Tekstylia najwyżej jakości dla podmiotów publicznych

0

Znaczenie pościeli szpitalnej dla pacjenta

Odpowiedniej jakości pościel szpitalna ma duże znaczenie zarówno dla samego szpitala, jak i pacjentów. Leczenie w szpitalu i dochodzenie do zdrowia powinno odbywać się w przyjemnych warunkach. Czysta, schludna i dobrej jakości pościel w szpitalu odgrywa ważną rolę nie tylko w wymiarze praktycznym, ale ma istotny wpływ na samopoczucie pacjentów i ich nastawienie psychiczne do procesu leczenia z rozmaitych dolegliwości somatycznych. Pościel szpitalna musi spełniać określone standardy jakościowe. Poddawana jest ona często praniu, czyszczeniu dezynfekcji. Te wszystkie zabiegi wpływają na zużywanie się materiału. Rzecz w tym, by zużycie było jak najmniejsze w przypadku tekstyliów szpitalnych. Przeznaczone są one do długoletniego użytkowania. Muszą więc być trwałe, odporne i jak najdłużej zachować walory estetyczne.

Tekstylia stosowane w szpitalu a samopoczucie i zdrowie pacjentów

Każdy pobyt w szpitalu podczas leczenia ambulatoryjnego nie należy do przyjemnych. Należy zadbać o to, aby chociaż w niewielkim stopniu umilić choremu pobyt w stresującym miejscu, do którego niewątpliwie należy szpital. Chory, któremu wygodnie się leży i śpi w szpitalnym łóżku, ma o wiele większą szansę na szybszy powrót do zdrowia, niż ten, który użytkuje pościel gorszego gatunku, czasem z większymi defektami. Jeżeli pacjent ma dobre samopoczucie, widzi, że w jego otoczeniu panują przyjemne warunki, ma więcej siły do walki o swoje zdrowie, w większym stopniu stosuje się do zaleceń personelu medycznego, unika zachowań ryzykownych, daje z siebie więcej, by w dobrej kondycji zdrowotnej opuścić szpital.

Dobre samopoczucie psychiczne, komfort i odpowiednie warunki panujące w otoczeniu, powodują, że chory ma znacznie więcej siły, chęci i woli do walki z chorobą. W efekcie, szybciej może opuścić szpital.

Faktem oczywistym jest, że głównym miejscem pobytu chorego w szpitalu jest łóżko. To w nim spędza prawie cały swój czas. Jeżeli jest chorym leżącym, spędza w nim 24h na dobę. Przez łóżko szpitalne i pościel przewija się wielu pacjentów. Pościel musi być więc często wymieniana, nawet podczas pobytu tego samego pacjenta, wykonuje się zabiegi wymiany pościeli. Pościel musi być często prana i dokładnie czyszczona, ale nie tylko. Trzeba ją również poddawać dezynfekcji. Personel medyczny i współpracujący z resortem zdrowia muszą dołożyć wszelkich starań, by pościel, której używają pacjenci, była wolna od różnych drobnoustrojów – wirusów i bakterii przede wszystkim. Chory nie może być narażony poza chorobą na niebezpieczne czynniki, które mogłyby pogorszyć jego stan zdrowia. Szpital, który nie zadba o czystą i zdezynfekowaną pościel, naraża się nie tylko na problemy natury prawnej i moralnej, ale również zdrowotnej.

Profesjonalny producent tekstyliów stawia na najlepszą jakość produktów

Tekstylia szpitalne, które poddawane są częstemu czyszczeniu przy użyciu środków chemicznych oraz dezynfekcji są nieustannie narażone na osłabienie i zniszczenie. Włókna pościeli w każdej chwili mogą się przetrzeć lub ulec rozdarciu. Można tego uniknąć tylko wówczas, jeżeli zainwestuje się w pościel najwyższej jakości. Tekstylia szpitalne muszą być odporne i trwałe, w większym stopniu niż zwykłe tekstylia stosowane w warunkach domowych. Pościel wykonana z najlepszych materiałów znosi o wiele lepiej zabiegi prania, czyszczenia, dezynfekcji i może być długo użytkowana, bez obawy, że zniszczy się i zużyje w krótkim okresie czasu. Profesjonalni producenci tekstyliów wykonują dla jednostek medycznych pościel najwyższej jakości. To produkty specjalnie dedykowane dla szpitali, bezpieczne i odporne na wielokrotne użytkowanie i czyszczenie.

Producent tekstyliów oferuje najlepszej jakości pościel

Oferowana przez producenta tekstyliów pościel szpitalna pozwala na wielokrotne jej użytkowania w długim okresie czasu. Aby uniknąć problemu mieszania się pościeli pomiędzy oddziałami szpitalnymi, które czasem się zdarza, producent wyposażył pościel w specjalne nadruki, które ułatwiają selekcjonowanie pościeli pomiędzy oddziałami. Każdy oddział szpitalny ma swój zestaw tekstyliów. Po wypraniu, czyszczeniu i dezynfekcji wiadomo dla jakiego oddziału należy dany komplet pościeli. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie ułatwia utrzymanie porządku w szpitalu. Nadruki na pościeli są solidne, trwałe, odporne na pranie i czyszczenie.

Tkaniny, z których wyprodukowano pościel, są miłe w dotyku, przyjemne dla oka, sprężyste, trwałe i zapewniają pacjentom odpowiednią cyrkulację powietrza (chory nie marznie i nie jest mu za gorąco). Pościel wykonano z mieszanki bawełny i poliestru. Dzięki temu jest ona mniej pyląca niż pościel w 100% bawełniana. Solidne szwy wydłużają żywotność pościeli. Nie zużywa się szybko, z powodzeniem wytrzymuje wielokrotne zabiegi prania i czyszczenia.

W ofercie producenta dostępna jest pościel w różnych gramaturach. Pościel o niższej gramaturze nie wymaga takiego nakładu na pranie i czyszczenie jak pościel grubsza. Łatwiej się też przechowuje i jest delikatniejsza w dotyku. Wszystkie rodzaje pościeli są odpowiednie do używania w warunkach szpitalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here