Praktyczne rozwiązanie dla każdego samochodu osobowego – przedstawiamy gumowe dywaniki

0

Bardzo często stosowanym rozwiązaniem w samochodach osobowych jest położenie ochronnych dywaników gumowych. Bardzo często tego typu dywaniki są oferowane przez producenta w standardowym wyposażeniu (jako zamiennik dywaników welurowych). Czasami jednak kierowcy specjalnie wyposażają się w gumowe dywaniki.

Dbaj o dywaniki gumowe

Samochodowe dywaniki gumowe są cenione przede wszystkim za swoją praktyczność. Gumowe modele dywaników są odporne na uszkodzenia i co najważniejsze, chronią wnętrze samochodu przed wilgocią. Szczególnie ważne są jesienią i zimą, kiedy to na zewnątrz często występują opady deszczu i śniegu. W takim wypadku dywaniku welurowe uległy by zabrudzeniu. Natomiast dywaniki gumowe są bardzo proste w czyszczeniu. Zarówno zalegającą wodę jak i piasek można bardzo szybko usunąć. Wystarczy wytrzepać dywanik oraz skierować na niego strumień wody. W przypadku wyjątkowo mocnych zanieczyszczeń można dodatkowo użyć detergentów. Mówiąc o dbaniu o dywaniki należy zwrócić szczególną uwagę na opróżnianie nadmiaru wody z dywaników. Wniesienie wody na podeszwie butów może doprowadzić do zwiększenia wilgoci w kabinie samochodu, co przyczynia się do parowania oraz nieprzyjemnego zapachu. Ponadto, trzeba zadbać o to, żeby kupić wycieraczki wysokiej jakości, których guma się nie ściera i nie roztacza sztucznego gumowego zapachu.

Rodzaje dywaników

Niektóre gumowe dywaniki wyposażone są w wysoki rant, który zapobiega przelaniu się wody. Taki rodzaj dywanika nazywamy korytkowym. Poza tym łatwo znaleźć standardowe dywaniki bez korytka. Za to niemal wszystkie wyposażone są w szachownicę lub inny wzór, który zapobiega przemieszczaniu się wody po wycieraczce.

Z reguły mówiąc o dywanikach samochodowych mamy na myśli powierzchnię pod siedzeniem. Warto jednak zwrócić uwagę, że dużą popularnością cieszy się praktyczna gumowa mata do bagażnika. Na rynku jest wiele gumowych dywaników do bagażnika, które chronią wnętrze przed ewentualnymi zabrudzeniami.

Źródło zdjęcia:

Aleksandr Kondratov / Shutterstock.com

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here