Norweski urząd: Koronawirus już się cofał, gdy zarządzono lockdown

2
Foto. pixabay.com

Norweski urząd ds. zdrowia publicznego opublikował raport z uderzającym wnioskiem: koronawirus nigdy nie rozprzestrzeniał się tak szybko, jak się obawiano, i już cofał się, gdy zarządzono blokadę. Artykuł kończy się wezwaniem: „Czas przywrócić wolność i przejść do systemu dobrowolnego: prosić o dalszą ostrożność, ale prosić ludzi o zdrowy rozsądek.”

Dobrze, że w Norwegii są ludzie, którzy nie utonęli jeszcze całkowicie w oparach państwa opiekuńczego (socjalizmu) i zachowali resztki zdrowego rozsądku. Jan Paweł II przestrzegał nas przed zgubnymi konsekwencjami państwa, które wkracza w nasze codzienne życie. O zamknięciu gospodarki zdecydowali urzędnicy, którzy nie ponoszą za nic odpowiedzialności. Na kilka tygodni zamknęli swoje biura i myślą, że powrócą do pracy tak, jakby się nigdy nic nie stało.

Państwo opiekuńcze rozkłada także od środka życie religijne. Dzisiaj na informację w wiadomościach, że zmarła kolejna osoba na Covid-19 w wieku 83 lat (mając inne choroby współistniejące), nawet w oczach osób duchownych i konsekrowanych pojawia się strach. Podejrzewam, że te osoby nie widzą zależności między socjalizmem, a tym stanem ducha, w którym się teraz znajdują. Czekają może na szczepionkę, a tu należałoby po prostu wyłączyć telewizor…

O. Jacek Gniadek SVD

Źródło: Facebook Autora

2 KOMENTARZE

  1. I to w socjalistycznej Norwegii zaczyna być podobnie jak w sąsiedniej socjalistycznej Szwecji, gdzie nic praktycznie nie zrobiono???? To MUSI być jakiś podstęp lewaków. Wiem jaki – wirus atakował chorych i ludzików powyżej 65+ , aby odciążyć system służby zdrowia i emerytury, który jest obciążony i nie daje rady, wymrą staruchy i nieuleczalnie chorzy, to socjalizm złapie oddech i nadal będzie trwał. U nas i innych krajach socjalizm poszedł w stronę okazji wzięcia za pysk naród i wzmocnić władzę bezprawnie, ale pod pretekstem ratunkowego prawa. Jak nie robić tyłek jest cały czas z tyłu.

  2. Większość księzy jest stara i z chorobami współistniejącymi.
    Zastanówmy się jak zareagować przy Sars3?
    To nie jest łatwe pytanie. Myślę, że mycie rąk powinno być pedantycznie przestrzegane. To samo z normalną sytuacją noszenia maseczki w momencie gdy masz grypę. Warto odrzucić emocje i zastanowić sie jakie wnioski wyciągnąć. To , że władza nas naciągnęła to też jest przesłanka. Władza może to zrobić bo nikt się nie sprzeciwia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here