Serce się z żalu ściska i tylko modlitwą można ukoić żałobę, jednak równocześnie nasuwają się pytania, na które trudno znaleźć odpowiedź, a pytanie podstawowe brzmi : Czy w tak krótkim czasie nie nastąpiło zbyt wiele zbiegów okoliczności przed i po tej tragicznej katastrofie lotniczej samolotu z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej i z elitą polskiej opozycji na pokładzie ?
Warto przypomnieć chronologię wydarzeń :
1. Najpierw Premier Rosji Władimir Putin dokonał podziału polskich elit zapraszając na uroczystości rocznicy 70 lecia zbrodni katyńskiej Premiera R.P., a zupełnie pomijając w zaproszeniu Prezydenta R.P.
2. Następnie Ambasada Federacji Rosyjskiej w Polsce cynicznie twierdziła, że nic nie wie o tym, iż Pan Prezydent Lech Kaczyński zamierza przybyć do Katynia w kwietniu 2010 roku .
3. W rezultacie rosyjskich intryg przewidziano dwie odrębne uroczystości :
a) pierwszą w dniu 7 kwietnia 2010 roku z udziałem premierów Polski i Rosji,
b) drugą na 10.04.2010r z udziałem Prezydenta R.P. , ale Prezydent Rosji Miedwiediew w ogóle nie wyraził ochoty do spotkania się w Katyniu z głową Państwa Polskiego .
4. Przed katastrofą polskiego samolotu w Smoleńsku w dniu 10.kwietnia 2010 roku nie było takiej mobilizacji rosyjskich służb jak przed przybyciem Władimira Putina .
5.Jeżeli prawdą jest ( jak głoszą media), że strona białoruska i strona rosyjska ostrzegała polskich pilotów, że warunki pogodowe są niesprzyjające, to dlaczego zezwolono na lądowanie samolotu prezydenckiego na lotnisku w Smoleńsku ???
6. Dlaczego wojskowe dowództwo rosyjskie nie zamknęło lotniska w Smoleńsku na czas pogarszających się warunków pogodowych, ani nawet nie wydało zakazu lądowań ze wzgledu na mgłę ?
7. W jakim celu rosyjskie media rozpowszechniają oszczerstwa, że polscy piloci lądowali wbrew zaleceniom rosyjskich kontrolerów lotów w Smoleńsku???
Warto w tym miejscu wyjaśnić, że w ruchu lotniczym nie decydują „zalecenia” albo „sugestie do lądowania gdzie indziej” , natomiast liczy się konkretny komunikat :
ZGODA NA LĄDOWANIE, lub BRAK ZGODY LOTNISKA NA LĄDOWANIE SAMOLOTU ! Żaden polski pilot nie podejmie się podejścia do lądowania  bez konkretnej zgody odpowiednich służb danego lotniska ! Nie ma żadnych wątpliwości, że doszło do manewru podejścia do lądowania, a zatem sugerowanie, że polscy piloci lądowali niezgodnie z wolą wojskowych kontrolerów lotu ze Smoleńska jest zwykłą insynuacją ! Natomiast jeśli lądowanie miało charakter awaryjny, to z kolei rosyjscy kontrolerzy lotu na pewno dostali informację o ewentualnej awarii statku powietrznego i wtedy również twierdzenia o lądowaniu wbrew zaleceniom kontrolerów są insynuacją !
8. Służby specjalne Rosji według relacji świadka katastrofy z Polski, odebrały mu kasetę z kamery, którą filmował miejsce tragedii .
9. Służby specjalne Rosji utrudniały przez pewien czas. dostępu do miejsca katastrofy lotniczej polskiej telewizji, a nadgorliwi funkcjonariusze nawet zasłaniali obiektyw kamery . Co chciały ukryć specsłużby Rosji przed polskimi dziennikarzami ?
10. Pomimo faktu, że samolot był własnością R.P., to Rosjanie przejęli czarne skrzynki bez czekania aż pojawią się eksperci lotnictwa z Polski.
Należy z szacunkiem odnieść się do faktu, że prezydent Miedwiediew ogłosił na dzień 12.04.2010 żałobę narodową w Rosji w związku z katastrofą polskiego samolotu. Pożegnanie z wojskowymi honorami przez Władimira Putina trumny z ciałem Prezydenta R.P. Lecha Kaczyńskiego na lotnisku w Smoleńsku było godne męża stanu, ale nie zwalnia nas żyjących z obowiązku zbadania i wyjaśnienia wszystkich zbiegów okoliczności w tej gigantycznej tragedii całej Polski !
Chciałbym w tym miejscu przekazać wyrazy współczucia wszystkim rodzinom tragicznie zmarłych w wyniku katastrofy samolotu Prezydenta R.P. . Oni wszyscy zginęli podczas służby dla Narodu Polskiego .
Cześć ich pamięci !
Rajmund Pollak

