Historia gier hazardowych

0
Foto. pixabay.com

Gry hazardowe wbrew pozorom mają swoje początki w czasach starożytnych. W pierwsze gry oparte na losowości grywali starożytni Rzymianie, Egipcjanie oraz Grecy.

Rzut kośćmi w starożytnej Grecji

W Starożytnej Grecji, kości do gry miały swoje specjalne miejsce w sercach mieszkańców. Według mitu o podziale świata między herosami, kluczową rolę grały tutaj właśnie kości, tak więc morze zostało przypisane Posejdonowi, niebo oraz ziemia Zeusowi a świat umarłych Hadesowi

Grecy lubowali się również w obstawianiu zakładów, chodziło tutaj o obstawianie wyścigów konnych oraz wyścigów rydwanów. Urządzali walki zwierząt, oraz grywali w warcaby.

Chiny jako miejsce narodzin Keno

Gra Keno powstała około 2000 lat temu. Z opowiadań wiemy, że wymyślił ją Kwan Chung, który był politykiem. Jego wynalazek motywowany był chęcią kreatywnego zbierania podatków od poddanych niechętnie ich płacących.

Starożytni rzymianie wynalazcami żetonów

W starożytności nastał taki moment, gdzie w prawie każdym zakątku ziemi grywano w gry hazardowe. Doprowadziło to do wprowadzenia obostrzeń w niektórych krajach oraz religiach. Te obostrzenia przetrwały po dziś dzień m.in w buddyzmie, czy islamie. Sposób na obejście surowych kar za nierespektowanie zakazu hazardu znaleźli starożytni rzymianie. Postanowili oni wprowadzić w obieg żetony, aby w razie kontroli nie znaleziono przy nich pieniędzy.

Ruletka

W porównaniu ze wcześniej wspomnianymi grami, ruletka jest stosunkowo młodą grą. Wpływ na pierwotne zasady oraz wygląd ruletki mieli starożytni Grecy, ale jej modyfikacji do wersji znanej nam wspolczenie przyczynił się francuski uczony, Blaise Pascal. Był on matematykiem, którego zamiłowaniem był rachunek prawdopodobieństwa. W roku 1842 do ruletki stworzonej przez Pascala, zostało dołożone “0”, które miało zwiększyć szanse na wygraną przez kasyno. Gra ta, została okrzyknięta królową kasyn.

Poker, czyli gra o niewiadomym pochodzeniu

O historii pokera wiemy nie wiele, tyle co z zapisków, gdzie najstarsze datowane są na rok 1834. Nie oznacza to, że jest to rok narodzin pokera, gdyż można z nich wywnioskować, że gra ta była już wcześniej znana. Do źródła na pewno może doprowadzić nas fakt, że w XV wieku na terenie dzisiejszych Niemiec, znana była gra o podobnych zasadach, nazywana “Pochen”. Stamtąd trafiła do Francji, gdzie otrzymała nazwę “Poque”.

Hazard dzisiaj

Dzisiejsze czasy sprawiły, że hazard dostępny jest na wyciągnięcie ręki. Nie trzeba wyjeżdżać do krajów, w których kasyna naziemne są legalne. Wszystko to, za sprawą kasyn internetowych, których różnorodność może przyprawić o ból głowy. Jeżeli jesteś ciekawy, co czeka na ciebie w kasynie online, polecamy sprawdzić ten ranking kasyn.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here