„This War of Mine” dołącza do oficjalnej listy lektur szkolnych w Polsce

0

Ten dobrze zaprojektowany i wykonany symulator przetrwania będzie bezpłatny dla uczniów uczących się socjologii, etyki, filozofii i historii.

„This War of Mine”, gra z dziedziny symulatorów przetrwania, powstała w 2014 roku. Pozycja ta została dodana do oficjalnej listy lektur Ministerstwa Edukacji dla szkół w Polsce. Według premiera Polski Mateusza Morawieckiego, po raz pierwszy w historii kraju gra komputerowa pojawia się jako dodatkowa część programu edukacyjnego w szkołach.

„Młodzi ludzie używają gier, aby wyobrazić sobie pewne sytuacje (w pewnym sensie), co wcale nie odbiega od czytania książek” – powiedział Morawiecki (źródło: Notes from Poland). „Włączając gry do systemu edukacji, poszerzymy naszą wyobraźnię i wprowadzimy coś nowego do kultury”.

Według GamesIndustry.biz, „This War of Mine” zostanie uznana za opcjonalną „lekturę” dla uczniów studiujących socjologię, etykę, filozofię i historię w roku akademickim 2020–21. Gra będzie bezpłatna dla tych uczniów, którzy ukończyli 18 lat, ze względu na kryteria gry PEGI.

„Oczywiście gry są już wykorzystywane w edukacji do nauczania matematyki, chemii i rozwijania zdolności poznawczych” – powiedział Grzegorz Miechowski, dyrektor generalny 11 Bit Studios – ale nie sądzę, żebyśmy kiedykolwiek wcześniej spotkali się z sytuacją, gdy oficjalna gra zostaje włączona do systemu edukacji na poziomie krajowym jako lektura szkolna.”

Inspirowana „Oblężeniem Sarajewa” gra „This War of Mine” bada wpływ wojny z cywilnej perspektywy. „W przeciwieństwie do większości gier komputerowych – strzelanie, ściganie, szybkie samochody, więcej strzelania – w tej grze jest wiele refleksji, sytuacje, w których stawiamy się (w pozycji) osoby, która musi przetrwać wojnę”, powiedział Morawiecki.

Recenzja IGN „This War of Mine” nazwała ją „świetnym studium przetrwania w czasie wojny i upadku” i jedną z „najbardziej przemyślanych gier 2014”. Gry komputerowe pojawiły się na scenie edukacyjnej w kraju, kto wie, być może i branża internetowego hazardu doczeka się nowej, odświeżonej interpretacji? Pamiętaj, najświeższe informacje ze świata kasyn online czekają na Ciebie na www.polskakasyno.com.

(Materiał zewnętrzny)