Prezentujemy Państwu prelekcję Stanisława Michalkiewicza wygłoszoną w dniu 24 maja 2007 roku w auli Akademii Świętokrzyskiej w Piotrkowie Trybunalskim.

Pan Michalkiewicz porusza w niej szereg tematów, zarówno historycznych, jak i  bieżących, dotyczących Polski i nie tylko. Choć jest to już materiał historyczny, nic nie traci na aktualności. Wystąpienie pana Michalkiewicza zapisane jest w formacie mp3.
Pobierz plik cz. 1 …  (mp3, 7 MB)
Pobierz plik cz. 2 …  (mp3, 7 MB)

michalkiewicz_piotrkow_01

24 KOMENTARZE

 1. Przepraszamy za utrudnienia z pobieraniem pliku z drugą częścią wykładu. Już powinno być wszystko w porządku…
  Pozdrawiam
  Admin

 2. Nie, w Piotrkowie jest filia. A teraz to się chyba nazywa Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. J. Kochanowskiego. I jest to filia szkoły kieleckiej

 3. Pamiętam jak Pan Stanisław Michalkiewicz był z wykładem w Domu Nauczyciela w Piotrkowie Tryb. na temat szkodliwości Unii Ewropejskiej i niemieckiego zagrożenia i jak piotrkowski notabl bezmyślnie pytał i krytykował Pana Michalkiewicza, a następnie ukazał się w miejscowym prasowym tytule szyderczy artykuł tegoż bonzy. Obecnie sprawdza się co do joty przewidywania Pana Michalkiewicza, a pan jelyta zapewne dalej tkwi bezmyslnie i bezreflyksyjnie w wizjach ewropejskich i proniemieckich jakie lansują i propagują wszelkie oficjalne i popularne media z „GazWyb” i TVN na czele.

 4. Niewielu intelektualistów polskich pozostało wiernych patriotyzmowi narodowemu. Chwała Bogu za to, że jeszcze są i mają nadzieję obudzić świadomość narodową w skołowaciałym społeczeństwie.
  Po Niemczech i Rosji Sowieckiej Polska pod rządami sygnatariuszy okrągłego stołu i ich „partii” stała się kolebką nazizmu i wyzysku kapitalistycznego. Nie ulega wątpliwości, że utraciła swoją suwerenność a Naród popadł w semicką niewolę.

 5. Szanowni Państwo!
  Swoją drogą cenię bardzo publicystykę p. Michalkiewicza, albowiem jest ona rzetelna i przeciwstawia się kłamstwu oraz manipulacji publicystyki tzw. poprawności politycznej. Wracając zaś do meritum, należy stwierdzić, iż opinia p. Michalkiewicza wypowiedziana przed dwoma lata, dziś potwierdza się w całej rozciągłości i jest w bezczelny sposób realizowana przez obecną 'klasę polityczną”. Jedynym jak się wydaje mi ratunkiem dla Polski i Polaków jest odebranie mandatu zaufania tym ludziom i mądra, przemyślana decyzja w następnych wyborach parlamentarnych – wybór tych ludzi, którzy chcą rzeczywiście służyć Rzeczpospolitej i swojemu narodowi. A jak się wydaje rozpoznać ich będzie łatwo, gdyż mamy nawet ewangeliczne powiedzenie 'poznacie ich, po owocach” i nie dać się zmanipulować 'gadzinówkom” współczesnego ancien regime

 6. Kochany Panie Krzysztofie to się Panu tylko tak zdaje. Ratunkiem dla Polski jest dyktator wprowadzający rządy silnej ręki, prostego i jasnego bezwzględnie przestrzeganego prawa i całkowitej wolności gospodarczej. Polsce jest potrzeba jak najwięcej kapitalizmu i to „DZIKIEGO”, „XIX-wiecznego” i „WILCZEGO” K A P I T A L I Z M U !!!!

 7. Polska potrzebuje swojego generała Pinocheta. Drzew by zabrakło jak zabrałby się do wieszania tych szkodników jewropejskich.