26 KOMENTARZE

 1. Dla mnie nie ma najmniejszych wątpliwości: było to działanie celowe. A jakich technologicznych sztuczek użyto do jego realizacji będzie wiadomo za 100 lat. Może za 40 – 50 lat na łożu śmierci jakiś skruszony bojący się Boga czekista wyzna prawdę. Ale to mało prawdopodobne, bo oni raczej nie wierzą w Boga.

 2. Jeszcze można i należy dorzucić – w dniu katastrofy mówiono o dwóch wybuchach i kuli ognia, sam słyszałem, a dziś,13.IV.2010 mówią służby śledcze, rosyjskie, że żadnego wybuchu i ognia nie było; dziwne? Zarzucało się pilotom, że nie znali rosyjskiego, a jeden z pilotów, który zginął, trzy dni wcześniej leciał i gadał po rusku?? Mgłę można wywołać świecami dymnymi, przy obecnej technice jest to możliwe??? Rosyjscy śledczy jeszcze nie zbadali czarnych skrzynek, a już w dniu wypadku mówili, że samolot był sprawny technicznie???? Chciano doprowadzić do spóźnienia prezydenta na uroczystości, a może nawet do ich przesunięcia na niedzielę????? Mówiono zaraz po wypadku o zwęglonych zwłokach w wyniku wielkiego pożaru, a teraz mówi się, że pożaru nie było, a zwłoki są trudne do rozpoznania w wyniku rozszarpania?????? Pewnie te pytania można będzie mnożyć. Jedno jest pewne coś czuć i capi.

 3. Zimny sowiecki i rosyjski czekista+kagebista twarz ma ćwiczoną i nigdy nie drgnie, nawet jak będą na pal nabijać.

 4. Szlag człowieka trafia, na to co robi w tym momencie polska armia w Iraku, Afganistanie. Czy ktoś mi powie, ilu polskich żołnierzy jest na misjach zagranicznych.
  Co do nabijania na pal… my udoskonaliśmy tą zabawę … a reszta tego co chciałem napisać to paragraf…

