Zapraszamy Czytelników Prokapitalizm.pl do wzięcia udziału w teście psychologicznym mierzącym – według jego twórców – poglądy polityczne Polaków i pozwalającym określić, na ile ktoś jest konserwatystą a na ile liberałem. Test określa również – jak zapewniają jego autorzy – do których poglądów konkretnej partii politycznej jest najbliżej badanemu. Test mierzy – jak czytamy w jego opisie – „na dwóch skalach: światopoglądowej i gospodarczej” i „pomaga ludziom niepewnym swoich politycznych poglądów w określeniu się”.
Aby wziąć udział w badaniu należy wypełnić kwestionariusz liberalizmu i konserwatyzmu. Dzięki uprzejmości p. Adama Gnycha oferującego na swojej stronie www.adamgnych.pl wspomniany test, pierwszych 200 osób będzie mogło skorzystać z niego bezpłatnie. Wystarczy w końcowej fazie testu, już po wypełnieniu kwestionariusza, wpisać kod: PROKAPITALIZMDF5D6 . Kod ten, po wykorzystaniu go przez 200 osób przestanie być aktywny. 
Zapraszamy do wzięcia udziału w teście, zaznaczając, że jego wynik dla wielu z Państwa będzie zapewne zaskakujący i prowokujący – mamy nadzieję – do komentarzy!

Wypełnij kwestionariusz liberalizmu i konserwatyzmu…
Pamiętaj o kodzie: PROKAPITALIZMDF5D6
test_online

9 KOMENTARZE

 1. No prosze! Jakis cwaniaczek chce sobie nabijac kase stosujac e-forme telethonu, pytankami rzedu „czy Warszawa jest w Polsce”
  Prawdziwy konserwatysta nie potrzebuje opinni innych zeby okreslic swoj swiatopoglad– wystarczy ze bedzie uczciwy—- glupcy niech placa aby ich zaszufladkowano 😉

 2. Ten test nie nadaje się do wypełniania.
  * Czy uważasz, że obowiązek odbywania służby wojskowej powinien być powszechny?
  A jak by ten obowiązek miał wyglądać? Noszenie wódki kapralowi przez 2 lata? Szkolenie weekendowe? Ile miałoby trwać? itd. itp.
  * Czy osoby które płacą większe podatki powinny mieć prawo do wyższego standardu opieki medycznej?
  Ale co to znaczy? Czy mają prawo je kupić? Czy mają być traktowani specjalnie w zależności od okazania lekarzowi zeznania podatkowego?
  * Czy jesteś za wprowadzeniem podatku liniowego?
  Nie, nie jestem, bo jestem przeciwnikiem podatku dochodowego w ogóle. Podatki konsumpcyjne są znacznie mniej kłopotliwe.
  * Czy państwo powinno mieć wpływ na ilość i kierunek eksportu?
  Ale jakiego eksportu? Eksportu śliwek i pomarańczy na Słowację, czy Kałachów do kraju z którym prowadzimy wojnę?
  * Czy należy obniżyć podatki dla najbogatszych?
  Co to jest? Wiec wyborczy? Oczywiście że należy obniżyć. Dla WSZYSTKICH!
  * Czy studia wyższe powinny być całkowicie płatne?
  Studia są całkowicie płatne. Kadra nie pracuje za darmo łamiąc zasadę zachowania energii.
  * Czy składka emerytalna powinna być określonym procentem dochodów?
  I co ja mam odpowiedzieć? Tak, powinna. 0%.
  * Czy państwo powinno dotować duże firmy stwarzające miejsca pracy?
  Od kiedy państwo stwarza miejsca pracy?
  * Czy popierasz złagodzenie prawa o posiadaniu i zażywaniu marihuany?
  Nie, nie popieram. Popieram jego likwidację.
  * Czy popierasz pełną prywatyzację wszystkiego co państwowe?
  Prywatyzacja Sejmu się liczy?
  * Czy osoby nieuleczalnie chore powinny mieć prawo do eutanazji?
  Dyskusja o „prawie do eutanazji” jest konsekwencją złamania zasady „volenti non fit iniuria”. Wystarczyłoby nie wtrącać się w zakupy medykamentów. Pacjent kupiłby sobie co potrzebuje do popełnienia samobójstwa i minister nie jest do tego potrzebny.
  Itd, itp.

 3. Witam, zrobiłem test siląc się na, w miarę możliwości, rzetelnie dopasowane do moich poglądów odpowiedzi. I co wyszło? „Stanowisz idealny przykład potencjalnego wyborcy Sojuszu Lewicy Demokratycznej.” LOL pełen odlot. Później pwdłem na pomysł i zrobiłem jeszcze raz test dając inne odpowiedzi. Tym razem: „…nie ma wątpliwości co do tego, że spośród wszystkich polskich partii najbliżej Twoim poglądom politycznym do SLD. ” LOL Co to ma być?? … zaraz, a może ja dotychczas błądziłem całe swoje dorosłe życie?????

 4. Tomasz,
  nie pękaj. Mnie też wyszło, że w sprawach społecznych najbliżej mi do SLD lub Demokratów.pl :))) Choć uważam się za konserwatystę. Niektóre pytania w teście są mało precyzyjne i trudno w ich przypadku o rzetelną odpowiedź. Momentami mam wrażenie, że autorzy testu za konserwatyzm uważają coś zupełnie przeciwnego do tego, co ja dotychczas uważałem…

 5. Panie Pawle śmiem twierdzić, że test ten jest kiepskiej, że tak powiem jakości. Mnie wyszło, iż najlepszą partią dla mnie jest SLD.

 6. Paweł, Wiktor, Maykelus i inni,
  rozumiem, że pytania mogą być nieprecyzyjne, ALE wyniki naszych testów pokazują, że najwyraźniej test ten jest próbą manipulacji!!! I niech nikt nie mówi , że to jakaś teoria spiskowa. W drugim podejściu udzielałem odpowiedzi skrajnie innych niż oficjalne stanowisko SLD, a wyszło podobnie czyli, że mam podglądy zbliżone najbardziej do SLD !!! Dla mnie to przegięcie!!!

 7. potwierdzam, to jakas sztuczka SLD.
  Ten test to polityczna manipulacja.
  wszystkim wychodzi to samo mimo roznych odpowiedzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here