ks. Stanisław Małkowski
Ks. Stanisław Małkowski (z lewej)

Ksiądz Stanisław Małkowski dla Prokapitalizm.pl: – Katastrofa smoleńska to zbrodnia z zimną krwią, planowana przez wiele miesięcy.

Obejrzyj wywiad jakiego ks. Stanisław Małkowski udzielił naszemu portalowi 15 sierpnia 2010 roku…

Rozmawiał Paweł Sztąberek

(P.S. Przepraszamy za nienajlepszą jakość zamieszczonego materiału)

Zobacz inne nasze filmy…

Wywiad z ks. Stanisławem Małkowskim – wersja tekstowa…

Prokap: Czy mógłby ksiądz odnieść się do wczorajszej akcji pod krzyżem, podczas której wynoszono spod krzyża obrońców, czy ksiądz również był tam wtedy obecny?

Ks. Małkowski: Nie, wtedy nie byłem, to było nad ranem może o czwartej godzinie. Ja byłem obecny przy modlitwach i przy krzyżu wieczorem od 21:00 do 22:00.

Prokap: A czy zna ksiądz jakieś relacje z tej akcji?

Ks.M.: Tak, policja obrońców po prostu wyniosła, a następnie sprzątnięto i wyrzucono na śmieci wszystko to, co tam było, poza samym krzyżem. Nawet z krzyża zdjęto i wyrzucono biało-czerwoną szarfę, usunięto sprzed krzyża krzyże, krzyżyki, różańce, fotografie ofiar katastrofy smoleńskiej, znicze…

Prokap: Wyrzucono to na śmietnik?

Ks.M.: Tak. Ci sami co zabili tych ludzi, teraz niszczą pamięć o nich.

Prokap: Czy przewiduje ksiądz dalszy ciąg wydarzeń, czym się ta cała historia może zakończyć?

Ks.M.: Zakończy się to tym, że ta strona będzie musiała ustąpić i że krzyż tam będzie. Jeżeli nie ten krzyż w sensie materialnym to inny, a jeżeli nie krzyż to jakiś znak pamięci z krzyżem, a jaki znak pamięci to powinien być ogłoszony konkurs plastyczny. Trzeba do tego podejść poważnie, trzeba to uzgodnić zarówno z rodzinami ofiar jak i z tymi, którzy się modlili.

Prokap: Czy uważa ksiądz, że strona rządowa, prezydencka ugnie się czy też nastąpi jakieś przewartościowanie?

Ks.M: Przewartościowanie? Nie sądzę. To są ludzie tak cyniczni i okrutni, że nie nastąpi. Jestem absolutnie przekonany, że jest to zbrodnia z zimną krwią wykonana, planowana w szczegółach przez kilka miesięcy wcześniej, wykonana przy współudziale służb rosyjskich i jakichś istotnych czynników na Zachodzie. W normalnym kraju byliby osądzeni i dostaliby najwyższy wyrok. Mam tu na myśli Tuska, Komorowskiego, Arabskiego, Bogdana Klicha i szereg ich wspólników. Proces powinien to wykazać, ale kto ten proces w Polsce przeprowadzi? Wiemy jakie są sądy, jaka jest prokuratura, wiemy kto Polską rządzi, wiemy jaki jest stan świadomości większej części społeczeństwa.

Prokap: Prezydent Komorowski inaugurował prezydenturę mszą świętą, zapewne przyjął Komunię, podczas ślubowania powiedział „Tak mi dopomóż Bóg!”…

Ks.M.: To jest fałszywe, to jest gra, to jest świętokradztwo nie tylko ze względu na zbrodnię „drugiego Katynia” ale również dlatego, że popiera publicznie in vitro, przegłosował ustawę antyrodzinną przeciwko przemocy w rodzinie i ją podpisał. Szereg jego decyzji stawia go w sytuacji nie tylko grzechu ciężkiego, ale wręcz ekskomuniki. W prawie kanonicznym rozróżnia się excommunicatio latae sententiae i excommunicatio ferendae sententiae. Ferendae sententiae to jest ekskomunika, która obowiązuje od momentu jej ogłoszenia, a latae sententiae to ekskomunika, która wynika z samego faktu, że ktoś jakieś przestępstwo popełnił i czy to będzie ogłoszone czy nie, ten człowiek jest w stanie ekskomuniki.

Prokap: Ale są przecież kapłani, którzy udzielają tego sakramentu…

Ks.M.: Mają udział w grzechu ciężkim, potwierdzają sytuacje fałszywą i są żyrantami zbrodni.

Prokap: Czy nie czuł się ksiądz osamotniony jako osoba duchowna? Z tego co mi wiadomo na całą Warszawę był ksiądz jedynym księdzem występującym w obronie krzyża.

Ks.M.: Nie byłem jedynym księdzem. Spotykałem młodych księży, którzy okazywali solidarność i wspólnotę z modlącymi się, i wydaje mi się, że też z chęcią prowadzili modlitwy. Był młody ksiądz, który pięknie prowadził drogę krzyżową, był też inny młody ksiądz, który przede mną prowadził modlitwy. Nie pokazują się tam proboszczowie i księża, którzy mają jakąś rangę w diecezji, ale przypuszczam, że w jakiś sposób niektórzy z nich są solidarni. Być może wyrażają to nawet wobec abpa Nycza po to, żeby go powstrzymać przed ciężkim błędem, który by popełnił, gdyby pod osłoną policji, on osobiście, czy poprzez księży działających na jego polecenie, wyniósł stamtąd krzyż i przeniósł do kościoła św. Anny.

Prokap: Czy zdaniem księdza hierarchia kościelna stanęła w tym konkretnym przypadku na wysokości zadania?

Ks.M.: Nie, hierarchia nie stanęła na wysokości zadania. Tutaj się toczy bój o Polskę, tutaj chodzi nie tylko o to, żeby uczcić pamięć zabitych w katastrofie smoleńskiej, którą słusznie trzeba nazwać „zbrodnią drugiego Katynia”. Chodzi także o polską tożsamość, o polską kulturę, o polskiego ducha i jest to powtórka tego, co działo się w sierpniu roku 1920.

Prokap: Czy dla księdza ten cały spór poza kontekstem politycznym, który też bez wątpienia ma tutaj miejsce, ma jeszcze jakiś inny wymiar… powiedzmy cywilizacyjny?

