Jak wybrać tusze do drukarki?

0
Źródło zdjęcia: Paulpixs / Shutterstock.com

Prawidłowo dobrany tusz do drukarki jest bardzo ważny, gdy chcemy uzyskać prawidłową i wydajną pracę urządzenia. Wybrany tusz decyduje o jakości wydruku (zarówno, gdy mówimy o druku kolorowym jak i biało czarnym). Jak wybrać tusz tak aby wydruk był możliwie najwyższej jakości? Kilka wskazówek przedstawiamy poniżej.

Oryginalny tusz czy zamiennik?

Najprostszym rozwiązaniem jest nabycie oryginalnego tuszu pochodzącego od producenta konkretnej drukarki. Wystarczy znać model swojego urządzenia, żeby bez problemu wyszukać w Internecie pasujący produkt. Na przykład, jeśli posiadamy drukarkę CANON PIXMA MG3650 to wystarczy wpisać w wyszukiwarkę CANON PIXMA MG3650 tusze. Oryginalne tusze są gwarancją bardzo wysokiej jakości druku. Niestety ich największym minusem jest nieco wyższa cena w stosunku do tak zwanych zamienników.

Zamiennik to tusz, który jest oferowany przez inną firmę niż przez producenta drukarki. Wybierając zamiennik bardzo ważne jest odpowiednie dobranie tuszu do naszej drukarki. Zdecydowanie bardzo przydatny jest symbol oryginalnego pojemnika. Zazwyczaj zarówno nazwę modelu drukarki jak i symbol pojemnika możemy sprawdzić na obudowie drukarki. Jeśli umiejętnie wybierzemy zamiennik to jakość druku nie powinna odbiegać jakościowo od oryginału.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Niektóre drukarki atramentowe mają jeden pojemnik na tusz czarny i jeden na kolorowy (np. HP DESKJET 2600 tusz). Natomiast, niektóre modele mają jeden pojemnik na tusz czarny i kilka na tusze kolorowe np. w przypadku tuszy HP364 znajdziemy osobne pojemniki na następujące tusze: Cyan, Megneta oraz Żółty.

Jeśli planujemy drukować wyłącznie dokumenty w kolorze czarny to drukarka może również działać bez kolorowych tuszy. Tym samym jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić.

W wyborze tuszu najważniejsze jest wybranie takiego egzemplarza, który pochodzi od renomowanego producenta, tak aby uzyskać możliwie najwyższą jakość druku. Jeśli nie jesteś pewny jaki tusz będzie najlepszy do Twojej drukarki to najlepiej po prosić o pomoc sprzedawcę. Oczywiście, również w sklepach internetowych sprzedawcy bardzo chętne pomagają w doborze części eksploatacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here