 5. Nasi rodacy zginęli aby prawda mogła zmartwychwstać !
  To jest tragiczna refleksja, ale dopiero po tragicznej katastrofie samolotu Prezydenta R.P.aktualny prezydent USA,obecna królowa Anglii,aktualny cesarz Japonii i wielu wielu innych mężów stanu zainteresowali się polskimi tragediami w Katyniu 70 lat temu .
  Po 10 kwietnia 2010 roku cały świat mówi już jednem głosem zarówno o tragii Prezydenta Kaczyńskiego, jego małżonki i współczesnych elit polskiej opozycji w Smoleńsku, przypominając, w jakim celu Oni tam lecieli, a przecież Oni chcieli uczcić 70 rocznicę zbrodni w Katyniu,Miednoje, Charkowie, Sybirze i innych miejscach kaźni sowieckiej Rosji na oficerach Rzeczypospolitej Polskiej i polskich elitach intelektualnych dokonanych 70 lat temu !
  Prezydent USA oświadczył, że wszyscy teraz są Polakami, a w dalekiej Brazylii ogłoszono 3 dni żałoby jako wyraz solidarnośc z Polską !
  Mam nadzieję, że już nigdy więcej nie dojdzie ani do następnego Katynia ani do nowej Jałty, bo zbyt wielu Polaków poległo, aby wyszła na jaw cała prawda o Katyniu i Jałcie, w której Katyń zakłamano i sojusznicy zdradzili Polaków .
  Czy trzeba było aż śmierci Prezydenta RP,generałów, posłów, senatorów, szefa IPN, prezesa NBP i innych wspaniałych Polaków, aby zdecydowano się wyświetlić deputowanym Parlamentu Europejskiego filmu „Katyń” ?
  Tragedie w Katyniu w 1940roku i w Smoleńsku w 2010 roku łączy ze sobą jedna dumna Nasza Ojczyzna Polska .
  Składam hołd wszystkim Córkom i Synom Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej, którzy zginęli w słuzbie dla Polski !
  Rajmund Pollak

 6. Wciąż szok po katastrofie i trudno zebrać myśli, dlaczego tak się stało?
  Dosyć często latałem samolotami i nic. Gdy politycy latają to często wynikają z tego kłopoty.
  Władysław Sikorski żądał, aby zbadać sprawę zbrodni katyńskiej. Zginął w katastrofie samolotu, której część okoliczności zdarzenia pozostaje niewyjaśniona. Helikopter z Millerem – czy przypadek?
  Na pokładzie samolotów nie można używać telefonów komórkowych. Świadczy to, że nawigację samolotów łatwo można zakłócić a mgłę jak wiadomo można wywołać sztucznie. Dlaczego odbyły się dwie uroczystości, w Katyniu?
  Prezydencki samolot trzy(dwa?) razy okrążył lotnisko może coś im szwankowało. Nawet gdyby nie działała elektronika w samolocie, nawet gdyby widoczność była zerowa, to z wieży kontrolnej lotniska śledząc lot samolotu mogli i powinni zawczasu ostrzec przed lądowaniem informując o nieprawidłowej linii lotu samolotu.(Choćby po chińsku- po intonacji można się wiele domyśleć). To mógł być błąd wynikający ze złego naprowadzenia samolotu przez rosyjskie służby. Kaczyńscy od zawsze byli niewygodni, bo byli uczciwi i popierali pomarańczową rewolucję. W 2008, gdy Gruzja walczyła z Rosją, Kaczyński poleciał, aby pokazać solidarność z Gruzją, czym na pewno naraził się Rosjanom. Rocznica, Katynia nie była na rękę Rosjanom. Putin na czele komisji? Czy komisja mówi prawdę? Przywódcy Rosji bardzo często, nie mówili prawdy. Za Putina zamordowano bardzo wielu Rosjan. Anna Politkowska została zamordowana 7 października w swoim mieszkaniu w centrum Moskwy. Była wybitną dziennikarką i obrończynią praw człowieka. Od lat walczyła o wolność słowa w Rosji. Śmierć Litwinienki to morderstwo (śmiertelne zatrucie polonem) – były podpułkownik KGB/FSB, emigrant rosyjski, występował przeciw polityce prowadzonej przez prezydenta Rosji Władimira Putina, szczególnie w odniesieniu do Czeczenii. KGB w 1978 roku pomogła bułgarskim służbom komunistycznym w zabójstwie Georgija Markowa dysydenta pracującego dla BBC. Pewnego dnia Markow czekał na autobus w Londynie. Nagle został potrącony przez mężczyznę z parasolem. Po czterech dniach zmarł. Z ciała dziennikarza wydobyto drobną kulę. Kulka zawierała rycynę. Trucizny dostarczyła wówczas KGB. Obecnie technika zabójstw jest o wiele bardziej zaawansowana. Prezydenci bardzo często są ofiarami zamachów. Podczas rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego udaremniono zamach na prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zamachowiec zastrzelił prezydenta Johna F. Kennedyego. W USA aż czterech prezydentów zostało zamordowanych w okresie sprawowania urzędu. Narutowicz Gabriel – prezydenta zastrzelił E. Niewiadomski, fanatyczny zwolennik endecji. Podczas strzelaniny w jednym z hoteli zastrzelonych zostało trzech cudzoziemców, którzy planowali zamach na prezydenta Boliwii Evo Moralesa i innych przedstawicieli władz . Prezydent Inguszetii Junus-Bek Jewkurow został ciężko ranny w zamachu na rosyjskim Północnym Kaukazie. Był też słynny zamach na Hitlera. Aldo Moro zamordowany przez terrorystów z Czerwonych Brygad. Charles de Gaulle, kilkakrotnie wyszedł cało z zamachów organizowanych przez OAS. Zamachy polityczne były już od epoki jaskiniowców poprzez zamachy na Juliusza Cezara, aż po zamach na Jana Pawła II. Wiktor Juszczenko został otruty dioksynami.
  I wielu wielu innych. Odchodzą ludzie Solidarności- częściej niż inni! Marian Terlecki, odszedł za wcześnie był redaktorem naczelnym Agencji Telewizyjnej Solidarność. Spędził w więzieniu – bez procesu – 16 miesięcy, włożył całe swoje serce w film Prymas.Ryszard Grabowski, jeden z najbliższych współpracowników Mariana Terleckiego. Też przedwczesna śmierć.
  Kukliński i jego synowie oraz Jacek Kaczmarski – przypadek, że za wcześnie odeszli?
  W. Wallach- Braveheart – Waleczne Serce prowadził walkę o odzyskanie niepodległości Szkocji. Zawierzył ówczesnej władzy, czyli swoim wrogom, przez co, poniósł śmierć w męczarniach
  Spartakus zginął w walce, a 6 tys. powstańców władza ukrzyżowała wzdłuż drogi via Appia.
  Jezus Chrystus- motywem decyzji by go uśmiercić była obawa władzy jerozolimskiej przed buntem zwolenników Jezusa Chrystusa przeciw Rzymowi.