Ks.M.: Cywilizacyjny, duchowy, moralny, co zresztą bardzo się ujawnia w tym, jak się zachowują przeciwnicy krzyża i w zachowaniu tych, którzy przy krzyżu się modlą. Przeciwnicy zachowują się w sposób bluźnierczy, brutalny, z niezwykłym natężeniem agresji. Organizator kilka dni temu powiedział, że on do siły się nie odwołuje, ale niewykluczone, że inni siły użyją po to żeby krzyż zabrać i przenieść do św. Anny. Kiedy wczoraj wieczorem zanosiło się na przeniesienie krzyża i zgromadziła się ogromna rzesza tych bluźnierców czy wręcz satanistów, obrońcy krzyża czuli się fizycznie zagrożeni, bo przeciwnicy zapowiedzieli przeniesienie krzyża siłą. Gdyby policja dopuściła do przełamania barierek przez tamtą stronę, gdyby agresorzy po przełamaniu barierek rzucili się w stronę krzyża, stratowaliby kilkanaście osób, które przy tym krzyżu stały i mogłyby być ofiary śmiertelne tak jak w Duisburgu, choć i tak trudno porównać sytuację tamtą z tą. Policja zachowała się w tym wypadku racjonalnie. Chociaż zwykle policjanci opowiadali się po stronie nam przeciwnej, w tym wypadku rozdzielili te obie grupy, z jednej strony grupę modlących się, z drugiej grupę agresorów.

Prokap: Ksiądz tam był, widział reakcje ludzkie, czy może ksiądz powiedzieć, że cywilizacja życia  i dobra zwycięży?

Ks.M.: Oczywiście, że zwycięży, bo po jej stronie stoi Bóg…

Prokap: Użył ksiądz sformułowania „to jest wojna”…

Ks.M.: Wojna światów, wojna cywilizacji, bitwa o Polskę. Ujawniają się siły zła, które się nieraz w wymiarze satanistycznym odwołują do złych duchów, niektórzy przeciwnicy krzyża mówią zaklęcia do złych duchów. My sięgamy po taką broń jaką mamy. Przytoczę może jeszcze słowa, które ksiądz Antonii Szlagowski powiedział w kazaniu podczas pogrzebu ks. Ignacego Skorupki w kościele garnizonowym w Warszawie: „Ważą się losy Polski, losy Europy się ważą. Czy Polską będzie? Czy Europa będzie?” gdyż „bój to z pogaństwem nowożytnym, bój to z szatanem samym”. Uważam, że te słowa są zdumiewająco aktualne w tej sytuacji, w jakiej jesteśmy, z tą tylko różnicą, że wtedy hierarchia Kościoła stała murem po stronie Polski, Polaków i obrońców krzyża, polskiej tożsamości, przeciwko hordom pogańskim i bolszewickim. W tej chwili hierarchia zachowuje się chwiejnie, niektórzy wręcz popierają władzę reprezentującą antycywilizację, antykulturę.

Prokap: Dziękuję za wywiad.

opr. I.Sz.

93 KOMENTARZE

 1. Teraz to ja się zaczynam się bać nie tylko o Ks. Małkowskiego ale i o was Panowie. Niech was Bóg ma w swojej opiece.

 2. A Bóg powiedział: Nie będziesz fałszywie świadczył przeciw bliźniemu swemu. Czy ten człowiek ma jakieś dowody na to co mówi? Czy to są tylko wytwory jego umysłu, który na własność posiadł szatan.

 3. Kazdy z kapłanów katolickich jest lekko dotknięty debilizmem. Akurat ten Małkowski nie jest jeszcze najgorszy, są lepsze okazy :)))). Szkoda że portal zajmujący się propagowaniem zdrowej gospodarki, puszcza takich oszołomów. No chyba ze w charakterze przestrogi.

 4. Każdy ma prawo głosić swoje odczucia. Ksiądz mówi o swoich odczuciach, które powstały w dłuższym okresie czasu. Takie odczucia ma ogromna większość Polaków nie „zarażonych” propagandą sianą przez „zaprzyjaźnione” media.

 5. Dziękuję księdzu Małkowskiemu, że ma odwagę wyglądać jak ksiądz katolicki i nosi sutannę, a nie paraduje w szarej koszuli i garniturze. Szczęść Boże!

 6. Czy to nie dziwne ,że wersje o rosyjskim zamachu, najgłośniej propaguje rosyjska agentura w Polsce?
  Pozornie wydaje się dziwne ,ale tylko pozornie. Jest w tym wszystkim ukryty mechanizm manipulacji.Mówi się ,że zamachu dokonali Rosjanie…ale z polskimi wspólnikami….a kto by sobie tam zawracał głowę Putinem czy Miedwiediewem…jak pod ręką jest Tuski i jego rząd,jest Tusk i jego rząd , jest Tusk i jego rząd…

 7. Dosc hanbic Polske i panstwo Polskie rzadowi zdrajcow stanu! ZBRODNIA SMOLENSKA – i tyle. Jacy moga byc dokazy OCZEWISTEMU?!
  A mi, ktory byl w Katyniu 10 Kwietnia…
  Ten, kto mowi ze to NIE BYLA zbrodnia putinowskich faszystow, jest agentem KGB lub uzyteczny idiota.
  TERCIUM NON DATUR.

 8. Bardzo zbudował mnie wywiad z księdzem Małkowskim. 8.VIII. byłem na Masz Św., na której w czasie kazania ksiądz doktor mówił o śmierci, strachu przed śmiercią, o smiertelnej chorobie i ni z tego i z owego nawiązał do krzyża na krakowskim Przedmieściu i konieczności jego przeniesienia, odwołał się do takich „autorytetów” jak Bartoszewski i Kołakowski. Złość, gniew we mnie wzięły górę. Do tego jeszcze dołożył zdania popierające ustawę o przemocy w rodzinie i to była już zupełna załamka. Do Komuni Świetej nie przystąpiłem, gdyż zgrzeszyłem złymi myślami wobec tego księdza doktora. Ten wywiad daje nadzieję, że są jeszcze księża nie omamieni polpotem. Dziękuję, a właściwie Bóg zapłać.

 9. Jeden z niewielu mi znanych Księży będący dla mnie autorytetem.
  Dzięki Ci Panie, że dałeś nam takiego Kapłana.

 10. Obecnego prezydenta dała nam Opatrzność Boża. Nie jest to ideał, ale na obecne warunki Bóg uznał, że będzie to dla nas najlepsze rozwiązania. Ten kapłan wysuwając wobec prezydenta bezpodstawne oskarżenia, buntuje się względem Woli Boga i jeszcze pobudza do tego wiernych.

 11. „[…]Ci sami co zabili tych ludzi, teraz niszczą pamięć o nich[..]” Ostre oskarżenia, czy mozna sie dowiedziec kto to jest „Ci sami” ? Jakas paranoja sie rodzi po smoleńsku i paranoicy ciagna do siebie jak widać muchy do substancji, która wczoraj jeden z paranoików oblał tablice na krakowskim przedmieściu – de facto ze znakiem krzyża. Ludzie obudźcie się !

