Zacznijmy od informacji z województwa polskiego Unii Europejskiej. Premier owego województwa stwierdził, że nie zamierza ubiegać się o urząd prezydenta Polski. Sondaże opinii publicznej podają, że Donald Tusk podjął słuszną decyzję, nie kandydując. Ja dołączam się do tych, którzy uznali to za dobry wybór. Przecież po wejściu w życie Traktatu Lizbońskiego nie opłaca się być prezydentem takiego kraju. Dla tak ambitnego polityka, jakim jest nasz premier (laureat Nagrody Karola Wielkiego) wypada starać się o znacznie lepiej płatną posadę gdzieś w instytucjach europejskich w Brukseli, niż w nic nieznaczącym pałacu w Warszawie. Platforma Obywatelska w końcu osiągnęła już w tej sprawie znaczący sukces. Ich przedstawiciel Jerzy Buzek został przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Donald Tusk zamierza nadal być premierem, a później zapewne będzie starał się o jakąś ciepłą posadę unijną. Z pewnością wyjdzie na tym lepiej, niż gdyby został prezydentem województwa polskiego. Pod względem politycznym podjął on słuszną decyzję.
Ale biskup krakowski Tadeusz Pieronek ostatnio chyba się trochę „zagalopował”. Naraził się tym, którzy wyszukują w polskim społeczeństwie antysemitów. Przeciętny „wykształciuch” uznał zapewne, że wypowiedź biskupa Pieronka na temat Szoah jako żydowskim wymyśle, była delikatnie mówiąc nieprzemyślana, żeby nie powiedzieć skandaliczna. Dał on bowiem do zrozumienia, że w obozach koncentracyjnych nie ginęli tylko Żydzi. Stwierdził, iż nie powinno się zawłaszczać tej tragedii, by uprawiać propagandę. Później biskup Pieronek próbował się z tych wypowiedzi jakoś wykręcać, tak jakby nie był pewny siebie, ale wydaje się, że on i tak ma swoje zdanie w tej sprawie. Dla większości „inteligentnych” obywateli województwa polskiego taka wypowiedź jest oczywiście potwierdzeniem tego, że jesteśmy wciąż nietolerancyjni wobec mniejszości. Niektórzy z nas z pewnością są antysemitami. Myślę, że w tej sytuacji Ministerstwo Edukacji Narodowej powinno przygotować plan jeszcze lepszego kształcenia młodzieży, by tego typu sprawy nie ośmieszały nas w Unii Europejskiej.
Podczas gdy u nas rozstrzyga się tak nieistotne spory, jak kampania prezydencka, czy antysemityzm, światowi politycy debatowali niedawno na Forum Ekonomicznym w Davos. Już na początku prezydent Francji Nicolas Sarkozy zaapelował o powrót do etyki i moralności w biznesie i wyraził zastrzeżenia wobec wolnorynkowego kapitalizmu. To trochę dziwne, bowiem prezydent Sarkozy jest powszechnie uważany za człowieka prawicy. Może przechodzi jakiś kryzys światopoglądowy. Ale nie wnikajmy aż tak w szczegóły. Ważniejsze jest przecież to, co politycy i bankierzy ustalili na wspomnianym forum w Davos. Ustalili oni, że nie będzie już więcej ratowania upadających banków z kieszeni podatnika. Stwierdzili oni, że trzeba nałożyć na instytucje finansowe specjalny podatek. Opłata ta umożliwi udzielanie pomocy zagrożonym bankom w przypadku kolejnego kryzysu finansowego. Powiem wprost. Nie jestem jakimś specjalnym znawcą ekonomii, ale wydaje się, że wszyscy ci, którzy mają jakąkolwiek styczność ze wspomnianą instytucją finansową np. posiadają konto bankowe, (czyli poza Jarosławem Kaczyńskim chyba wszyscy) będą musieli dodatkowo za to zapłacić. Wszystko wskazuje więc na to, że także województwo polskie nie będzie rozwijać się gospodarczo, gdyż do Davos przyjechał także nasz prezydent, który z pewnością powątpiewa w wolny rynek.
A szkoda, bo gdyby politycy nie walczyli z kryzysem finansowym, zapewne nigdy by się nie pojawił. Zamiast płacić na konto biurokratów, bankierów, polityków można byłoby przeznaczyć swoje ciężko zarobione pieniądze na wiele innych pożytecznych rzeczy. Na przykład na podróże. Ostatnio w komentarzu do artykułu „Kilka absurdów z kraju i ze świata” „Romek” stwierdził, iż nie powinienem narzekać na ten ustrój, panujący w UE, gdyż są kraje takie jak Chiny, czy Korea Północna, w których jest o wiele gorzej, niż u nas. Zaproponował mi, bym wyjechał w tamte rejony, skoro tutaj jest tak źle. Szczerze mówiąc bardzo chętnie wybrałbym się gdzieś poza województwo polskie i niewykluczone, że kiedyś będę musiał podjąć taką decyzję. „Romek” zaproponował mi któreś z krajów Afryki, Ameryki Południowej, ewentualnie Chiny, lub Koreę Północną. Wtedy przypomniała mi się wypowiedź Wojciecha Cejrowskiego, który w jednym ze swoich programów „Boso przez świat”, będąc w jakimś afrykańskim kraju powiedział, że mieszkańcy tamtych rejonów w odróżnieniu od Europejczyków są ludźmi wolnymi. U nas wolność jest tylko „na papierze”, ale w rzeczywistości za pomocą różnego rodzaju przepisów jesteśmy jej pozbawiani. Dlatego nie śmiejmy się z tzw. krajów prymitywnych. Tam przynajmniej nikt nie przejmuje się takimi sprawami jak podatki, ZUS itp. Tam nikt nie bawi się w demokrację. Tam jest prawdziwa wolność.
Mateusz Teska

