Dzisiejszy „Nasz Dziennik” przynosi na pierwszej stronie informację, iż grupa posłów PiS przygotowuje wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności traktatu lizbońskiego z polską konstytucją.

Z informacji wynika, że zebrano już pod wnioskiem 60 podpisów posłów, co jest wystarczającą liczbą do tego, by wniosek mógł zostać złożony. Gazeta nie wymienia, kto jest inicjatorem akcji, pojawia się jednak kilka nazwisk posłów, którzy się pod wnioskiem podpisali, m.in. Zbigniewa Girzyńskiego, Krystynę Grabicką, Elżbietę Rafalską i Gabrielę Masłowską.

Jak informuje ND, „pośpiech prezydenta w zakończeniu procesu ratyfikacji krytykują prawnicy, konstytucjonaliści. Ich zdaniem, to zbędna nadgorliwość Lecha Kaczyńskiego, którego do podpisu nie obliguje nic oprócz presji unijnego establishmentu. Gazeta sugeruje, że wniosek będzie skierowany do TK po uprzednim wydrukowaniu go w dzienniku ustaw.

Portal Prokapitalizm.pl pytał wczoraj wieczorem posła PiS, Jana Dziedziczaka o jego wiedzę na temat wniosku i o to czy znane są mu jego koleje. Poseł Dziedziczak przyznał, że zna sprawę, nie chciał jednak szerzej się w tej kwestii wypowiadać. „Sprawa jest zbyt poważna i robienie wokół niej chaosu nie jest teraz wskazane” – powiedział.

PSz

 

Akcja Prokapitalizm.pl:
Apel do Posła Antoniego Macierewicza w sprawie traktatu lizbońskiego
Poseł Antoni Macierewicz odpowiada na nasz apel!
Panie Wielomski i reszta, zamiast marudzić naciskajcie na posłów!
Panie Pośle, co się dzieje z wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego?
Asystent posła Macierewicza odpowiada na nasz apel

8 KOMENTARZE

 1. Dlaczego dopiero teraz, na naciski grupki polskich patriotów panie i panowie posłowie PiS wzięli sie do roboty? Nie wiedzieli wcześniej o możliwości zaskarżenia TraktLizb do TK i o jego zagrożeniach dla suwerenności Polski? Dlaczego nie tłumaczyli Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu o zagrożeniach, jeżli ich nie widział wynikających ze zmienionej sytuacji prawnej i politycznej po orzeczeniu Niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego i gwarancjach dla Irlandii?

 2. Wydaje mi się, nie! jestem przekonany, że ma rację Pan Stanisław Michalkiewicz w swojej diagnozie, że PiS i Kaczyńscy udają eurosceptyków i grają narodowym interesem i patriotami dla socjalistycznych czyli europejskich celów. Dlaczego wcześnie nie doprowdzili do zaskarżenia TraktLesb i konkretnie nie sprzymierzyli się z Prezydentem Czech Panem Wacławem Klausem przeciw TL? Pytań jest wiele i odpowiedzi jednoznaczne. Patriotów w Polsce jest mało, bardzo malutko.

 3. Prezes Jarosław Kaczyński powiedział dziś o CBA-owskich aferkach, że to dzień hańby rządu polskiego. Szkoda, że jednej rzeczy pan prezes nie dostrzegł, że 10 października 2009 roku to DZIEŃ HAŃBY JEGO BRATA, LECHA KACZYŃSKIEGO (słowo prezydent nie przechodzi mi przez gardło, co najwyżej „prezio”). I przy tej hańbie, wszystkie inne straszliwie bledną.

 4. Pytania fundamentalne
  Dlaczego nikt nie publiukuje listy tych 60 poslow i zamiast tego ciagle mamy tylko czterechj poslow: Zbigniewa Girzyńskiego, Krystynę Grabicką, Elżbietę Rafalską i Gabrielę Masłowską.
  Dlaczego wniosek jest tajny? To jest skandal i lekcewaznie polskiej opinii publicznej.
  Jesli ktos sie ludzi, ze uda sie to wszystko zamiesc pod dywan, jest w wielkm bledzie.
  Wniosek do Trybunalu Konstytucyjnego i jego obrady na ten temat powinny byc nadawane w telewizji publicznej, bo inaczej mozna przypuzczac, ze ktos chce oszukac obywateli.
  Jerzy Prus

 5. Cóż jest po ptokoch! Nasze dzieci trzeba uczyć: języka i literatury polskiej, historii Polski i Kościoła Rzymsko – Katolickiego w Polsce, polskiej geografii, historii kultury i sztuki polskiej oraz ….mądrzy i myślący już wiedzą czego!!! I należy u z b r o i ć się w c i e r p l i w o ś ć na lepsze czasy! I jeszcze jedno za zdrajców módlmy się do Stwórcy i Sędziego Sprawiedliwego i Miłosiernego o rozum i wyrzuty sumienia – tylko tyle i aż tyle!

 6. Panie Macieju słusznie Pan zauważa, trzeba tego uczyć. I dlatego UPR zaujmuje się w tym momencie szkolnictwem, żeby w ogóle uczono, na to jeszcze mamy wpływ. Ta zbiórka podpisów pokazuje jak bezefektowne byłyby jakiekolwiek stanowiska UPRu wobec podpisania traktatu lizbońskiego, tymbardziej, że to stanowisko jest przedstawione i niezmienne.
  U posłów PiSu widać natomiast rozdwojenie jaźni, wiedzą przecież, że prezydent, którego popierają ma prawo nie podpisywać tego dokumentu. Rozumiem, że mogą zachodzić różnice zdań, ale w przypadku tak fundamentalnej kwestii oznaczać to powinno odebranie tegoż poparcia.
  Piotr Malinowski

 7. Pisząc bezefektowne maiłem na myśli brak zainteresowania jakichkolwiek mediów, co oznaczałoby również bezefektywne, niemamy bowiem żadnego wpływu na władzę, a wszczególności na dezyzje p. Lecha Kaczynskiego.
  Piotr Malinowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here