 8. Niestety, wbrew informacji administratora strony, nie można odebrać drugiego pliku audio z wykładu St.Michalkiewicza

 9. czy zauważyliście Państwo i jak to skomentujecie, że Republika federalna Niemiecy w ramach odbudowy Rzeszy Niemieckiej nr IV wysuwa żądania i pretensje wobec Polski i Czech o tzw. majątki tzw. wypędzonych, a przeciw Rosji juz takich roszczeń nie artykułuje? A przecież Okręg Królewiecki czyli obecnie Kaliningradzki, a dawniej zwany Prusy Wschodnie ma znaczne obszry,których właścicielami byli nielicznie już żyjący oraz spadkobiercy Niemcy. Ciekawe dlaczego? Czy za 20 może 30 lat takie niemieckie ultimatum wobec Rosji będą, wszystko będzie zależeć jak silne będą oba państwa i czy Europa będzie na tyle zgermanizowana, że wyśle na rosyjskie armie europejskie wojska z niemieckim sztabem. Czy Pan Stanisław Michalkiewicz mógłby skomentować ten zastanawjący fakt polityczny? Podobnie środowiska żydowskie z różnych państw, najmniej z izraela nie żądają wobec Rosji zwrotu majątków po ofiarach tzw. holokaustu. Na terenach Rosji jednak tych fabryk, kopalń, banków i innych włości jest po żydach, jeszcze poszkodowanych nie tlko przez II wojnę ale jeszcze bardziej przez rewolucje 1917 i bolszewickich reform. Jakoś tutaj nie mają czelności wnosić swe żale. Dziwne?

 10. Na stronach: KONSERWATYZM.PL i FRONDA.PL jest protestacyjny list wzywający polityków do nie popierania przez Prezydenta Polski Traktatu Lesbijskiego i rozszyłania go elektronicznie do posłów i innych B.W.O. (Bardzo Waznych Osób – nie lubię skrótu obcego: VIP!). Czy PROKAPITALIZM włączy się do propagowania tego protestacyjnego wezwania/apelu?

 11. Taaaa????!!! A nie można umieścić tego wejścia na stałe, aby każdy mógł wchodzić i nie szukać po internecie. W ogóle może tego rodzaju protesty na stronach prawicowych powinny funkcjonować. Nie dawno był protest przeciw UPA i Banderze, zdaje się, że nadal trwa przeciw szansonistce amerykańskiej mafijnego pochodzenia i ze strony PIOTRSKARGA.PL wiem, że jest protest przeciw prześladowaniu Persek, które przeszły z islamu na chrześcijaństwo. Wojna w internecie trwa między innymi tymi sposobami.

 12. Prokapitalizm powinien być areną wypowiedzi wolnorynkowców, a nie portalem społecznościowym czy innym, choćby i o zabarwieniu prawicowym. Tam jest miejsce na takie banery.

 13. Co do majątków pożydowskich w Rosji mogę tylko wskazać, że linia osiadnictwa żydowskiego w dawnej Rosji przebiegała wg granic I Rzeczypospolitej, czyli mniej więcej po lini dzisiejszych granic Litwy, Białorusi i Ukrainy (pisze o tym m.in. N.Davies w Bożym Igrzysku). Ale faktycznie pozostaje kwestia Królewca.

 14. Wolny rynek i liberalizm bez Praw Bożych i Katolickiej Moralności staje się diabelskim systemem nie tylko ekonomicznym ale jednocześnie społecznym i politycznym. Czy Panie PK chodzi na stronie PROKAPITALISTYCZNEJ.Pl aby była monotematyczna i nudna, bez odniesień moralnych, teologicznych i kulturowych? Jeżli tak, to po co pisanie o winku, majątkach Judejczyków czy inne zbędne tematy? W każdym działaniu ludzkim, jeżeli nie ma Boga to prędzej (najczęściej prędzej) niz później będzie czuć swąd szatańskich pokus. Czy o to chodzi Panu Panie PK pisząc o jakiś portalach społecznościowych czy banerach? Jeszcze raz powtórzę, że bez etyki opartej na Katolicyźmie wszystko jest i będzie złe i grzeszne, co doprowadzi i doprowadza do zła wszelkiego.

