Katolickie Radio Emaus z Poznania wycofało się z emisji wywiadu z red. Stanisławem Michalkiewiczem – podaje portal DoRzeczy.pl. Audycja reklamowana była jako dyskusja o niepodległości.

„Jakie refleksje wiążą się ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości? Co i kto jej zagraża? Czy niepodległość jest celem czy środkiem? Jakich reform potrzebuje Polska? O tym, w swoim stylu, bez owijania w bawełnę i bez politycznej poprawności, mówi Markowi Dłużniewskiemu prawnik i publicysta – Stanisław Michalkiewicz” – tak radio reklamowało wywiad z publicystą. Reklamy te – jak podaje portal – miały spowodować protest feministek z tzw. Strajku Kobiet.

O wycofaniu wywiadu z anteny zdecydować miał szef Radia Emaus, ks. Wojciech Nowicki. DoRzeczy.pl przytacza jego wypowiedź: „Nie znałem ostatniej skandalicznej wypowiedzi Stanisława Michalkiewicza, ponieważ w październiku przez trzy tygodnie byłem najpierw poza Polską, a potem poza Poznaniem, nie śledząc specjalnie bieżących wydarzeń. Kontekst tej wypowiedzi oraz brak przeprosin felietonisty za te słowa, skłoniły mnie do zdjęcia audycji z anteny”.

K

2 KOMENTARZE

  1. A może tak wielkopolskiemu, poznańskiemu KLERkowi, cenzorowi przypomnieć, skąd mu nogi wyrastają i złożyć protesty oficjalne i potępiające jego działania, niczym z czasów komuszych? Tchórz czy lewak? A może i jedno i drugie? Czas na zmiany w Kościele, który dąży w nie tę stronę. Ci wszyscy biskupi, papież i KLERkowie powinni się rąbnąć mocno BIBLIĄ w zakute łby, to może ich otrzeźwi z lewicowego amoku???

Comments are closed.