 12. do tego trzeba lekarskiej diagnozy i skierowania. już sobie to wyobrażam:
  Diagnoza: Schizofrenia objawowa
  Miejsce leczenia: Dom wariatów
  Wskazania: Przejście na rentę z powodu niemożności prowadzenia działalności zawodowej
  Jest Pani mało oryginalna, Sołżenicyn i Bułhakov mówili o tym przed Panią 🙂

 13. Fajny gość. Już go lubię i szanuję. Dał też wywiad bardzo fajny – wróć: bardzo, ale to bardzo mądry – w czerwcu albo w lipcu do Stołecznego Kuriera Warszawskiego. Jak znajdę to zeskanuje, albo podeślę link.

 14. JEZU CHRYSTE,DZIEKI ZE TEN NIEZWYKY CZLOWIEK,KAPLAN ZACHOWAL ZYCIE.BYL PIERWSZY NA LISCIE DO ZLIKWIDOWANIA,PRZED BL.KS.JERZYM.OD NIEGO OD JEGO KAZAN ,ROZPOCZNIE SIE PRZEMIANA W NARODZIE I KOSCIELE POLSKIM.TO POPRZEZ JEGO GORACA WIARE I DETERMINACJE NASTAPI INTRONIZACJA JEZUSA CHRYSTUSA NA KROLA POLSKI.KROLUJ NAM CHRYSTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 15. Pan xiadz powinien uwazac na to co mowi, za oskarzenie kogos o zbrodnie, szarganie imienia i nawowylanie do obalenia rzadu i prezydenta wybranego w legalnych wolnych wyborach w NORMALNYM kraju demokratycznym mozna zdrowo beknac (odpowiadac karnie lub cywilnie). Miejsce klechy jest w zakrystii a nie w w miejscu publicznym, ktore sie nielegalnie okupuje. W USA sprawe zalatwiono by w kilka dni, ale w Polsce rzadza swiecone penisy w czrnych sukienkach.
  Dobrze ze ten wywiad sie ukazal, dzieki temy wiadomo kim pan ksiadz jest.
  Az strach pomyslec,ze chorzy psychicznie chodza wolno po naszych ulicach.
  Fanatyzm w kazdej postaci jest bardzo niebezpieczny. Katole nie sa tu wyjatkiem.

 16. czyżby dzisiaj Popiełuszko byłby fanatycznym katolem-penisem w czarnej sukience?
  w jakich demokratycznych, w co Pan wierzy? w Polsce to, co się zwyczajowo nazywa demokracją, to zwykłe elekcyjne psychozy narodowe.

 17. Gorace brawa dla dzielnego KS.MALKOWSKIEGO!!! PO-lski PO-miot PO-hanbiony…bezwstydny…PO-lska KOLTUNERERIA long live for ever…You`re Great!

 18. Nadmierna gadatliwość jest grzechem, tak jak każdy brak umiaru zresztą. Zwłaszcza gdy mówi się tak ciężkie oskarżenia. Takie słowa (np. „Ci sami co zabili tych ludzi, teraz niszczą pamięć o nich”) w ustach księdza katolickiego, bez dowodów, są po prostu zgorszeniem. Jawnie złamane 8 przykazanie.
  Szkoda, bo to wielce szanowny kapłan.
  Widać wiele lat życia w zagrożeniu, marginalizacja przez przełożonych zrobiły swoje.
  Pełna zgoda natomiast, co do „katolickości” prezydenta. No, ale to u nas już od Piłsudskiego taka chyba tradycja. Szkoda wielka, że inni księża przymykaja na to oko, bo p. Komorowski jawnie sprzeciwia się nauce Kościoła, a będąc na takim stanowisku jest także źródłem zgorszenia.

 19. czy tu wszyscy musza pluc na tego odwaznego ksiedza?zastanawialiscie sie kiedys gdzie by byl w tych dniach bl.popieluszko?ja nie mam watpliwosci ze stalby razem z malkowskim i mowil o prawdzie ktorej stacje tvn i polsat boja sie jak diabel swieconej wody.

 20. ks Malkowski tak chetnie mowi o ekskomunice, niech sie zastanowi co mowi i robi, bo moze sie niedlugo okazac ze sam zostanie ekskomunikowany. Kosciol nie jest instytucja demokratyczna, a on definitywnie za przeproszeniem sra do wlasnego gniazda. Wladze koscielne wyrazily jasno swoje stanowisko odnosnie krzyza a on jako podwladny musi sie dostosowac. EOT

 21. Kosciol sie obroni i bez jego falszywych obroncow, ktorzy „zamartwiaja” sie o Jego przyszlosc. Jezus go ustanowil i On go obroni razem z wiernymi.
  Teraz chce sie zamknac krzyz w kosciolach, potem zarzada sie aby zdieto znak krzyza z wież koscielnych. NIE WOLNO NAM USTAPIC FALSZYWYM SWIADKOM.

 22. …właśnie ten stan świadomości sPOłeczeństwa widać m.in. doskonale na tym forum. A nawiasem mówiąc mądry i wspaniały kapłan i patriota.

 23. Mówią ,ze z wiekiem człowiek staje się mądrzejszy i bogatszy w doświadczenia ale w tym przypadku w przypadku tego klechy to tego powiedzieć nie można. Oględnie rzecz biorąc to ja myślę ze mu sperma uderzyła do galowy i po chłopie.

 24. Osoba ks. Stanisława Małkowskiego jest także zbrodnią, gdy stek takich głupot płynie z jego ust. Tak może mówić tylko koś kto nie zna historii, ktoś dla kogo rola sługusa prezesa PIS i jedynej słusznej parti o tej samej nazwie jest najsłuszniejsza i najważniejsza. Proponuje by ks. Małkowski więcej zajął się historią kościoła i tego jakich nicości, instytucja ta dopuściła się na przestrzeni dziejów

 25. Jakże mądry i odważny wywiad księdza.Ma ksiądz rację,przed wojną Kościół był z narodem a naród z Kościołem!To się wtedy czuło na każdym kroku.A dziś?Przemilczę jak jest dziś…Jednak ksiądz jest z narodem a jeśli nie my to kamienie wołać będą!!!

 26. To co powiedział odważnie ks. Małkowski, wie każdy normalny człowiek, nie tylko w Polsce. Dowodów zamachu dostarcza nam codziennie zachowanie Komorowskiego, Tuska, Klicha i całej tej Partii Obłudników.

