Czy medyczni doradcy premiera brali pieniądze od producentów szczepionek?
foto. pixabay.com

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Puławach zażądał od dyrektorów żłobków, przedszkoli oraz szkół, zebrania danych dotyczących szczepień uczniów, nauczycieli i pracowników placówek ze wskazaniem nazwy preparatu, serii oraz daty szczepienia.

Informacje o zaszczepieniu są danymi dotyczącymi zdrowia, a zatem stanowią szczególną kategorię danych osobowych. Zgoda na ujawnienie informacji o szczepieniu musi być dobrowolna, świadoma, konkretna – wyrażona w formie jednoznacznego okazania woli i możliwa do odwołania w każdym czasie. Nie wolno zatem nikogo zmuszać do ujawnienia faktu zaszczepienia się bądź niezaszczepienia przeciw covid-19.

Oprócz próby pozyskania informacji o zaszczepionych uczniach oraz dzieciach uczęszczających do żłobków i przedszkoli, pojawia się kwestia nacisku na dyrektorów jako pracodawców, do pozyskiwania informacji tajnych od swoich pracowników. Art. 221 § 1 Kodeksu pracy zawiera zamknięty katalog danych, jakie pracodawca ma prawo pozyskiwać od pracowników. Nie ma w nim informacji na temat przebytych szczepień. Zgodnie z ustawą z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, wszelkie dane medyczne (poza badaniami wstępnymi i okresowymi) są objęte tajemnicą lekarską. Rozdział 4 niniejszej ustawy jasno określa, że ujawnienie wszelkich informacji medycznych, może odbywać się jedynie za wyraźną zgodą pacjenta.

Pan Inspektor dostał szansę, by wycofać się z tych bezprawnych działań. Nasz poseł Jakub Kulesza dowiedział się o całej sprawie i natychmiast interweniował, wystosowując pismo, w którym wyznaczył termin na odwołanie żądań pana Inspektora. Zapewnił także wszelką możliwą pomoc prawną dyrektorom placówek, nauczycielom i pracownikom, a także rodzicom dzieci uczęszczających do tych placówek, w celu ochrony przysługujących im praw.

Efekt? Już następnego dnia Sanepid wycofał się z nielegalnego procederu!

Źródło: facebook Autora

3 KOMENTARZE

 1. Dziwię się i jestem bardzo zaskoczony, dlaczego antyblokadantyższrzczdżepionkiwdzy, od dwóch lat, od kiedy szaleją rządy i medycy o rzekomej planepitddtemi, nie podają w swoich mediach paragrafów i artykułów prawa, ustaw i konstytucji, że są łamane prawa o maskowaniu ludzi i zamykaniu firm oraz zmuszaniu do kucia ludzisków prepmedycznym przeciw koronaźświrusowi. Każdy kto byłby zainteresowany walką z tymi atakami szaleńców medyczno-rzadowych powoływały się na te ustawy przed policją i sanitariatami, wówczas szybko odstępowali by od swych finansowych ataków. A przykładów takich paragrafów i artykułów ustaw nie ma na masową skalę w internecie i mediach.

  • W mediach głównego ścieku ofc, że nie znajdziesz ale jak najbardziej są czy to artykuły czy wideo z prawnikami, którzy już rok temu mówili jak radzić sobie z rozporządzeniami i co powiedzieć gdy policjant chce Ci wlepić mandat za brak zamaskowania.
   Masz i organizacje oddolne typu NEOS, masz około prawicowe przy wrealu24 i konfie a są też inne od kryptowaluciarzt czy u takiego Wieczorka lub nam zależy. A gdy cenzurują na yt to wrzucane jest na odysee czy bitchute. Więc można znaleźć nie od razu, pewnie na 7str wyszukiwarki dopiero lub nie szukaj w guglu i jego faktczekerach.

   Ale co najlepsze w szkole 10lat temu, jedynej chciało mi się czytać statuty szkolne i ustawy, podsuwała pod nos kolegom by zobaczyli ze jest rozwiązanie, można coś zrobić, pójść wyżej, napisać zbiorowa skargę czy to na szkolnego opresora czy mobbingujace nauczyciela. Ofc nikt nie chciał wierzyć, nawet przejrzeć zakreślonych paragrafów czy komentarzy z kuratorium. I wielka drama kiedy w końcu olałam resztę i w swoim imieniu złożyłam skargę, zamiast narzekać na zebraniach rodziców ale nic nie robić konkretnego. A jak zabawnie było gdy koleżanka dyrektorki szkoły wysłała donosy na policję lub inną z urzędu miasta odpisywała nie na temat paragrafu, które miało dotyczyć śledztwo ale ups dochodzenie kuratorium pokazali zaniedbania i fałszerstwo. Niezła inba.
   A że ludzie to tchórze, mówi się im nie wychylaj się, to urzędasy korzystają ile wlezie, może nikt nie zareaguje a im się upiecze.

   Powodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here