Co to jest – telewizor ze Smart TV?

Smart TV to telewizor, na którym nie tylko obejrzysz programy dostępne w telewizji cyfrowej lub satelitarnej. Po podłączeniu urządzenia do Internetu poprzez sieć Wi-Fi lub kabel sieciowy (jeśli dany model posiada gniazdo RJ-45) – zyskasz dostęp do większych możliwości. Instaluj aplikacje* do platform VOD z serialami i filmami, korzystaj z przeglądarki stron internetowych czy nawet graj w chmurze. Smart TV to prawdziwe centrum domowej rozrywki.

* Pamiętaj, że dostępne aplikacje oraz usługi mogą różnić się w zależności od regionu. Do prawidłowego działania wybranych serwisów streamingowych może być wymagany dodatkowy płatny abonament na usługę.

Nie masz pilota pod ręką? Steruj swoim telewizorem za pomocą smartfona. Włącz swój Smart TV lub wyłącz zdalnie, zmieniaj poziom głośności, wybieraj programy telewizyjne lub odpalaj aplikacje z filmami. Wykorzystaj do tego aplikacje SmartThings**, niech Twój Smart TV stanie się częścią inteligentnego domu. 

** Dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android (powyżej wersji 8.0) i iOS (powyżej wersji 14.0). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi.

Granie w chmurze – jak grać na telewizorze bez konsoli?

Jesteś fanem gamingu, a może lubisz okazyjnie zagrać w jeden wciągający tytuł? W każdym przypadku sprawdź zalety grania w chmurze. Nie potrzebujesz konsoli – wystarczy Ci jeden z wybranych modeli Samsung Smart TV podłączony do Internetu. 

Zainstaluj na nim jedną z aplikacji przeznaczoną do streamingu gier np. Xbox lub NVIDIA GeForce NOW***. Po wybraniu odpowiedniego abonamentu zyskasz dostęp do dużej biblioteki gier – wybierz tytuł, który Cię zainteresuje i włącz jednym kliknięciem, bez konieczności wcześniejszej instalacji. Pamiętaj, że do prowadzenia rozgrywki potrzebujesz kompatybilnego z telewizorem pada gier (wyposażonego w łączność Bluetooth). 

*** Korzystanie z usług może wymagać płatnego abonamentu, który jest do wykupienia w danej usłudze.

Telewizor dla graczy – niski input lag i Tryb Gry

Gracze szukając idealnego ekranu do gier sprawdzają jego input lag. Jest to tzw. opóźnienie wejścia, czyli wyrażony w milisekundach (ms) czas pomiędzy wysłaniem komendy, a jej zobaczenia na ekranie. Im niższy input lag, tym szybciej zobaczysz akcję, jaką wywołało naciskanie przycisków na padzie. 

Warto wiedzieć, że nowoczesne telewizory Samsung Smart TV oferują Tryb Gry. Włącza się on automatycznie po uruchomieniu gry. Niemal od razu odczujesz jego zalety – zyskaj ulepszony, płynny obraz oraz czysty dźwięk. Parametry zostają dostosowane pod rozgrywkę. Jednocześnie po aktywacji Trybu Gry zostaje zachowany, jak najniższy input lag.

Artykuł powstał przy współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.