 27. Straszne. Wypędziłem swojego księdza, gdy będąc po kolędzie zapewniał mnie, że kara smierci jest konieczna za ciężkie zbrodnie, a przykazanie „nie zabijaj” nie obowiazuje. Tego też nic nie obowiązuje, w wyobrażenie krzyza rzucają koktailem Kaczyńskiego. Wiara jest straszna, bo nie uznaje dowodów, jest ślepa od nienawiści. Trzeba usunąć religię ze szkól, a dac więcej matematyki, aby nie ukrywać przed dziećmi piękna dowodu. Dobrze, że przeprowadziliście ten wywiad i dobrze, ze ten przesławny krzyż tam stoi, dobrze że to zostało ujawnione, moze życie w Polsce zostanie oczyszczone tak jak ta tablica z zalewajacej nas fali koscielnych nieczystośći.

 28. Człowiekowi myślącemu wystrczy ostatnia wypowiedź pilota aby wiedzieć jak to było. Wszyscy słyszeli: zawołał „o k..wa”, jak kazdy polski żołnierz katolik. To znaczy, ze zobaczył wypatrywaną ziemię tylko za blisko. Nie był więc oślepiony, ogłuszony, otruty ani nie narzekał,że coś mu nie działa. Tylko zszedł niżej niż mu było wolno, a wiedział o tym, bo wcześniej odczytywano wysokość o niedozwolonej wartści, nawet gdyby wysokościomierz działał wadliwie. Za plecami miał swojego generała, który widział, że łamane są procedury i to rozumiał, jako lotnik. Nie przeszkodził. Więc godził się na to. Ale zaskoczenie pilota nie świadczy, że był samobójcą, więc nie on parł do katastrofy. Czyli – generał na pewno, ale sam czy na czyjeś polecenie? Przeszedł przez salonkę prezydenta.
  Komu zależało, żeby lądować za wszelką cenę? Zawinili demoniczni Ruski? Raczej pijani, ale lecieć do Rosji będąc rusofobem i nie brać pod uwagę, że nic tam nie działa porządnie to dopiero jest głupotą! Dzięki temu bałaganowi jesteśmy wolni i tak jest dobrze! To ci sami co wzywają Rosję, żeby działała porzadnie, żeby się uporządkowała i do nas przyszła, jak zawsze, gdy jaki taki ład tam miała, teraz sprawdzają czy Polak jest Polakiem i zostało im kilkunastu. Chcą żeby znów pracowały dla Rosji nasze huty, stocznie i Centralne Komitety, teraz PiSowskie.

 29. Nareszcie słyszę to co myślę. Oj jak brakuje prawdy w polskich mediach. Jak bardzo brakuje mądrych ludzi wśród rządzących. Jak bardzo brakuje patriotów wśród rządzących.
  Co gorsza mamy zdrajców na „górze” a większość społeczeństwa daje sobie wmówić nieprawdę.
  Dziękuję za ten wywiad.

 30. To dobrze ze mamy ksiezy oddanych calkowicie sluzbie Boga! To ksiadz ktory gleboko wierzy w to co mowi. Tak, prawda nas wyzwoli tylko ze trzeba bedzie zaplacic za nia spora cene. Bo polskie spoleczenstwo zostalo przemanipulowane przy uzyciu prymitywnej komunistycznej propagandy. Jesli teraz nie zatrzymamy tych przestepstw ktore oni sie dopuszczaja, nasza przyszlosc jest bardzo zagrozona. Polacy musza sie obudzic dla ich wlasnego dobra i dla dobra ich dzieci i wnukow. Mafijne panstwo nie moze przetrwac tak dlugo.

 31. Czy ten ksiądz ma dowody ? Jeżeli nie to powinien odpowiadać pzred biskupwem za lamanie Dekalogu oraz sprawą powinna zajac się prokuratura. Akurat kapłan powinna cechowac rozwaga.

 32. Mnich na spowiedzi u przeora:
  – …Zgrzeszylem wobec brata Jana, ojcze przeorze. Bardzo zgrzeszylem…
  – Czego mu zrobilesz?
  – Wyzywalem go na zdrajce…
  – To niedobrze, synu moj… Jako to bylo?
  – …Dzis po Msze powiedzialem mu: „Moze nie trzeba, bracie Janie, uzywac w homiliach przykladow zachowania naszych purpuratow? Po co ty dziwisz wiernych?”. A on odpowiada: „Jam nie Dziwisz wiernych, jam ich pasterz…”.
  – Ojcze! Prosze ksiedza: a w jakiej walucie bral Judasz za swoja zdrade? W rublach? Czy w dolarach, euro? A moze, w naszych zlotowkach?..
  – W srebrnikach… Czekaj! Alez glupy chlopczyk! Jacy tam rubli Judaszowi?! Lub dolary?..
  – Ale tak tata i mama mowia, ojcze… Pogladaja telewizje i mowia: „Ten Judasz sprzedal sie za rubli… Tamten Judasz – za dolary… za euro…”.
  – Lecz czego zas takiego one wtedy pogladali?..
  – Nie wiem… Tam byli… ci… no… Rudy taki byl. I wasaty stryj ten glupy, gafy ten co robi… Z Sejmu ten… Wieprzowina… Swinyna…
  – Moze Schetyna?.. Oto i nie trzeba ich poglacac!
  – A kogo trzeba, ojcze?
  – Dobrych ludziej! Wierzacych! Prymasa Kowalczyka! Dziwisza, Pieronka, Zycinskiego!
  – A, kiedy kogos z tamtych tata widzi w telewizji, zawsze mowi: „Otoz Judasz w sutannie, czarta masoneria esbecka! Takim purpuratom za jedna nasza zlotowke Krzyz Panski sprzedac nie problem… I Pana Samego…”.

 33. DO MODERATORA: co robia tu wpisy UBeckigo i KGBowskigo motlochu typu Jacek i WAR10CK? Czyzby obowiazkowo by ta swolocz bluzgala nie dopiero na Krakowskim Przedmiesciu, a jeszcze i na tym bardzo dobrym i ciekawym forumie i na Panskim resursie? Prosze, bardzo prosze usunac stad te brzydote faszystowskiej, antykatolickiej i antypolskiej agentury.
  Pozdrawiam i dziekuje za ten wywiad o. Malkowskiego!

 34. Panie Jakubie, jak rozpoznać, kto jest Judaszem, gdyby wszystkich uciszać? Niech dadzą wyraz swojej myśli, osądzi ich każdy sam dla siebie.

