Podajemy informację za serwisem korwin-mikke.pl: „Konwentykl KNP odwołał CEP-a Janusz Korwin-Mikkego z funkcji prezesa partii. Nowym szefem formacji został europoseł Michał Marusik. Mimo to JKM ma reprezentować wolnościowców w wyborach na prezydenta Polski.

„Tak, to prawda: Konwentykl zmienił prezesa KNP; od dziś jest nim kol.Michał Marusik. Szczere życzenia powodzenia na tym trudnym stanowisku. KNP popiera mój start na Prezydenta. Oczywiście w tym momencie idea partii mającej rozszerzyć działalność KNP upada – bo Konwentykl ja odrzuca. We środę skomentuję to obszerniej. Proszę na razie nie podejmować żadnych pochopnych decyzyj. Posiedzenie Rady Głównej – w poniedziałek” napisał JKM na Facebooku.

CEP Michał Marusik zapowiedział „ochronę KNP” przed nawet „jedną kroplą dziegciu”. Zapewnił, że nie będzie chodził na „kompromisy polityczne”. Czy takim było np. przyjęcie w szeregi partii Przemysława Wiplera?

– Zapraszam Państwa do przemyśleń nad zagrożeniami stojącymi przed Kongresem Nowej Prawicy! Ileż to już razy – wspominając nieboszczkę Unię Polityki Realnej choćby – przekonywaliśmy się, że kompromisy polityczne naszego środowiska z politykami „establishmentu” kończyły się dla naszego wizerunku i skutków tych koalicji czy tylko porozumień – w sposób opłakany. Znowu niestety powracają głosy, także i wśród naszych koleżanek i kolegów, by „włączyć pragmatyzm” i „wejść na szersze wody”, implikujące całkowite rozmycie się prestiżu antysystemowości, którym jeszcze się cieszymy… Nie po to przez ponad 20 lat wznosiliśmy dumnie nasze sztandary z hasłami na nich widniejącymi, by dla zaspokojenia ambicji czy potrzeb materialnych kilku ludzi albo realizacji zewnętrznych projektów – całość ugrupowania miała ponieść szkodę! – czytamy w oświadczeniu nowego prezesa.

Nie wszyscy są zadowoleni z takiego obrotu sytuacji.

„Dla mnie jest to sytuacja absurdalna, chora, która z całą pewnością doprowadzi do rozłamu w partii i stworzenia nowej, z prezesem Januszem Korwin-Mikke na czele. Nie jestem w stanie zrozumieć zarozumiałości i buty jaką posiadają członkowie konwentylku, którzy postanowili podnieść rękę na ojca idei wolnościowej, człowieka, bez której partia nie istnieje. Czy naprawdę członkowie konwentyklu w tym nowy prezesie Michał Marusik, czy europośle Stanisław Żółtek, macie aż tak zawyżoną samoocenę?! Kim panowie jesteście dla powszechnego wyborcy, aby myśleć, o czymkolwiek więcej niż noszenie torby za byłym już prezesem?! Fakt, że znaleźliście się w Brukseli jest tylko i wyłącznie zasługą niezmienności poglądów, medialności, nieustępliwości i TYTANICZNEJ PRACY pana europosła Janusza Korwin-Mikke” – napisał na Facebooku p. Dominik Charasim, działacz KNP z Sosnowca”.

Źródło: korwin-mikke.pl

5 KOMENTARZE

  1. Jak podają media wszelkiego rodzaju i to na pierwszych stronach i zajawkach głównym powodem odwołania JKM z prezesury nie są polityczne różnice zdań, lecz sprawy obyczajowe i moralne. To było pewne, że prędzej czy później takie argumenty przeciw KNP z JKM na czele będą użyte. Facet i jego formacja były i są zagrożeniem dla obecnego układu sił politycznych, gospodarczych i społecznych, więc, aby go utrącić, a nie mając argumentów ze sfery politycznej, ekonomicznej i społecznej rzucono podejrzenie plotkarskie, raczej trudne do sprawdzenia i wyjaśnienia. A tak na marginesie kobitki będą w wyborach na niego głosowały, jak będzie to prawdą, gdyż dzieci się nie wyrzekł, daje im nazwisko (daje czy nie???!) i chyba jako honorowy facet daje im środki na życie, a to się babeczkom będzie podobać. Szkoda, że nie jesteśmy w kraju południowym – tam facet w typie maczo; dwie byłe żony, trzecia u boku, z którymi ma 10 dzieci, do tego kochanice, z którymi w wieku 70(!!!) lat ma 2 dzieci, toż to ideał MACZO; w takich krajach jak z Ameryk Południowej, Hiszpanii, we Włoszech, w Portugalii, Grecji miałby facet wygrane wybory z I turze, a my z nim. Mógłby z takim potencjałem rodzinnym założyć dynastię królewską. A tak szkoda! Utrącili nam kandydata na prezydenta w maju i dobrą partię KNP na jesieni. Musi być bardzo źle w sondażach skoro użyli tego rodzaju argument PAŁY! Chyba co raz bliżej wojny jest.

  2. ’masd’ chyba, prawdopodobnie jesteś blisko prawdy i masz szczyptę racji z tym atakiem obyczajowym na JKM i KNP. „SS” z lewicowym rodowodem ma wiedzę i wie co piszczy w kręgach wpływu i daje odpór zagrożeniu. I tyle w temacie! I to byłoby na tyle!!!

  3. Z czasem dowiemy sie o co wlasciwie chodzi. Logika podopowiada ze jest glebokie i ukryte dno tego zamiaru. Janusz ma nowy pomysl albo zadanie do wykonania. Poczekajmy wiec az sam je nam ujawni.

  4. Mam nadzieję, że chociaż te już obecnie, duże dzieci, bo i dwa lata, i cztery lata, to nie tylko dał im nazwisko, ale i je zaniósł, jak były malusie do CHRZTU ŚWIĘTEGO. Bo jak nie to wiele straci nie tylko w mojej opinii, również w opiniach innych. Tak swoją drogą z trzema kobietami mieć ośmioro dzieci, to trzeba być niezłym kutelmistrzem. Utrzymać toto wszystko na odpowiednio wysokim poziomie bytu, to mieć trzeba łeb, jak sklep. I na koniec jurny dziadziuś jest na dobrej drodze zostać mahometaninem – harem już jest, dzieci w haremie również, pozostaje tylko wyznać po muzułmańsku wiarę w Allaha i git!

  5. JKM ma liczną rodzinę na utrzymaniu i chyba prędko nie zrezygnuje z pensyjki europosła. Ostatnie działania na rozwalenie KNP maja chyba na celu spowodowanie, by nie został ani preziem ani posłem w sejmie RP, bo ani KNP ani nowy byt Korwina nie przekroczy progu wyborczego. Ma facet łeb. Ale zawsze powie: „Chciałem, ale nie wyszło… przez was”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here