaprezentować case study ze swoimi sukcesami (np. https://carted.pl/case-studies/pozycjonowanie-w-szwajcarii-w-trzech-jezykach/). Unikniemy wtedy wielu problemów.

Oprócz typowego pozycjonowania sklepu internetowego warto także zainwestować w reklamę w Google, czyli Google Ads, które pozwolą reklamować Twoje konkretne produkty w wyszukiwarce Google. Dzięki temu zyskasz jeszcze więcej klientów, którzy przyjdą do twojego sklepu i zrobią zakupy. Jeśli będziesz mieć dobrze skonstruowany sklep internetowy, będziesz dobrze się reklamować, to warto mieć także specjalne oprogramowanie do zbierania odpowiednich danych o klientach. Dzięki temu będziesz mógł jeszcze lepiej personalizować swoje oferty, co także wydatnie zwiększy twoją sprzedaż. Nie bez znaczenia będą także social media, w których będziesz się reklamować. Ich odpowiedni dobór (bo przecież nie musisz stosować od razu wszystkich znanych kanałów, nie zawsze sprawdzają się do wszystkich branż) skonsultuj ze specjalistą z agencji, która zajmuje się pozycjonowaniem eCommerce ze świadczeniem usług internetowego marketingu.

Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego i jak znaleźć dobrego specjalistę?

Przede wszystkim poszukaj specjalistę o dobrej opinii wśród innych klientów, który jest uznawany za uczciwego i rzetelnego (jak np. Carted – https://carted.pl/). Firm oferujących pozycjonowanie eCommerce jest bardzo wiele. Jednak część z nich będzie oferowała szybki efekt za niewielkie pieniądze, co może być mylne. Efekt może przyjść dopiero po kilku miesiącach i może on zależeć też od bardzo wielu czynników. Oferowanie sukcesów za „pstryknięciem palca” jest po prostu wprowadzaniem klienta w błąd. To, ile trwa pozycjonowanie sklepu internetowego zależy od wielu czynników i jest w zasadzie procesem ciągłym.

Dlatego musisz znaleźć specjalistę, który ma już jakieś doświadczenie na rynku, ma dobre opinie wśród klientów i jest w stanie zaoferować ci różne rozwiązania, nie tylko skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego, ale także proponuje ci stworzenie kampanii Google Ads, opiekę nad social mediami, pomoże ci poprawić sklep pod kątem SEO nie tylko pod kątem treści, ale także technicznym, wykona profesjonalny audyt SEO i audyt ecommerce (bez którego optymalizacja sklepu internetowego nie będzie skuteczna). By było to możliwe dodatkowo zaproponuje rozwiązania do testowania i będzie szukał nowych dróg rozwiązań, jeśli coś się nie sprawdzi. Ze swojej strony musisz jednak uzbroić się w cierpliwość i dać działać specjalistom. Dopiero po kilku miesiącach możesz zastanowić się czy podjęte decyzje były słuszne i SEO sklepu internetowego dało rezultat. Pamiętaj, że marketing internetowy wymaga czasu.

(Materiał zewnętrzny)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here