 35. wpis z 19.08. godz. 12,41
  Masz rację. Fanatyzm w każdej postaci jest niebezpieczny. Tylko powiedz, jakie niebezpieczeństwo grozi od ludzi trzymających różaniec w ręku i modlących się? Jeżeli komuś rażą uszy słowa modlitwy to niech sobie odejdzie i nie słucha. Modlący się mają prawo do tolerancji ich przekonań religijnych ze strony każdego innego obywatela Unii Europejskiej. Podobno mają, bo jak widać było na Krakowskim Przedmieściu, nie bardzo mieli. Fanatyzm drugiej atakującej strony był naprawdę groźny. Bo tak to trzeba nazwać: FANATYZM! Plucie, szarpanie, deptanie zniczy,używanie wulgarnych słów, przeszkadzanie w modlitwie, elementy przemocy rozwydrzonych, pijanych, a kto wie czy jeszcze nie naćpanych durniów, to nie jest groźny fanatyzm? Naucz się mierzyć fakty prawdziwą miarą a nie znaczoną.

 36. Wielkie podziękowania ks. Małkowskiemu za słowa prawdy, za jego odwagę. Może niektórzy przypomną sobie, na jakich wartościach funkcjonuje Państwo Polskie od wieków, skąd wyrosła nasza wiara katolicka i dlaczego powinniśmy jej bronić i przestrzegać jej kanonu.

 37. a gdzie są biskupi i ich nakuka. zaprzeczają sobie samym a księrzy w parafiach zostawiają samych w walce o prawdę. tylko pretensje do nich mają.

 38. Zgadzam się z poprzednim komentarzem !!! Biskupi głoszą naukę obowiązyjącą w całym kościele, wymagając jej przestrzegania przez „zwykłych” wiernych i kapłanów. Jeśli ktoś popadnie w ekskomunikę, kapłanowi nie wolno mu udzielać komunii, a nawet sprawować pogrzebu katolickiego. A biskupi ???
  Biskupi łamią tą naukę w odniesieniu do polityków, którzy są w karze ekskomuniki, deklarują iż są niewierzący lub wręcz walczą z kościołem (tacy politycy dopuszczani są do czytania Słowa Bożego podczas Mszy św. – jak więc to odebrać? Niewierzący głosi Słowo Boże wierzącym). Nic więc dziwnego, że wierni (przede wszystkim młodzi) coraz częściej specjalnie unikają Mszy św, którą sprawuje biskup. Zresztą i tak zawsze najgorsi są zwykli księża.

 39. Czytam wasze wypowiedzi i jest mi naprawde smutno.Wielu tu piszacych jakies dziwne rzeczy jest po prostu wychowana na zydowskiej gazecie dla Polakow.Nikt z tych osob nie zada sobie najmniejszego trudu po to zeby poznac samodzielnie historie wlasnego kraju.gdybyscie ja znali-to owszem-moze od czasu do czasu przeczytali byscie jakis artykul czy dwa z zydowskiej gazety dla Polakow ale tylko po to zeby poznac stanowisko zydowskie w danej sprawie.Stalo sie tymczasem tak ze wy bierzecie to stanowisko jako swoje wlasne.To jest TRAGEDIA wasza osobista ale tez calej Polski.Polacy tacy jak wy nie mysla po polsku!To myslenie jest wrogie WAM.Nie rozumiecie tego?Wy nie dorastacie nawet do piet ks.Malkowskiemu ale krytykujecie go jakbyscoie wiedzieli choc jedna milionowa tego co on!Bierzecie strone waszych wlasnych-NASZYCH wrogow przeciw waszym-NASZYM PRZYJACIOLOM.Gryziecie reke ktora chce wam pomoc a calujecie ta ktora podaje wam trucizne.Oglupieni jestescie z powodu waszej tepoty i lenistwa.Nie chce sie poznawac historii wlasnej ojczyzny.To jak jeden z drugim odpowiesz niemcom albo ruskim gdy cie-NAS oskarza o wywolanie drugiej wojny swiatowej?Rosnie mlode pokolenie gamoniow polskich.Strzez i chron nas Panie Boze bo to mlode pokolenie nas sprzeda zupelnie!!!

 40. Każdy kto porównuje niedawną katastrofę samolotową ze zbrodnią Katyńską i z ofiarą krwi w obronie Ojczyzny i Europy przed bolszewicką nawałą obraża pamięć tamtych Ofiar ! A jeśli robi to xiądz katolicki, to – bez względu na swe dawniejsze zasługi – stawia się sam poza wspólnotą Kościoła i dołącza do sowiecko – bolszewickich propagandystów. Ich metodą wymazywania narodowej pamięci, jest degradowanie wydarzeń z przeszłości, decydujących dla losów Polski, m. in. przez porównywanie z wydarzeniami, które mają zupełnie inne znaczenie i rangę. To także swoiście ujawniający się kompleks niższości wobec przeszłości i jej bohaterów – próba podniesienia rangi wydarzeń, o które samemu się otarło, po to aby się dowartościować, stać się częścią historii. To wysiłek jałowy ale i szkodliwy jednocześnie, bo mąci „maluczkim” w głowach, gorszy ich … a jeśli zgorszenie i nienawiść sieje xiądz, to sam się ekskomunikuje …
  Grzegorz

 41. KSIADZ STANISLAW MALKOWSKI GLODUJE.NIE MA ZAPEWNIONYCH POSILKOW W HOSPICJUM RES SACRA MISER.EKSTERMINACJA PATRIOTW. DZIS POWIEDZIAL TEN NIEZLOMNY KAPLAN,JESLI COS ZOSTANIE,I BEDE MIAL CZAS. RESZTKI,DLA KAPLANA SOLIDARNOSCI.HANBA,HANBA,HANBA,HANBA,HANB\A

 42. POLSKO,TWOJ KAPLAN, NAJBLIZSZY PRZYJACIEL KS. JERZEGO,NIE MA CO JESC.JEZU CHRYSTE,PANIE,JEZU CHRYSTE,RATUJ KAPLANOW ,RATUJ NAJJASNIEJSZA RZECZYPOSPOLITA.AMEN.

 43. Straszne,to jakis obłęd.Ja mysle,ze jeszcze troche takich rewelacji a ludzie zaprotestuja przeciw wtracaniu sie kleru w kazda dziedzine zycia.Jakim prawem i za co kosciol lekceważy Prezydenta ,pomawia o zbrodnie?kosciol do kościola!!!Ksiadz Małkowski niech sie zajmie pomoca powodzianom,biednym,starszym.!!!!!

 44. Pani Grażyno, ksiądz nie jest od zajmowania się powodzianami, biednymi czy starszymi – z emocji coś się Pani pomyliło z pomoca społeczną, rządem Tuska czy każdym innym i z dobroczynnością.
  Ksiądz jest od prowadzenia dusz do zbawienia.
  Mniej wykrzykników więcej myślenia.

