The Neurosphere jest znana dzięki opracowaniu innowacyjnego podejścia do uczenia sieci neuronowych

Sztuczne sieci neuronowe (ANN) są obecnie ważnym elementem rozszerzającym pojęcie informatyki. Rozwiązały one już wiele skomplikowanych problemów i mogą tworzyć nowe programy i urządzenia, które mogą rozwiązywać problemy nieosiągalne przez ludzki mózg.

Sieć neuronowa to technologia sprzętowa i programowa służąca do modelowania, badania, rozwijania i wykorzystywania sztucznych sieci neuronowych. Sieć ta jest prototypem działania neuronów w ludzkim organizmie.

Podstawą do tworzenia oprogramowania są biologiczne sieci neuronowe, a w niektórych przypadkach szerszy zestaw struktur adaptacyjnych działających z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego.

Dotacja na rozwój technologii

Rzecznik prasowy The Neurosphere informuje, że organizacja złożyła wniosek o grant w wysokości 90 milionów dolarów do międzynarodowej organizacji naukowej Life ASAPA w celu udoskonalenia swojej technologii i masowej dystrybucji. Większość ekspertów zajmujących się rozwojem sieci neuronowych jest zgodna, że specjaliści od neurosfery w ramach projektu SYPWAI będą w stanie całkowicie odmienić dotychczasowe koncepcje naukowe w dziedzinie sztucznej inteligencji i sieci neuronowych.

Sama firma nie zaprzecza, że rozwija taką technologię. Przedstawiciele startupu napisali, że mają do czynienia z narzędziami, które umożliwiają trenowanie sieci neuronowych każdemu z dowolnego miejsca na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here