Chcesz zainwestować w biżuterię, ale nie wiesz jaki rodzaj wyrobów jubilerskich wybrać? W teorii każda kobieta dysponuje niezmierzoną ilością akcesoriów i gadżetów ze srebra i złota. W praktyce jednak wiele z pań najzwyczajniej rezygnuje z noszenia niektórych konkretnych ozdób ze względu na wygodę czy stan portfela. W niniejszym artykule postaramy się zebrać wszystkie zalety poszczególnych typów biżuterii i (miejmy nadzieję) pomożemy ci wybrać właściwe błyskotki na nadchodzące okazje oraz zwyczajne dni.


Kolczyki

Pierwszym punktem, który zdecydowaliśmy się omówić są kolczyki. Stanowią one bodajże najbardziej popularną formę przyozdabiania naszego ciała. Aby jednak móc nosić pircing, musisz mieć przekłute uszy (lub inne części ciała), co wiąże się z dodatkowym trudem i poświęceniem z twojej strony. Jeśli jednak przebicie uszu nie stanowi dla ciebie problemu albo już od dziecka masz dziurki przeznaczone specjalnie na kolczyki, pozostaje tylko zorientować się w propozycjach poszczególnych sklepów. Forma kolczyków może być różna, zaś ich prezencja zależy od wykorzystanego kruszcu i minerałów oraz od projektu i rodzaju zapięcia. Najwygodniejszymi kolczykami pozostają te zapinane na sztyfty. W dodatku nie będą one zahaczać o garderobę, ani obciążać uszu. Kolczyki to wybór dla każdej z pań, która stara się zwrócić uwagę otoczenia na swoją twarz i podkreślić jej owal oraz fakturę.

Bransoletki

Bransoletki z drugiej strony noszone są nieco rzadziej niż kolczyki, są jednak w podobny sposób uniwersalne. W zależności od wybranego modelu można je z powodzeniem założyć na oficjalne spotkania i uroczystości, ale także jako codzienną ozdobę. Bransoletki podkreślą delikatną i subtelną budowę dłoni kobiecych oraz dodadzą całości stylizacji lekkości, której tak często szukamy zakładając zwiewne, letnie sukienki czy nieco za luźne koszulki. Bransoletki stanowią doskonały wybór, jeśli łańcuszek uczepiony do nadgarstka nie sprawia ci żadnego dyskomfortu.

Naszyjniki

Ostatnią omawianą grupą wyrobów będą naszyjniki. Te niesamowite elementy biżuterii idealnie podkreślą twoje kobiece atuty, wydobywając takie cechy jak delikatność i gracja oraz podkreślając smukłą i gładką kobiecą szyję. W tym sezonie szczególnie modne stały się naszyjniki celebrytki  , które w zgrabny sposób łączą w sobie lekką i przystępną formę z fantazyjnym wzornictwem i wyraźną symboliką. Ich nazwa oraz potoczne określenie (biżuteria gwiazd) biorą się stąd, iż słynne polki, często pokazujące się na czerwonym dywanie, wybrały w tym roku wyroby jubilerskie właśnie w tym stylu. Naszyjnik to doskonały sposób by podkreślić każdą stylizację oraz uwydatnić twoje na co dzień skrywane piękno.