 45. Wydaje mi się, że słowa stronników xiędza Stanisława Małkowskiego są generalnie bardziej wyważone i przemyślane niż opinie, a często proste wykrzyknięcia, jego przeciwników. Tych wykrzyknięć, które powtarzają się wielokrotnie w podobnej formie i na innych spokrewnionych tematycznie forach jest tak wiele, że można podejrzewać, w istocie, rolę jakiegoś typu „agentury”, czyli ludzi desygnowanych do bluzgania i ośmieszania. Ghandi powiedział coś w tym stylu: „Najpierw cię ignorują, potem ośmieszają, potem zwalczają, a na końcu zwyciężasz.” Po Ghandim została tylko pamięć ale Polaków – ludzi świadomych obecnej kondycji Polski w świecie coraz trudniej już ignorować i ośmieszać, a wszystkich wybić się nie da. Jest szansa na zwycięstwo. Niech wykorzysta tę szansę Lepsza Przyszłość Polaków ale nie tylko. Jeśli Bóg istnieje, to zależy mu na dobru wszystkich istot czujących. Inicjatywa związana ze wspólną modlitwą pod krzyżem może być początkiem czegoś wspaniałego – ruchu świadomości, który ma moc odmienienia obecnego obrazu świata w wielu Polakach, ale jeśli zbytnio skoncentrujemy się na swojej wizji Boga i rzeczywistości, to nie pozwolimy, by działały przez nas Prawda i Piękno. Bądźmy więc bardziej ufni, otwarci i spokojniejsi – nie plujmy i nie krzyczmy. Prawda potrzebuje mniej obrońców niż kłamstwo, wystarczy, że serca obrońców Prawdy będą czystsze, ich słowa głębsze, a działania bardziej spójne i zdecydowane. Rozmawiajmy z ludźmi i zadawajmy im trudne pytania – niech sami poszukają odpowiedzi. Jeśli są zbyt ślepi, nie traćmy czasu i nerwów. Poradzimy sobie bez nich. Pozdrawiam 🙂

 46. zgadzam się całkowicie z ks.Małkowskim.Jest oczywiste, że to był zamach wykonany przez osobników którzy następnie na tym skorzystali.Wskazane przez księdz osoby i państwa znajdują się w tym kręgu.

 47. KSIADZ STANISLAW ,KAPLAN NIEZLOMNY DOTAD GNEBIONY I UPOKARZANY/ZESLANY NA WOLKE DO POLUGI ZMARLYM,JEZDZI MZK PRZEZ CALA WARSZAWE;DO POSLUGI W HOSPICJUM,GDZIE NIE MA ZAPEWNIONEGO CIEPLEGO POSILKU/CHYBA ZE ZOSTANA RESZTKI,A KUCHARKA MA DOBRE SERCE/SAM SIE O NIC NIE UPOMNI.POWIEDZIAL ON,PRZYJACIEL BL.KS.JERZEGO;KAMIEN ZE SCIANY ZAWOLA,A BELKA BUDOWY MU ZAWTORUJE;BIADA TEMU,KTO BUDUJE NA PRZELANEJ LUDZKIEJ KRWI,A GROD UTWIERDZA NA BEZPRAWIU. KS.HABAKUKA/2.12/TEN OTO NAPIS POWNIEN /ZDANIEM KS.S MALKOWSKIEGO/BYC NA POMNIKU ,PRZED PALACEM NAMIESTNIKOWSKIM/TERAZ/KRZYZ OCZYWISCIE WPISANY W POMNIK.TAK BEDZIE.AMEN

 48. MODLILAM SIE DZIS POD KRZYZEM O 21 APEL JASNOGORSKI.PATRIOCI,SPIEWAJA MODLA SIE Z NIEZLOMNYM KSIEDZEM STANISLAWEM …ATU WALA DECYBELE ,ZAGLUSZAJACE MODLITWE ,ZE SWERU HOOVERA,GDZIE BAWI SIE WYZWOLONA MLODZIEZ Z DUZYCH MIAST.JEST GODZINA 22,CZYLI TEORETYCZNIE CISZA,ALE NIE DLA POMIOTOW SZATANSKICH.OBOK HOSPICJUM RES SACRA MISER,CIERPIACY ,KTORYM POSLUGUJE KS.STANISLAW.JEZU CHRYSTE.KTO WPUSCIL BARBARZYNCOW W SERCE WARSZAWY,NA MIEJSCE GDZIE JEST CMENTARZ POWSTANCOW.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 49. NA SKWERZE HOOVERA ZOSTANIE PRZYWOCONY POMNIK WDZIECZNOSCI AMERYCE DLUTA X. DUNIKOWSKIEGO,WSPANIALY POMNIK,SYMBOLICZNY,TO AMERYKA ,H.C.HOOVER ,PREZYDENT 34 USA URUCHOMIL POMOC NAJWIEKSZA W HISTORII.PO 1 WOJNIE I PO II WOJNIE SWIATOWEJ.TEN TEMAT NIE ISTNIEJE.DZIEKI POMOCY NASZEGOJEDYNEGO SOJUSZNIKA ,AMERYKI POWSTALA POLSKA NIEPODLEGLA PO I WOJNIE.ZYWNOSC ,SZCZEPIONKI,TONY MATERIALOW.;BOSONOGIE DZIECI ;POLSKIE ZYDOWSKIE , BIALORUSKIE,UKRAINSKIE,DOSTALY SWOJE PIERWSZE BUTY,PLASZCZE.,ZOSTALY NAKARMIONE I PRZEZYLY.WSTYDZ SIE WARSZAWO!!!!!!!!!!!!!!!! NA SWERZE HOOVERA BARBARZYNCY WALA DECYBELAMI W HOSPICJUM RES SACRA MISER.NIE WIEDZA CO CZYNIA?

 50. Proszę księdza życzyłabym sobie takich księży w Polsce więcej.Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem (Dante) i takich ludzi mądrego słowa,prawdomównych i kochających nasz KRAJ nam brak.Teraz po katastrofie czujemy się jak sieroty,boimy się jutra a karuzela się kręci, dokąd nas to zaprowadzi?

 51. SZATAN DZIALA ,KOMBINUJA ;POMNIK PRZED KOSCIOLEM SEMINARYJNYM,TOW WARSAWIANISTOW LACZY SILY Z TOWHISTORYCZNYM I CHCE NA PL PILSUDSKIEGO.N I G D Y.POMNIK OFIAR KATYNIAII STANIE TAM GDZIE STOI KRZYZ,POMNIK BEDZIE WSPIERAL KRZYZ,KRWAWIACE SERCE POLSKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 52. Nie mam nic wspólnego z Krzysztofem wpisującym powyżej swoją opinię. Jako stary inżynier powtarzam to, co mówili nam nasi profesorowie Lwowskiej Politechniki: myślenie to bardzo trudna rzecz!