 7. Prezydent Rzeczpospolitej Polski Bolesław Bierut również wrócił z Moskwy w trumnie. Jego śmierć do dziś jest zagadkowa i nie wyjasniona. Arcyksiąże Franciszek został zamordowany przez serbskiego patriotę w Sarajewie, co stało sie pretekstem do I wojny światowej. VIP-y są zawsze na celowniku zamachowców

 8. Przepychanki o samolot między premierem i prezydentem zaskutkowały tym, że premier ze swą świtą poleciał do smoleńska 3 albo 4 samolotami, a prezydent żeby bylo ekonomiczniej jednym. Tylko ta tańsza ekonomia przynisła wielkie straty. Pośredni za katastrofę odpowiada premier, jego rząd, PO i środowiska z nimi związane.

 9. Rajmund Pollak – tropiciel spisków hehe, on już nieraz chciał błyszczeć w mediach… To ten narodowiec-socjalista z LPRu?

 10. @ John
  Pana drwina i epitety są świadectwem Pana poziomu kultury osobistej .
  Pan ani słowem nie podważył moich argumentów, lecz tylko zastosował starą, komunistyczną metodę epitetów i wycieczek osobistych typu :… „on chce zabłyszczeć”.
  Poświęciłem wiele lat swojego życia na działalność antysocjalistyczną, a zatem nazywanie mnie socjalistą jest nie tylko obraźliwe, ale również niesprawiedliwe.
  Poza tym nie zdobył się Pan na wystąpienie z odsłoniętą własną twarzą .
  Jeśli się kogoś nazywa „socjalistą” i wprowadza insynuację, że….” chce zabłyszczeć”…. , to trzeba mieć odwagę się pod tym podpisać własnym imieniem i własnym nazwiskiem !!!
  Rajmund Pollak

 11. Dla mnie tragiczne jest również to, że Putin przed obchodami Katyńskimi podzielił Polaków, a Tusk na to przystał. To ma być premier rządu polskiego, który słucha obcych a nie dąży do mówienia jednym głosem z Prezydentem RP w tak ważnych sprawach? Premier, który lekceważy głowę Państwa Polskiego po prostu nie nadaje się na to stanowisko.

