Portal Wirtualna Polska podaje za PAP…
„Do bójki między działaczami lewicowymi rozdającymi prezerwatywy a aktywistami prawicowymi doszło przed paryską katedrą Notre-Dame po niedzielnej mszy. Jedna osoba została ranna, a 11 innych przesłuchano.
Grupa działaczy ekologicznych i komunistycznych rozdawała prezerwatywy przed wejściem do słynnej katedry, by zaprotestować przeciw wypowiedziom Benedykta XVI wymierzonymi w antykoncepcję.
We wtorek, w pierwszym dniu swej wizyty w Afryce papież powiedział, że nie można „rozwiązać problemu AIDS poprzez dystrybucję prezerwatyw” i że „używanie ich pogarsza problem”.
Według francuskiej policji, niedzielny happening działaczy lewicowych próbowała przerwać grupa około „dwudziestu młodych osób związanych ze skrajną prawicą”, trzymających plakaty „Ręce precz od mojego papieża”. Doszło do bójki, powstrzymanej przez interwencję policji.
W niecałą godzinę wcześniej, w tym samym miejscu doszło do innego, mniej gwałtownego starcia między dwiema grupami młodzieży. Około 20 działaczy organizacji Act-Up w proteście przeciw kościelnemu zakazowi antykoncepcji położyło się na placu udając martwych, utrudniając w ten sposób wiernym wyjście z mszy. Uczestnicy happeningu z afiszami „Benedykt XVI morderca” wznosili okrzyki „Gumka życie ratuje, papież jej zakazuje”.
Akcja ta spotkała się z reakcją ze strony grup – jak to podała policja – „młodych integrystycznych katolików”. Wołali oni „Act-Up morderca!” i śpiewali religijne pieśni po łacinie. Kilku z nich obrzuciło leżących zgniłymi jajami i workami z wodą.
Szymon Łucyk”
Źródło: www.wp.pl
Zobacz relację filmową…

3 KOMENTARZE

 1. Pierwsze znaki przebudzenia Wiernych RzymskoKatolickich. Potrzebna Wandea ale zwycięska. Raz ruszony kamień spowoduje lawinę; albo lewacy albo my!!!!

 2. Kiedyś, wchodzi do mojego meszkania frajer mówiąc, iż jest komornikiem. Bez okazania dokumentów położył na stole jakieś piśmidło i zaczął oklejać mi sprzęt w mieszkaniu.
  Złamałem mu szczękę, wybiłem kilka zębów i na kopach wyrzuciłem za drzwi.
  Frajerzyna pomylił klatki schodowe… wszedł na chama do mojego domu, naruszył więc bez mojej zgody moje terytorium i do tego na moim terytorium nie chciał się podporządkować mojej woli…
  Analogicznie jest z komuchami i pseudoekologami. Jeśli naruszają wolę ludzi jakiejkolwiek wiary czy grupy, wkładają ryje w nie swoje sprawy, wnni się liczyć z dotkliwymi knsekwencjami.

 3. Optymistarealny? Raczel nierealny, Francja jest tak zateizowana, że żaden ruszony kamień niczego nie wywoła. Najprawdopodobniej znaczna część Francuzów pozostaje pod wpływem sił nieczystych…
  A, poza tym, zniewieściałość – kilka zgniłych jajek i torebki z wodą, oto miara integryzmu. U nas, zapewne, któryś z komdomiarzy dostałby w palnik, co byłoby z pożytkiem dla przemyśleń pozostałych. W końcu, błądzącym trzeba wskazać drogę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here