 53. To oczywiście dotyczy nie tylko tego, który podpisał się Krzysztof, również inni atakujący Kościół, piszą tak, ponieważ nie znają historii Polski. Obowiązkiem polskiego kleru jest dbałość o wszystkie polskie sprawy. Tak czynił ksiądz kardynał Stefan Wyszyński i wielu innych z księdzem Popiełuszką na czele. Krzysztof Bulzacki

 54. Jako emigrant patrzacy na sprawy Polski z nieco innej perspektywy, swiadom ulomnosci moich ocen (czego i ks.M bym zyczyl) chce jedynie powiedziec, ze katastrofa w Smolensku jesli bylaby ona sprowokowana przez rosyjskie sluzby spacjalne osiagnela w swiecie zupelnie niepozadany dla Rosji efekt. Otoz dzieki temu wydarzeniu w swiatowych mediach Katyn wogole zaistnial. Niektore powazne gazety brytyjskie przytaczaly nawet tekst przemowienia, ktore prezydent Kaczynski mial wyglosic w Katyniu. Sluzby rosyjskie sa jednymi z najbardziej doswiadczonych sluzb w swiecie wydaje mi sie to niemozliwe aby popelnily taki blad. Poza tym patrzac z dystansu na sprawe krzyza widze zarowno prowokacyjne zachowanie przeciwnikow jak rowniez nielicujace z chrzescijanskim milosierdziem, poboznoscia i pokora zachowanie obroncow krzyza. A propos pokory to wartosc, na ktorej brak bardzo cierpi polski kosciol.

 55. żal mi Was, małe pieski, które czelność macie w tak prymitywny, kacapski wręcz sposób obrażać tego prawego i uczciwego do bólu człowieka, który jako jeden z nielicznych księży ma odwagę i mądrość by mówić PRAWDĘ. Nie dziwię się, że nie rozumiecie Jego słów, miejcie jeno krztynę przyzwoitości (jeśli wiecie co to takiego) by zmilczeć i przeczekać czas dla Was niezrozumiały w budzie (może być Ruskiej).

 56. Każdy piątek w katolickiej wierze jest uświęcany jako Dzień Męki i Śmierci ZBAWCY i ODUPICIELA ludzkości i świata Jezusa Chrystusa. W polskiej tradycji w piątek nie było zabaw, a szczególnie hucznych festynów oraz rozrywkowych imprez. Od 20 lat ta tradycja co raz szybciej zanika. Przynajmniej taką tendencję obserwuję w niegdysiejszym mieście wojewódzkim, moim Piotrkowie Trybunalskim. Imprezy organizowane przez sam Urząd Miasta lub wspólnie z różnymi podmiotami stały się w piątkowe popołudnia i wieczory wręcz stałym elementem, jakby nie mogły odbywać się w sobotę i niedzielę. W tym roku w piątek we wrześniu przypadł 10 dzień tegoż miesiąca. Od 10.IV.2010 każdy 10 dzień miesiąca stał się swego rodzaju dniem żałoby po śmierci 96 najważniejszych osób w państwie z Prezydentem Polski włącznie. Cóż się wydarzyło w mym Piotrkowie – z jednej strony masza św. u O.O.Bernardynów za zabitych w smoleńskiej katastrofie wraz z zapaleniem zniczy przy Katyńskim Krzyżu z wierną Bogu i ojczyźnie garstką 100 może 150 osób oddających cześć ofiarom samolotowego wypadku a z drugiej strony na Rynku Trybunalskim dwugodzinny koncert muzyki z polskich filmów i seriali z aktorką Emilią Krakowską oraz około tysięczną / dwutysięczną widownią. Wśród widowni był radny SLD p.Dziemdziora oraz Prezydent Miasta z „Prawicy Razem” p.Chojniak. Zastanawiam się jak pogodzić katolicyzm, prawicowość, wesołą muzyczną imprezę i żałobne memento po Prezydencie Państwa Polskiego i 95 innych bardzo waznych osób państwotwórczych. Jak te 1000 ludzi się czuło, co myśli, jaka jest ich wiara, bo zapewne większośc z nich okresla się jako katolicy i patrioci. Uważam, że w Urzędzie Miasta nikt z Prezydentem na czele nie spojrzał do kalendarza i nie skojarzył, że nie wypada 10.IX.2010.PIĄTEK robić tego rodzaju kulturalnej imprezy na otwartym powietrzu i w ogóle odpuścić sobie ten dzień. Może jakby to było w zamknietej sali to rzecz byłaby do dyskusji, chociaż moim zadaniem też nie. I dopuścił do tego prawicowy prezyden miasta, przed poprzednimi wyborami popierany przez PiS. Co się dzieje z nami, z nami Polakami, z nami Piotrkowianami? Upadek i demoralizacja ducha i rozumu. JEDYNY BOŻE W TRÓJCY miej Polskę i Polski Naród w opiece!!!!

 57. To co pisze „masd” świadczy o kilku sprawach: 1. o upadku poszanowania katolickiej wiary; 2. o braku utożsamiania się z polskim narodem; 3. o nie popieraniu Jarosława Kaczyńskiego i jego Prawa i Sprawiedliwości; 4. o tęsknocie za rozrywką nie za wysoką a zabawną; 5. o odrzucaniu wiecznej polskiej matryrologii i cierpiętnictwa. To dotyczy nie tylko Piotrkowa ale jak przypuszczam większości w Polsce miast i wsiów.

 58. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maria zawsze dziewica . Witam wszystkich Polaków . Ksiądz Małkowski odznaczał się w przeszłości znaczną odwagą i do dziś to się nie zmieniło . Jednak uznaję , że swoje argumenty trzeba popierać dowodami bo inaczej możemy się ośmieszyć . Nawet jeśli tragedia była efektem zamachu , to musimy to udowodnić i wtedy głośno krzyczeć . Jeżeli tego nie zrobimy , inni przykleją nam łatkę oszołomów i rusofobów , zdyskredytują itp . Ojciec Dyrektor w niedawnej audycji zainspirował mnie do zadania sobie pytania : jakim cudem ks.Małkowskiemu udało się uniknąć śmierci , która miała być zadana przez sowieckich agentów czyli PZPR-owskie SB , skoro był pierwszy na liście do likwidacji , nawet przed ks.Jerzym ? A przecież ks.Popiełuszko został bestialsko zamordowany przez nich ? Czyżby ks. Małkowski miał tyle szczęścia , czy sprytu , czy jeszcze coś innego ? Znamy przecież wiele przykładów gdzie agenci przenikali do duchowieństwa w celu jego kompromitacji . Antypolskość ma różne kształty i rozmaitymi sztuczkami się posługuje . Bądżmy czujni i nieufni , bo czasem pseudo święty albo duchowny może okazać się agentem szatana albo sowieta . Szczęść Boże . Namysław .

