Dziennik „Polska” informuje w co inwestują Niemcy w trudnych czasach…
„Niemcy znaleźli odpowiedź na krach kredytowy – maszyny ze złotem na wynos. Kiedy wrzucisz euro do otworu na monety, rozlegnie się charakterystyczny dźwięk, tak jakby maszyna przygotowywała się do wydania ci puszki lemoniady lub czekoladowego batonika. Zamiast tego słyszymy miły huk, gdy ładnie zapakowana sztabka najcenniejszego metalu świata wpada do podajnika.
– To lepsze niż bank – powiedziała Romy Erhardt z firmy TG-Gold-Super-Markt. – I bardzo wygodne – żadnego oczekiwania – po prostu wkładasz gotówkę i po minucie jesteś inwestorem na rynku złota.
Prototyp automatu ze złotem został zainstalowany na lotnisku we Frankfurcie i już ustawia się przed nim kolejka pasażerów, którzy zastanawiają się, czy kupić gram, 5 gr czy 10 gr kruszcu. Jednogramowa sztabka jest dostępna za 30 euro. – Cena jest uaktualniana co 15 minut – tłumaczy Erhardt. – Maszyna skomunikowana jest z komputerem, który wykorzystujemy w naszym internetowym sklepie ze złotem.
Marże są niższe od oferowanych przez banki, ale i tak ok. 20 proc. wyższe od cen rynkowych. To premia, którą trzeba zapłacić za możliwość zakupu złota tuż przed wejściem na pokład samolotu i zapakowanie go w metalową skrzynkę z napisem „Mój złoty skarb”.
Mniej skomplikowana wersja automatu Gold to Go została zainstalowana na głównym dworcu kolejowym we Frankfurcie i także cieszy się dużym zainteresowaniem. Firma ma nadzieję rozmieścić 500 takich automatów w Niemczech, Szwajcarii i Austrii.
Wszystko opiera się na fali zainteresowania inwestorów złotem, którego cena zmierza w stronę tysiąca dolarów za uncję. Są tacy, którzy uważają, że w przyszłym roku przekroczy nawet 2 tys. dol. za uncję…” – informuje „Polska”
Źródło: www.polskatimes.pl

2 KOMENTARZE

  1. to kiedy całkowity powrót złotych i srebrnych dukatów, talarów, florenów, koron, funtów, dolarów, rubli i franków zamiast papierowych pieniędzy w ogóle, a euro w szczególe.

  2. Czy oznacza to, że V Rzesza Niemiecka będzie biła DOJCZEMARKĘ ze złota i srebra? Od kiedy i jakie będą nominały? Fenigi w srebrze, a marki w złocie będą walutą na terytorium całego Cesarstwa Narodu Niemieckiego/ V Rzeszy Niemieckiej od Atalntyki i Portugali po Bug i Polskę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here