 12. Warto przeanalizować artykuł pt. “Ciężkie Lądowanie” autorstwa Walerii Nowodworskiej,
  , bo jej zdanie jest znacznie bardziej radykalne aniżeli moje podejrzenia .
  Po przeczytaniu tego tekstu trudno mi było odmówić jej racji .
  Oto tłumaczenie szokującego tekstu Pani Walerii Nowodworskiej :
  […] Zwycięstwo czekistów nad gestapowcami – to zaiste wielki dzień dla Związku Sowieckiego i Europy Wschodniej. Świętowali by może sojusznicy – USA, Wielka Brytania, Francja – dzień zwycięstwa nad Hitlerem oddzielnie, bez nas i nieszczęsnych Krajów Bałtyckich i Układu Warszawskiego. U nich wesele u nas pogrzeb. Oni zwyciężyli, oni mają prawo.
  A Austrii jeszcze się powiodło. Związek Sowiecki i na nią się oblizywał, ale jałtańska zmowa nie wystawiła jej na skonanie , nie stała się zdobyczą wydzieloną moskiewskiemu tyranowi. Tak się karta ułożyła. Grecja i Austria okazały się po drugiej stronie fatalnej linii, Jugosławię puścili na pastwę fal i uratował ją od sowieckiego jarzma Josip Broz Tito. Cała pozostała Południowa, Wschodnia Europa, pół Niemiec i kraje bałtyckie – wszystko to pozwolili Stalinowi zabrać ze sobą. “Oddam niedźwiedziowi, leśnemu lichu, Cyganom, dziadowi do worka, jeśli nie będziesz jeść, spać, słuchać się”, – tak mówią matki nieposłusznemu potomstwu. No ale czy Wschodnia Europa i kraje bałtyckie nie słuchały USA, Anglii i Francji? Za co ich oddali niedźwiedziom?
  Austrii się powiodło. Prawda, nie puścili jej do NATO, kazali przysiąc że będzie neutralna i o mało co nie zmusili do budowy socjalizmu. A Unia Europejska za zwycięstwo w uczciwych wyborach jednej austriackiej partii( niezbyt dobrze notowanej ale przecież nie KPZR, nie KPRF, nie LDPR, nie “Jedinoj Rossiji”) o mało Austrii nie wykluczyła. To znaczy śledzą biedaczkę, choć to nie Niemcy, choć przecież nie prosili o anschlus. Ale mówiący po niemiecku – wydaje się ciągle są podejrzani według zasad językowych.
  W odróżnieniu od mówiących po sowiecku, myślących po sowiecku i działających po sowiecku. Właściwie pechowi gospodarze całkiem nie radzi są takim gościom, czekistom- wyzwolicielom… W sensie “niech takich gości na cmentarzu szukają”. Jednak na cmentarzu będą szukać nie gości, a gospodarzy. Na przykład polskiej elity. Zresztą nawet Putinowi nie starczy bezczelności by oświadczyć, że Armia Sowiecka wyzwoliła Warszawę. I zamówić sobie befsztyk po tatarsku, gęś ze śliwkami i flaki po gospodarsku. Zresztą nasi współprezydenci zjedzą to wszystko na pogrzebie polskiej delegacji, ofiar Katynia -2. i tu już na pewno na Niemców się nie zwali, Niemiec tam w pobliżu zabrakło.
  W Warszawie pewnie będzie cały wagon czekistowskich przedstawicieli z krokodylimi łzami w bezwstydnych oczach. Jak nie przymierzając po pogrzebie Michoelsa, Pasternaka, Starowojtowej i Juszenkowa. “A nad trumną stanęli zbiry i zaciągnęli wartę honorową”
