foto. pixabay.com

Wybór gier i możliwości grania w dzisiejszych czasach jest ogromny. Możemy grać na komputerze, konsoli czy smartfonie i tablecie. Ostatnia forma rozgrywki, czyli gra mobilna, cieszy się w ostatnim czasie niesamowitą popularnością. Wygoda, jaką oferuje tego typu gra, jest niezastąpiona, bo w ulubione gry możemy grać praktycznie wszędzie — na łóżku, w toalecie czy podczas podróży pociągiem.

Gracze na swoich smartfonach i tabletach grają we wszystko — od popularnego kółka i krzyżyk po kasyno online czy zaawansowane wersje mobilne pecetowych hitów. Sklepy Google Play i App Store wypchane są wzdłuż i wszerz interesującymi grami mobilnymi, których dosłownie przybywa z dnia na dzień. Może się to wydawać dziwne, ale ilość dostępnych gier mobilnych potrafi przytłoczyć, a mimo to znalezienie ciekawego tytułu bywa trudne. Szukanie odpowiedniej gry zajmuje czasu, dlatego przygotowaliśmy zestawienie najchętniej wybieranych gier mobilnych w ostatnim czasie.

Coin Master

Coin Master to w ostatnim czasie prawdziwy fenomen. Gra została wydana w 2010 roku przez izraelskie studio Moon Active, ale dopiero niedawno stała się szerzej rozpoznawalna. Tytuł ten aktualnie przeżywa ogromny przypływ graczy, a wszystko za sprawą skutecznej kampanii marketingowej i nawiązaniu współpracy z takimi gwiazdami jak Doda, Magda Gessler czy Jennifer Lopez.

Gracze pokochali Coin Master przede wszystkim ze względu na łatwy i przyjemny gameplay. Naszym celem jest rozbudowa wiosek i przechodzenie na kolejne poziomy. Do budowy potrzebne nam jest złoto, które zdobywamy, wykonując spiny na 3-bębnowym automacie. Wylosowanie konkretnych sekwencji na automacie pozwala nam na otrzymanie konkretnej ilości złota, zgarnięcia darmowych spinów lub interakcji ze znajomymi. Interakcja ta opiera się na bezpośredniej rywalizacji z naszymi facebookowymi znajomymi. Po wylosowaniu trzech młotów lub trzech świń możemy odpowiednio zaatakować, lub okraść naszych realnych znajomych i zniszczyć ich wioskę, lub zgarnąć monety. Grabież pieniędzy to najważniejszy element tej gry, dlatego trzeba pamiętać o utrzymaniu niskiego stanu konto, czyli ciągłej rozbudowy naszej osady.

Coin Master dość mocno opiera się mikropłatnościach, bo dostępne spiny bardzo szybko się kończą, przez co szybki awans z poziomu na poziom bez zakupu pakietu dodatkowych spinów może okazać się długotrwałym procesem. Gra jest dostępna na urządzenia Android i iOS.

Chess.com

Kto by się spodziewał, że szachy w 2022 roku będą aż tak popularne. Aktualnie panuje prawdziwy boom na królewską grę i nie dziwi fakt, że aplikacja szachowa od serwisu Chess.com jest na ten moment aż tak popularna. Szachowe rozgrywki biją wszelkie rekordy oglądalności na platformie streamingowej Twitch.tv, a nowych graczy cały czas przybywa.

Platforma Chess.com to obecnie najpopularniejszy serwis do gry w szachy internecie, która zrzesza najlepszych zawodników na świecie z tytułami Grandmaster (GM). Przy odrobinie szczęścia możemy się tu zmierzyć z takimi osobistościami ze świata szachów jak:

  • Hikaru Nakamura (Hikaru);
  • Anish Giri (AnishGiri);
  • Jan-Krzysztof Duda (Polish_fighter3000);
  • Nihal Sarin (nihalsarin);
  • Alexander Grischuk (Grischuk);
  • Fabiano Caruana (FabianoCaruana).

Chess.com udostępnia system rankingowy, listę znajomych, raporty z partii, tutoriale i codzienne zadania. Możemy piąć się po szczebelkach rankingowych w różnych kategoriach czasowych takich jak blitz, rapid czy classic. Bez problemu możemy również zmierzyć się ze swoimi znajomymi czy zagrać z potężnymi silnikami szachowymi. Apka może również posłużyć jako timer do gry na żywo lub narzędzie do analizy ruchów podczas partii oraz sprawdzi się jako popularny “termometr”, czyli wskaźnik bieżącej przewagi pionków jednego koloru, nad drugimi.

Crash Bandicoot: On the Run!

Przygody Crasha i Coco, czyli wspomnienie dzieciństwa wielu osób w końcu trafiły na telefony i tablety. Gra mobilna została opracowana przez studio King, znane m.in. z takich produkcji jak Candy Crush. Tematyka gry to oczywiście przygody Crasha Bandicoota i Coco Bandicoot, którzy wspólnie przemierzają różne lokalizacje, aby zebrać niezbędne składniki do konstruowania broni, a następnie by przy ich użyciu pokonać złoczyńców, takich jak Nitrus Brio, Scorporilla, Dingodile, Tiny Tiger czy Koala Kong.

Crash to klasyczny endless runner, w którym możemy biegać w nieskończoność, unikając przeszkód i zbierając różne surowce, które są nam niezbędne do przechodzenia na kolejne poziomy. Fani serii z pewnością natychmiast odnajdą się w tym tytule, bo cała oprawa i fabuła została przeniesiona żywcem z wersji pecetowych i konsolowych.

Obok regularnego farmienie itemów, możemy również rywalizować z innymi graczami, bo gra oferuje asynchroniczny tryb wieloosobowy. Dodatkowo dostępny jest system drużyn, rankingów, sezonów i nagród. Tytuł możemy pobrać w sklepach Google Play i App Store. Na grę nie musimy wydać ani złotówki, bo mikropłatności nie wpływają bezpośrednio na osiągnięcia i przewagę w grze, a cały kontent również otrzymujemy za darmo.

Pokemon GO

Mimo, że Pokemon GO ujrzało światło dzienne w 2016 roku, to do dziś cieszy się ogromną popularnością i jest jedną z najchętniej pobieranych gier mobilnych zarówno na urządzenia z systemami Android, jak i iOS. Wpływ na tak duże zainteresowanie bezapelacyjnie ma tematyka gry, czyli Pokemony, które mają miliony fanów na całym świecie.

Pokemon GO to po Ingressie kolejna produkcja od Niantic, która funkcjonuje na zasadzie rozszerzonej rzeczywistości i wykorzystuje technologię śledzenia lokalizacji oraz mapowania. Co to znaczy? A no tyle, że pokemony łapiemy w prawdziwych lokalizacjach, poruszając się po realnej mapie naszej miejscowości. Do gry wymagane jest zatem wyjście z domu.

W grze zostajemy trenerami Pokemon. Wybieramy jedną z drużyn: czerwoną, żółtą lub niebieską. Cel jest prosty: złap je wszystkie. Na mapie obok pokemonów spotkamy również pokestopy i gymy, których odwiedzenie zapewni nam pokeballe i inne itemy. W grze możemy łapać pokemony, przejmować gymy, rywalizować w PVP, wykluwać jajka z pokemonami, a także rajdować. Pokemon GO oferuje system znajomych, wymiany pokemonami, gifty i buddy. Gra funkcjonuje na modelu free to play z dużym naciskiem na mikropłatności, które znacząco przyspieszają progres.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here