 59. Bóg nad wszystkim czuwa i przez Swojego Ducha objawia rzeczy niepojęte.Ks. Małkowski jest dla mnie osobą przez którą przemawia Duch Święty.Dzięki niemu możemy dowiedzieć się prawdy.Bóg wie wszystko najlepiej.
  Tylko opętany przez Szatana psychiatra może uznać słowa księdza za rojenie chorego umysłu.

 60. Odnalazłem ten portal niedawno, przypadkiem i ucieszyłem się że może jest strona mogąca potencjalnie zrzeszać ludzi o normalnych, wolnorynkowych poglądach. Tymczasem wrażenie nieco przygnębiające – jakbym czytał Gazetę Polską. Lewactwo tylko czeka, żeby ośmieszyć idee kapitalistyczne, bo dziś tematy kościelno-krzyżowe dobrze się sprzedają. Tylko tego brakuje, żeby wolny rynek zaczął być kojarzony z Kościołem czy socjalistą Kaczyńskim.

 61. A dlaczego wolny rynek miałby nie być kojarzony np. z kościołem? Czy źle by było, gdyby po naszej stronie byli również duchowni katoliccy. Hiszpańskich średniowiecznych scholastyków z Salamanki trudno nazwać socjalistami… A ksiądz Sirico z USA czy ks. Sadovsky? Także w Polsce jest coraz więcej duchownych, którzy zaczynają rozumieć że wolny rynek jest najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem gospodarczym. Np. o. Gniadek, o. Ślipko, nawet o. Maciej Zięba, dopóki nie wdał się w jakieś dziwne układy mądrze pisał o gospodarce. Ksiądz ks. Stanisław Małkowski również przyznał się kiedyś do tego, że najlepsze rozwiązania gospodarcze to są te, które lansuje „Najwyższy Czas!” i UPR. Zachęcam do odsłuchania…
  http://www.prokapitalizm.pl/ks-stanislaw-malkowski-o-ks-popieluszce-stanie-wojennym-michniku-ue-gospodarce-prawicy.html

 62. PISALAM JUZ O BIEDZIE,NIEDOSTATKU W KTORYM ZYJE OD STANU WOJENNEGO KS STANISLAW.NIE ZOSTAL ODWOLANY ZAKAZ GLOSZENIA KAZAN OD LAT 80.KSIADZ NIE\DOJADA,JEST GNEBIONY.WYSYLA CO MIESIAC WIELE PACZEK,POMAGAJAC WIEZNIOM I ICH RODZINOM.CHODZI ZAWSZE W SUTANNIE.TO PRAWDZIWYKSIADZ.PRAWY,SZLACHETNY CZLOWIEK,SWIADCZY SWOM CALYM ZYCIEM.

 63. czy ktoś oferował już księdzu panu Małkowskiemu pomoc w znalezieniu lekarza psychiatrii z odpowiednim doświadczeniem ?

 64. Mam nadzieję, że admin ten powyższy wpis p.Karola usunie jako cenzura prewencyjna – ksiądz? pan? psychiatra?; SKANDAL – jak ten szczeniak się zachowuje, brak mu podstawowej kindersztuby; krótko pisząc co z tego, że wykształcony, młody i z dużego miasta, jak jest CHAMEM, po prostu.

 65. Od kilku dni na stronie Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich ksiądz Małkowski umieszcza swoje komentarze. Jest tam ich już z 7. Mój komputer nie bardzo działa, więc nie mogłe ich dokładnie wysłuchać, myślę jednak, że są ciekawe i celne, a nadewszystko oparte na wierze, jedynie prawdziwej rzymskokatolickiej oraz miłości i nadziei.

 66. x.M: // Jestem absolutnie przekonany, że jest to zbrodnia z zimną krwią wykonana, planowana w szczegółach przez kilka miesięcy wcześniej, wykonana przy współudziale służb rosyjskich i jakichś istotnych czynników na Zachodzie. //
  Księże dobrodzieju. Takie oskarżenia mozna ogłaszać tylko wtedy kiedy się zna dowody i rozumie co one dowodzą. W ustach księdza M. to oskarżenie jest mówieniem falszyweg świadectwa przeciw bliźniemu – o ile słowa x.M. są świadectwem.
  Szkoda czasu na słuchanie bredni ludzi nie mających pojęcia o czym mówią.

 67. Nie ma żadnych dowodów na zbrodnię planowaną i tacy już dawno powinni zamilknąć. Gdzie jakieś niezbite argumenty? Są natomiast wszelkie dowody na głupotę, nieprofesjonalizm, brawurę i złą wolę już po tragedii.
  Jak ktoś wierzy w różne absurdy na tle religijnym to uwierzy we wszystko. Aż chce mi się sparafrazować Woltera. To jak odwołać martwego Żyda sprzed 2000 lat królem Polski. Jednak od portalu prokapitalizm oczekiwałbym powagi i poważnych gości bez świrnięć tego typu. A teraz możecie nas wszystkich ukrzyżować.
  Niepoprawny kapitalista.

 68. Takiego potoku nonsensu i histerii religijnej jak pod tym wpisem trudno wynaleźć pod innymi wpisami. Jeżeli ktoś uważa, że dawanie życia istocie ludzkiej ostatecznie poprzez mało skuteczne in vitro nie jest okazaniem dobra a zła, bo obumierają inne komórki (nie płody!) to ręce mi opadają. I mniejsza już o finansowanie z budżetu, któremu jestem przeciwny. Siedźcie sobie w tej swojej kołtunerii i zacofaniu, świat się tylko zaśmieje i życie będzie toczyć się dalej. Szkoda tylko pamięci tylu wspaniałych ludzi na pokładzie tupolewa na oszołomstwo. A ksiądz niech lepiej dogoni stan wiedzy naukowej i normalną moralność a nie mroczne wieki z surowym osądem i katowaniem niewinnych. Sugerowanie, że zrobił to poważny zachodni wywiad jest już chore.

 69. @Michał
  No to teraz proszę te tezy w 100% udowodnić, tylko proszę nie przywoływać już Macierewicza po autokompromitacji.

 70. @masd Sorry Winnetou, w piątek świętuję swoje urodziny i nie nam czasu na kult śmierci i zamordowania człowieka, który jest mi tak obojętny jak Baltazar, lider eskimoski czy Melchizedek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here