  Gości tego rodzaju bez gazu i głowic jądrowych, bez ropy i 1/8 części lądu w ogóle nie puścili by za próg. “Dobry gość do nas, zły gość precz”. W końcu czego domagali się Polacy od Związku Sowieckiego i Rosji w związku z Katyniem? Dlaczego Kola Ostenbaken nijak nie mógł dojść do ładu z polską pięknością Ingą Zając? (Prawda, Koli nie przyszła do głowy myśl by Ingę po prostu wykończyć). Polacy nie domagali się pieniędzy – to kłamstwo. I o bezpłatny gaz też nie prosili. A domagali się historycznej sprawiedliwości.
  Wyliczmy: pakt Ribbentrop – Mołotow, Katyń, sowiecka okupacja, połowę kraju odrąbali, parady z Hitlerem w Brześciu odbywali, dali zdławić powstanie warszawskie. Deportacje, rozstrzeliwania. Od Tallina do Besarabii. Wypadałoby wyjaśnić: za cóż to wam dziękować? Za to, że dwaj tyrani, Hitler i Stalin nie podzielili Europy? To ich prywatna sprawa. Uczestnikom bandyckich porachunków nie dziękują.
  Oczekują od nas przeprosin. Naprzykład takich: “Wybaczcie nam grzesznym. Nie jesteśmy lepsi od hitlerowców. My was skrzywdziliśmy, my was rozszarpaliśmy. Nie jesteśmy godni zaliczać się do zwycięzców faszyzmu, dlatego że nasz reżim nie był lepszy od faszystowskiego. Stalinizm jest równy faszyzmowi, Hitler równy Stalinowi., Związek Sowiecki Trzeciej Rzeszy. Powiedzcie którędy mamy iść na proces norymberski. Na kolanach prosimy Europę Wschodnią, Kraje Bałtyckie, Finlandię o wybaczenie”. I paść na kolana przed wszystkimi europejskimi murami dlatego że stały się z naszego powodu ścianami płaczu.
  Ale na Katyń -1 legł Katyń – 2, a mgła to alibi lepsze niż Niemcy. Dowodów niema i nie będzie. Mam zamiast nich absolutną pewność. Prezydent Lech Kaczyński był solą w czekistowskim oku, pogłaskały go sowieckie kanały telewizyjne na równi z prezydentami Juszczenką i Saakaszwilim. On zapłacił za wszystko: za poparcie dla Gruzji, za ten bohaterski lot do Tibilisi za stypendia i miejsca na uniwersytetach dla białoruskich studentów; za azyl dla czeczeńskich stron internetowych I czeczeńskich uchodźców; za próby osądzenia Jaruzelskiego, za antysowietyzm i antykomunizm ; za zachodnią orientację; za film “Katyń”; za aktywną rolę w NATO.
  Co należy się polskim powstańcom? Trzy rozbiory Polski; zdławienie powstania Kościuszki, powstań 1830 i 1863 r.; wojna 1920r.; okupacja 1939r. , Katyń, Układ Warszawski; stan wojenny w 1981 r. I na koniec Katyń – 2 w 2010 r.. Wojna się nie skończyła, wojna między wolnością i zniewoleniem nie kończy się nigdy, a ten kadłubek Związku Sowieckiego w którym żyjemy walczy z wolnością. Nie pracuję w SWR (Służbie Wywiadu Zagranicznego), nie wiedziałam że Polacy zamierzają przedsięwziąć ten szalony lot. Samolotem swoich wrogów, sponiewieraną “tutką”, wyremontowaną przez wrogów już po zwycięstwie wyborczym Kaczyńskiego, bez ochrony samolotów wojskowych, bez kontroli, na zaniedbanym wojskowym lotnisku, całkowicie oddając się w ręce ciemnych czekistowskich sił…
  Teraz wiadomo dlaczego “Katyń” puścili w telewizji: ten Tamizdat był kawałkiem sera w pułapce ma myszy.
