Mimo dynamicznego rozwoju nowych technologii, instytucje bankowe pozostają nadal skostniałe i niechętnie wprowadzają innowacje. Jakie są zatem alternatywy dla tradycyjnej wizyty w banku? Które rozwiązania są bezpieczne?   

Zaplątani w sieć

Zmuszone obecnymi wymogami klientów banki zaczęły stopniowo wprowadzać udogodnienia w postaci dostępu do kont przez internet. Powstały zintegrowane systemy, dzięki którym istnieje możliwość płatności kartami zbliżeniowymi oraz za pomocą telefonu komórkowego. Brzmi jak odpowiednie technologie do czasów, w jakich żyjemy, prawda? Tymczasem, techniki zabezpieczania baz danych mają nieustający problem z właściwą ochroną owych danych. Wyszukiwarki i portale społecznościowe zapamiętują nasze ruchy w sieci. Okazuje się, że z telefonu typu smartfon można dowiedzieć się o użytkowniku więcej niż on sam jest świadom.  Miejsca logowania do sieci, odwiedzane sklepy, wydane kwoty, adresy dostaw…

Użytkownicy, zafascynowani łatwością dokonywania operacji zapominają się wylogować z kont i portali, co sprzyja tworzeniu całej bazy powiązań i przekazu informacji. Aplikacje działające w tle cały czas pobierają i wysyłają dane.

Bez wychodzenia z domu

Rozwój usług sieciowych silnie wpływa na rzeczywistą mobilność użytkowników. W momencie, gdy dosłownie wszystko – od jedzenia, przez zakupy i usługi można zamówić przez internet z dostawą do domu spada potrzeba wychodzenia z niego. Klienci wymagają możliwości  załatwienia w sieci dosłownie wszystkiego. Mimo wielu różnych udogodnień, banki nie do końca zrozumiały potrzeby rynku. Żeby wziąć kredyt nadal trzeba zaopatrzyć się w komplet najróżniejszych dokumentów, bez żadnej pewności że wizyta w banku zakończy się sukcesem.

W odpowiedzi na rynkową niszę, pojawiły się instytucje pozabankowe, oferujące rzeczone pożyczki bez większych formalności, niż identyfikacja za pomocą dowodu osobistego. Większość z nich można otrzymać całkowicie za pomocą internetu. Jest to spore udogodnienie dla klientów. W porównaniu z bankowymi procedurami,  świecie pożyczek – chwilówek panuje spora swoboda – dobory kwoty,terminu płatności, no i oczywiście sposobu, który jest dla wielu kluczowy.

Reasumując

Nowinki techniczne w sposób wyraźny zmieniają nasze życie i preferencje całego społeczeństwa. Kiedyś wszelkie udogodnienia były traktowane jaki miły dodatek do usługi. Obecnie, są nieodłącznym jej elementem. Usługi finansowe nie różnią się w tej kwestii od innych. Jeśli ich dostawcy nie pójdą za potrzebami klientów i duchem czasu, to szybko pojawi się ktoś, kto zechce wypełnić tę lukę. 

Tekst powstał dzięki konsultacji z serwisem

biorę pożyczkę

1 KOMENTARZ

  1. Od jutra rozpoczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mna? Nie bedzie lekko ale trzeba sie wziac za siebie. Szukalam duzo w necie i mam juz dobry sposob na schudniecie, wpiszcie sobie w google – xxally radzi jak szybko schudnac – i powiedzcie co o tym myslicie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here