Jeśli wierzyć ministrowi Rostowskiemu, gościowi Radia Gazety Wyborczej, to ministrowie finansów UE przy ustalaniu „pomocy” dla Grecji mieli sporo „w portkach” gdyż nie chodziło tylko o możliwy rozpad strefy euro, ale o możliwy rozpad – czy aby nie tysiącletniej?- Unii Europejskiej!
Patrzcie państwo! Przez lata całe mówiono (nazwiska dostępne w wyszukiwarkach) prostolinijnym Polakom, że euro to „cud boski”, że kto jest w UE to rośnie jak na drożdżach, a kto ma do tego euro, to stabilność zeń wynikająca podkręca jeszcze to co robią z nim drożdże…
A tu okazało się, że wszystko to pic na wodę. Po prostu sterta kłamliwego gnoju wylewanego na głowy naiwniaków. Okazało się, że jest jak zawsze. Kto wydaje więcej niż zarabia ten ma problemy. Kto rozdaje kasę „za nic” ten musi się liczyć z rozleniwieniem biorców i eskalacją ich oczekiwań, co w systemie demokratycznym jest zabójcze dla gospodarki stanowiąc rodzaj dodatniego sprzężenia zwrotnego.
Zewsząd dobiegały nas głosy: szybciej, szybciej, przecież „zdecydowaliście, że chcecie euro” w referendum 2003 roku, do którego jak pamiętamy zachęcały pospołu PO, PiS, SLD i PSL…
Spieszą się. Tyle spraw z „obszaru stabilności i bogactwa” wychodzi na jaw. A przecież najlepsze dopiero przed nami…
Niemiecki minister finansów aż zasłabł. Złośliwi mówią, że tak przewidywał scenariusz. Życzliwi, że miał nadzieję na utrzymywanie przez południowców i „wschodniaków” starzejącego się gwałtownie narodu niemieckiego, a tu okazało się, że południowy wschód potraktował propagandę unijną serio i chce być dla Niemców multiplikacją kosztownej utrzymanki zwanej NRD. Nadziei nie daje nawet starzejąca się strategiczna partnerka Rosja z 1,5 mln. aborcji rocznie.
Afryka wymiera na AIDS, może więc zajmujący ją powoli Chińczycy uratują jednocześnie USA i UE?
Jeśliby się zdecydowali na ten szlachetny krok skupowania „śmieciowych obligacji” – szykujemy dla nich prezent. Radni PiS chcą w stolicy Ronda Wolnego Tybetu. W serdecznym rewanżu, w Shanghaiu ma powstać nowy port im. „Wolnego Miasta Gdańska”. Uroczyste otwarcie planowane jest z udziałem premiera Tuska, kanclerz Merkel i prezydenta Jarosława Kaczyńskiego.
A co „najlepszego”, prócz demograficznej „czarnej dziury” dopiero przed nami?
Akurat J.Ś. Benedykt XVI przebywa w Fatimie. Orędzie z 1917 roku znalazło już częściowe odbicie w historii:
Wojna zmierza ku końcowi. Lecz jeżeli ludzie nie przestaną obrażać Boga, wybuchnie druga, jeszcze gorsza, w czasie panowania Piusa XI. Gdy zobaczycie noc rozświetloną nieznanym światłem, wiedzcie, że jest to wielki znak, który da wam Bóg, iż nadchodzi kara dla świata za jego zbrodnie w postaci wojny, głodu i prześladowania Kościoła oraz Ojca Świętego. Aby temu zapobiec, przyjdę prosić o poświęcenie Rosji mojemu Niepokalanemu Sercu oraz o Komunię św. wynagradzającą, w pierwsze soboty miesiąca. Jeżeli moje prośby zostaną wysłuchane, Rosja nawróci się i nastanie pokój. Jeżeli nie, [kraj ten] rozpowszechni swe błędy po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła Świętego. Dobrzy będą umęczeni, Ojciec Święty będzie musiał wiele wycierpieć, różne narody będą unicestwione. Na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje. Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci i będzie dany światu na pewien czas pokój.
A później?
Wojciech Popiela

5 KOMENTARZE

 1. nigdy nie zapomnę łez jakie zobaczyłem w oczach Pana Wojciecha, gdy mu wytłumaczyłem, ze nie nadaje się do polityki i powinien skoncentrować się na swojej pracy – handlu piaskiem

 2. Panie Wojciechu jest Pan jasnowidzem? już Pan przewidział prezydenture J.Kaczyńskiego,a nie przewidział Pan rozpadu UPRu.

 3. cytat „Okazało się, że jest jak zawsze. Kto wydaje więcej niż zarabia ten ma problemy. Kto rozdaje kasę „za nic” ten musi się liczyć z rozleniwieniem biorców i eskalacją ich oczekiwań, co w systemie demokratycznym jest zabójcze dla gospodarki stanowiąc rodzaj dodatniego sprzężenia zwrotnego.”
  Tylko że tu UE i PO mówi o konieczności wprowadzenia dyscypliny budżetowej, a PiS chciałby powiększenia deficytu budżetowego 😀 To przeciwnicy UE są przeciw temu by Komisja Europejska miała prawo sprawdzać czy planowane budżety poszczególnych państw UE nie będą generowały powiększenia deficytu budżetowego.

 4. cytat „nigdy nie zapomnę łez jakie zobaczyłem w oczach Pana Wojciecha, gdy mu wytłumaczyłem, ze nie nadaje się do polityki i powinien skoncentrować się na swojej pracy – handlu piaskiem”
  Jak najbardziej popieram 😀
  cytat „Panie Wojciechu jest Pan jasnowidzem? już Pan przewidział prezydenturę J.Kaczyńskiego,a nie przewidział Pan rozpadu UPRu.”
  Bardzo trafny komentarz ! 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here