Wszystko wskazuje na to, że Szwajcaria ostatecznie postawiła krzyżyk na Unii Europejskiej. Bankier.pl informuje właśnie, że z senatu tego kraju wycofano wniosek o akcesję do Eurokołchozu.

Za wnioskiem głosowało 37 senatorów, 13 było przeciw. Wcześniej – w marcu tego roku – podobny wniosek wycofany został z niższej izby parlamentu, Rady Narodu. Wówczas, na 200-osobową radę za wnioskiem opowiedziało się aż 126 deputowanych.

„Sam wniosek o akcesję ma długą historię. Szwajcaria chciała wstąpić do UE w 1992 roku, jednak przerwała negocjacje, gdy jej obywatele w referendum zagłosowali „przeciw”. Później, przez 24 lata, wniosek pozostawał w zamrożeniu. Jak donoszą helweckie media, wielu Szwajcarów nawet nie miało świadomości jego istnienia. Dzisiejsza decyzja rozwiązuje tę nieco sztuczną sytuację” – czytamy na bankier.pl

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu Szwajcarzy odrzucili w referendum projekt wprowadzenia tzw. bezwarunkowego dochodu gwarantowanego. Gdyby projekt został uchwalony, każdy Szwajcar otrzymywałby miesięcznie od państwa – w przeliczeniu na złotówki – około 10 tysięcy zł. Za nic. Cóż – ci Szwajcarzy to jacyś nieżyciowi… Ani Unii nie chcą, ani darmowego pieniądza… Chory naród…?

P

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here