W serwisie Myslpolska.pl czytamy o ostatniej wypowiedzi Wojciecha Cejrowskiego dotyczącej prezydenta Lecha Kaczyńskiego w kontekście jego stosunku do aborcji. Cejrowski wyraża w nim pogląd, że prezydent dopuszczając w pewnych sytuacjach możliwość dokonania aborcji, stawia się poza Kościołem katolickim. „Jeżeli prezydent Kaczyński mówi, że w pewnych sytuacjach trzynastolatka ma prawo do aborcji, to sam odrzuca prawa Kościoła i nakłada na siebie ekskomunikę. W następną niedzielę nie ma prawa do komunii”. Słowa te Cejrowski wypowiedział w programie „Minęła Dwudziesta” w TVP Info.
Jak podaje myslpolska.pl, Cejrowski mówił w nawiązaniu do opublikowanego we wtorek dokumentu polskich biskupów „Służyć prawdzie o małżeństwie i rodzinie”. Hierarchowie podają w nim, że politycy nie mogą rozdzielać swojego życia prywatnego od publicznego i jeśli są katolikami, powinni stosować zasady Kościoła także w życiu politycznym. Zdaniem Cejrowskiego to ważny dokument. „Do tej pory nie było tak wyraźnych nauczań. Mówił o tym Ojciec Święty, ale my byliśmy w takim amoku, że o tym nie słyszeliśmy. Ale przecież to wszystko jest zapisane w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Każdy kto jest katolikiem, musi go przestrzegać. Jeśli nie, to sam rezygnuje z przynależności do Kościoła. Tak zrobił prezydent i tak robi kolega Marcinkiewicz, który sieje zgorszenie społeczne” – mówił Cejrowski, nawiązując do romansu byłego premiera z Isabel.
Za: Myslpolska.pl
Link do wywiadu…

5 KOMENTARZE

  1. Widziałem ten program we wtorek, 25.VIII.2009. Pan Wojciech Cejrowski więcej tą wypowiedzią zrobił nauczania ewangelicznego niż wielu księży razem wziętych w kościołach na kazaniach. Wzywał również do przypomnienia 10 przykazań i katechizmu przez księży na kolejnych mszach niedzielnych dla otrzeźwienia świadomości narodu polskiego. Nasmutniejsze to było to, że pani dziennikarka, miła i sympatyczna i zapewne wykształcona i inteligentna nie mogła czy nie chciała zrozumieć o czym mówi Pan Wojciech Cejrowski. Ciekawe czy jest możliwe umieszczenie tego nagrania na prawych stronach w sieci albo ściągnięcia z TVP.INFO na prawe strony. Czy jest dostęp na tvp.info czy już zostało toto wykasowane i ocenzurowan?

  2. A co z posłem Gowinem i Nisiołowskim i im podobnymi politykami. Czas przestać udzielać sakramentów osobom publicznym, które nie stosują się świadomie do nauki Chrystusa i Kościoła. A następnie do wszystkich pozostałych wiernych należy zastosować moralne normy wynikające z Biblii, Katechizmu i 10 przykazań. Ileż osób żyje bez sakramentów nie daje własnych dzieci do chrztu a po tem chce dla najbliższych zmarłych pogrzebu w Kościele i z księdzem? Przez ostatni 20 lat oraz przez czas pontyfikatu Jana Pawła II Kościół był za liberalny, za miłosierny dla swych owieczek; nie był sprawiedliwy i wymagający, a jeżeli był to za mało zdecydowanie i mocno. Tutaj jest grzech zaniechania dostojników i kleru naszego Kościoła Rzym.-Kat., lecz wszystko, jeżeli Bóg zezwoli i dopuści jest do naprawienia.

  3. Panie zdezorientowany mylisz się, że ta pani dziennikarka nie mogła czy nie chciała zrozumieć Pana Wojciecha Cejrowskiego. Nie. Ona dobrze wiedziała o co chodzi, lecz kpiła sobie i ironizowała z p.W.C., a właściwie z nauk będących w odezwie Episkopatu Polski. Robiła sobie podśmiechujki jaki to kościół głupi i zacofany, że ma wymagania od wiernych i że te nauki są nieożliwe do zrealizowania przez ludzi w relnym życiu. Takiego listu i takiej nauki od księży, nie tylko od biskup brakowało mi od 20 lat, conajmniej. I to dotyczy nie tylko polityków czy zwykłych ludzu, lecz równiez każdej osoby publicznej , a takimi są artyści, wszyscy artyści. I osoby biorące udzial w manifestacji proaborcyjnej czy kampani antykoncepcyjnej nie można w kościele „obsługiwać” SAKRAMENTAMI. Niech idą do innej wiary do innego wyznania albo niech się nawrócą i odstapią od błedów niezgodnych z nauczaniem Kościoła. Wreszcze biskupi powiedzieli konkretnie teraz licze, że nie będą udzielane śluby, nie będą pogrzeby mieli tego rodzaju ludzie, że wreszcie zaczie działać stara instytucja ekskomuniki.

  4. Sam wielokrotnie krytykowałem listy biskupów za jałowość i nudę, ale teraz należą się pochwały. Nie wpadałbym jeszcze w nadmierny entuzjazm, ale być może coś drgnęło… Może pontyfikat Benedykta XVI zaczyna wreszcie przynosić pozytywne owoce. Oby!!! Powinni to w najbliższą niedzielę odczytać w kościołach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here