2 KOMENTARZE

  1. Nie tylko Chlebowski i Drzewiecki z bohatera doszli do POlitycznego zerera. Przestraszony Tusk zrezygnował z kandydowania na prezydenta RP, bo wielu POpaprańców z górnej półki wkrótce osiągnie POdobny, zerowy wynik POlityczny. Ci co uwierzyli w cuda gospodarcze i standardy etyczne Tuska, głoszone w Wyborczej, WSI24 i innych WSI mediach, są o dziwo najbardziej zawiedzeni. Służba Zdrowia ta państwowa dla biedaków dogorywa, by można było ją za bezcen koszernie sprywatyzować. W POdobny, niszczycielski sposób Balecerowicz z UW-PO prywatyzował firmy państwowe, by za grosze je sprzedać Kulczykom, Gudzowatym i innym koszernym WSI biznesmenom z POlski, UE, Izraela, USA itp. Jak wiadomo przez te cuda przez kilkanaście lat mieliśmy największe bezrobocie i biedę w Europie a miliardy dolarów wypłynęły z III RP. Lewo-libertyńskie cuda to wciąż korupcja, afery i panującą POprawność POlityczna. A więc faryzejskie standardy pełne kłamstwa, obłudy, kolesiostwa oraz biedy jednych a bogactwa wybrańców, POpaprańców. Jest to XIX wieczny kapitalizm w stylu Ameryki łacińskiej dla cwaniaków i złodziei. WSI24 z Polsatem, Super Stacją i Wyborcza wypowiedziały jednak Donaldowi POparcie. Ich lepszym kandydatem na prezydenta RP jest wyjęty z zamrażarki nie umoczony TW Śpioch Olechowski, współzałożyciel Platformy. Śpiocha, wspiera emerytowany generał WSI, akuszer narodzin Platformy i wierchuszka byłej WSI. Śpioch i WSI lub inni z PO jak wygrają wybory, i tak subtelnie dokończą aferalną prywatyzację majątku narodowego, rozpoczętą przez kolesi filmowej Nocnej Zmiany z UW, PO, SLD, PSL. W Polsce ciągle nie brakuje naiwniaków, lub tych co w złodziejskim procederze widzą dla siebie szansę na wzbogacenie ,przy władzy lewusów i PO. Ot chciwe, czyli koszerne inaczej towarzystwo z Okrągłego Stołu, grubej kreski i III RP.

  2. My z nad Moskwy, Renu i Jordanu, wieczny swój interes w Polsce mamy. Goj Polaczków więc we świecie ciągle zniesławiamy, bo obozy choć niemieckie im wmawiamy i holokaust z rusofobią dowalamy. Putin-Sztajnbach, Gross z Michnikiem no i Urban dawno cymes, gojów szmacą, by oddali nam ciemniacy, kamienice i bóżnice. Tusek dobry krzyżak, cymes dla nas rządzi, więc z Fryckami i Ruskimi geotermię polską nam blokuje, a Rydzyka na pierwszego antysemitę wciąż maluje. Szmalu na odwierty Toruń POzbawiony, by Polaczki na kolanach od Jukoila i Gazpromu, ruską ropę z gazem zawsze kupowali. Kasy Putinowi cymes gut napychamy, nasze jewro-banki zasilamy i kampanię lewo-liberałom dobrze opłacamy. Donek w kucki z Merkel gada, w jaki sposób Odzyskane ziemie polskie szybko Niemcom oddać. I gaz rurą od Putina, PO niemiecku i Sowiecku jewropejsko znów wypada aby z Polski zrobić dziada. Koszer gut cały ten interes będzie. Nasza Polska w każdym względzie. My judaszy z TW-SB w polskim rządzie koszer POdpieramy, Sztajnbach w mediach cymes, gut i charaszo nakręcamy zbrodnie UPA i NKWD przemilczamy a AKowców ośmieszamy. Dziadka Wehrmacht wybielamy bo Tuskowi zapomnimy gdy na Mośka go zrobimy. Chamy z PSLu PO naszemu też śpiewają. Chłopi z biedy dawno więc zdychają i na zachód dzieci gnają. PO Geremku, Mazowieckim i Michniku jak sanhedryn polski Rząd i Sejm nam cymes stoi, grubą kreską faryzejsko więc kiwamy, przestraszonych ciemnych goi. POlski ludek wciąż medialnie ogłupiamy. PiSuarom, LPRom faszystowsko-oszołomską łatkę przyszywamy. Ich rządzeniem głupich gojów zastraszymy a lewicę, liberałów POpieramy. Z WSI przez 24h na TVNie, Polsacie i Super Stacji cymesowo i Wyborczo, gramy. Więc POparcie gojów mamy!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here