Onet.pl podaje…
„Niemiecki Bundestag przyjął w piątek ustawę redukującą ciężary podatkowe dla obywateli o kwotę blisko 10 mld euro rocznie, a także wprowadzającą ułatwienia dla przedsiębiorstw. To największe cięcia podatków od czasu objęcia władzy w Niemczech przez wielką koalicję CDU/CSU i SPD .

Ustawa przewiduje m.in. większe odpisy podatkowe wydatków na ubezpieczenia chorobowe oraz pielęgnacyjne. Osoby zatrudnione będą w przyszłym roku mogły odpisać od dochodu maksymalnie 1900 euro, zaś podatnicy pracujący na własny rachunek – 2800 euro.
(…) Minister finansów Peer Steinbrueck ocenił, że ta „prawdopodobnie największa w historii RFN obniżka ciężarów podatkowych” przychodzi we właściwym momencie. W związku z zakładanym rekordowym deficytem budżetu państwa na poziomie 90 mld euro w przyszłym roku, nie będzie pola manewru dla kolejnych cięć podatków – ocenił minister.
Tymczasem chadeckie partie – CDU i bawarska CSU – zapisały w projekcie programu przed wrześniowymi wyborami do Bundestagu znaczne obniżenie ciężarów podatkowych w następnej kadencji. Jest to także główny postulat liberalnej FDP, z którą chadecy chcą utworzyć po wyborach koalicję rządzącą”.
Źródło: Onet.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here