„This War of Mine” dołącza do oficjalnej listy lektur szkolnych w Polsce

0

Ten dobrze zaprojektowany i wykonany symulator przetrwania będzie bezpłatny dla uczniów uczących się socjologii, etyki, filozofii i historii.

„This War of Mine”, gra z dziedziny symulatorów przetrwania, powstała w 2014 roku. Pozycja ta została dodana do oficjalnej listy lektur Ministerstwa Edukacji dla szkół w Polsce. Według premiera Polski Mateusza Morawieckiego, po raz pierwszy w historii kraju gra komputerowa pojawia się jako dodatkowa część programu edukacyjnego w szkołach.

„Młodzi ludzie używają gier, aby wyobrazić sobie pewne sytuacje (w pewnym sensie), co wcale nie odbiega od czytania książek” – powiedział Morawiecki (źródło: Notes from Poland). „Włączając gry do systemu edukacji, poszerzymy naszą wyobraźnię i wprowadzimy coś nowego do kultury”.

Według GamesIndustry.biz, „This War of Mine” zostanie uznana za opcjonalną „lekturę” dla uczniów studiujących socjologię, etykę, filozofię i historię w roku akademickim 2020–21. Gra będzie bezpłatna dla tych uczniów, którzy ukończyli 18 lat, ze względu na kryteria gry PEGI.

„Oczywiście gry są już wykorzystywane w edukacji do nauczania matematyki, chemii i rozwijania zdolności poznawczych” – powiedział Grzegorz Miechowski, dyrektor generalny 11 Bit Studios – ale nie sądzę, żebyśmy kiedykolwiek wcześniej spotkali się z sytuacją, gdy oficjalna gra zostaje włączona do systemu edukacji na poziomie krajowym jako lektura szkolna.”

Inspirowana „Oblężeniem Sarajewa” gra „This War of Mine” bada wpływ wojny z cywilnej perspektywy. „W przeciwieństwie do większości gier komputerowych – strzelanie, ściganie, szybkie samochody, więcej strzelania – w tej grze jest wiele refleksji, sytuacje, w których stawiamy się (w pozycji) osoby, która musi przetrwać wojnę”, powiedział Morawiecki.

Recenzja IGN „This War of Mine” nazwała ją „świetnym studium przetrwania w czasie wojny i upadku” i jedną z „najbardziej przemyślanych gier 2014”. Gry komputerowe pojawiły się na scenie edukacyjnej w kraju, kto wie, być może i branża internetowego hazardu doczeka się nowej, odświeżonej interpretacji? Pamiętaj, najświeższe informacje ze świata kasyn online czekają na Ciebie na www.polskakasyno.com.

(Materiał zewnętrzny)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here