 15. Mam nadzieję, że Panowie Koledzy z UPR – Piotrków Trybunalski na Pikniku UPEROWSKIM w Wisniowej Górze koło Łodzi zadadzą Panu Stanisławowi Michalkiewiczowi pytanie poruszone w powyższych wypowiedziach przez niejakiego „zmęczonego”. Jak do tej pory wszystkie przewidywania Pana Stanisława Michalkiewicza się sprawdzają, może warto przez polskie kręgi medialne jeszcze nie zaprzedane międzynarodowej agenturze i razwiedce podnieść sprawę Królewca i majątków żydowskich w Rosji, co może chociaż odwlecze atak na Polskę, a w międzynarodowych kręgach wytworzy śmierdzący ferment dla Niemiec i dla Rosji. Bo jakos cicho o tych sprawach w doniesieniach z Berlina, Moskwy, Nowego Jorku, Paryża, Jerozolimy i Brukseli.

 16. Mam marzenie ściętej głowy, że z Pikniku UPR w Wisniowej Górze koło Łodzi nadejdą optymistyczne wieści o zjednoczeniu prawicy wokół jednego kandydata na prezydenta i jednej listy prawicowej w wyborach samorządowych, a nie jedynie informacje o fajowej zabawie i jeszcze lepszej….tej no grze w pingponga i piłkę kopaną.

 17. W czasach komuny artyści, szczególnie kabaretowi i estradowi potrafili wysmiewać komunistyczna władzę i nie bali sie tego robić. Obecnie artyści z kabaretów, których jest na pączki mają odwagę wyśmiewać jedynie z polityków wskazanych przez nie wiadomo kogo, lecz zawsze się tak jakoś składa, że związanych z kręgami patriotycznymi, narodowymi, katolickimi i tradycyjnymi. Ciekawe? Dlaczego się tak dzieje? Starszym czytelnikom dla przypomnienia, a młodym dla nauki przytoczę rymowanki z czasów głębokiego komunizmu o sraniu: 1) „Sraj Polaku sraj, na Lenina srebrną trumnę, na Stalina czoło dumne; sraj na każde Ruskie dzieci, ale nie na deskę przecie”; 2) „Sraj Polaku sraj bo to Twój kraj, tyle Ci zostało, że się możesz wysrać śmiało”; 3) „Sraj Polaku sraj bo to sowiecki(była wersja – ruski) raj, tyle ci zostało, że się możesz wysrać śmiało”. Takie i podobne rymowanki były wśród dziatwy szkolnej i ludu pracującego wsi i miast powszechne w przekazach ustnych lub napisach w publicznych klozetach. Obecnie jakoś nie słychac i nie widać kawałów o Kwaśniewskich, Sierakowskich, Michnikach, Tuskach, Palikotach, Niesiołowskich i całej politycznej menażerii ze strony SOCJALdemoLIBERALNEJ. Na centroprawicę sa niby śmieszne kawały, niektór rzeczywiście dowcipne, lecz większość ciężkie bóroki. Może jest czas na odpowiedź pięknym za nadobne. Kącik humoru na stronach prawicowych ośmieszających lewaków i ich wszelkie niudaczne pomysły. Na Murzyna nie mozna powiedzieć Murzyn lub czarny, a na pedała pedał? Czy nie jest to dziwne. I kabareccy artyści boją się podejmować podobnych inspiracji. Brak odwagi czy liczydło włączyło się w móżdżkach. Proszę mi wybaczyć ten nie na miejscu pewnie wkręcik.

 18. Pan Stanisław Michalkiewicz jak zwykle celnie komentuje politykę i historię. Jest Wielki. Żal, że wycofał się z UPR. Duża strata. Przypominam, że 8.XI. (jutro) ma urodziny. Czy nie da się zaprosić Pana Stanisława Michalkiewicza na wykład i dyskusję ponownie do Piotrkowa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here