  Nie wierzę w takie przypadki. O Katyń – 2 można obwiniaćalbo Moskwę albo Świętą Opatrzność. Jestem chrześcijanką i nie mogę obwiniać Świętej Opatrzności o pracę dla czekistów. Nie obwiniam. Osądzam według zasady cui prodest. Ale dla oskarżeń potrzebne są poszlaki. Nie fakt, że za 15 lat jakiś Beria zechce pogrążyć swoich kolegów, którym sam wydawał rozkazy. W ten sposób padło światło na sprawę Michoelsa. Stalin zmarł, zaczęła się walka triumwirów. Berii potrzebne były punkty. Inaczej dotychczas wierzyli byśmy, że wielki reżyser zginął w wyniku wypadku.
  Dlaczego polscy patrioci nie położyli się w Warszawie na pasie startowym? Gdybym wiedziała o tym locie rzuciłabym się do nóg polskiemu ambasadorowi i zaklinała by zadzwonił i ostrzegł. Oto do czego prowadzą zabawy w reset stosunków. Lecieć na tyły wroga, w ręce wroga, na łaskę wroga…
  Nikogo nie oskarżam, skąd mam wiedzieć, kto stoi za tą stop-klatką, kto jest najważniejszy w tej czekistowskiej juncie? Dokąd pójść z takim oskarżeniem, do jakiego sądu? Uważajcie mnie za tego człowieka , który trzysta kroków szedł za Raskolnikowem mówiąc do niego: “Morderca”. Przecież Porfirij Piotrowicz wiedział, że nie ma z czym ciągnąć Raskolnikowa do sądu, tym bardziej że Nikołka wziął winę na siebie. Porfirij Piotrowicz chciał by Raskolnikowowi puściły nerwy. Doprowadził go do tego. A oni mają nerwy mocne. Im nie puszczą.
  I Herkules Poirot I miss Marple z Agaty Christie pracowali w ten sposób, że swe analityczne wywody popierali faktami: morderca zaczynał robić głupstwa , usuwał świadków, ujawniał się, a potem na publiczym seansie “demaskowania magii” Herkulesa Poirot nie wytrzymywał i rzucał się do ucieczki. Ci nie uciekną… Nawet jeśli zdarzy się cud i w Rosji nastąpi wieczne lato, wątpliwe czy zdołamy osądzić czekistów choćby za wysadzanie domów. Dowodów I zeznań na piśmie nie ma, a z Dostojewskim się do sądu nie pójdzie (”wy zabiliście, wy i nikt inny”). Takie dowody adwokaci i prokuratorzy wyśmieją.
  Możecie mi nie wierzyć drodzy Europejczycy, ale w takim składzie i w takie miejsca do nas nie przylatujcie.
  A nuż przejdą dziesięciolecia, minie następne 65 lat i na miejsce katastrofy polskiego samolotu poleci nowa grupa polskich polityków. I też się roztrzaska… Nie wiem tylko, czy Andrzej Wajda zdąży nakręcić jeszcze jeden film.
  Koncern “Liedorub – international” będzie działał, póki istnieje sowieciarstwo, póki istnieje KGB. I jeśli chciało im się uganiać po Europie za 90 – letnim Krasnowem i truć polonem Litwinienkę , częstować cukierkami z trucizną, kłuć parasolem, to kto mi udowodni że nie można bezkarnie i pewnie usunąć antykomunisty, wroga Łubianki i Kremla Lecha Kczyńskiego? Nie znałam go ale był moim współbojownikiem, towarzyszem broni i będę go opłakiwać, w odróżnieniu od Adama Michnika i innych polskich lewaków, obrońców Jaruzelskiego. Kaczyński był polskim Reganem, następcą Kościuszki, Sowińskiego, Dąbrowskiego i Piłsudskiego. “Polska”oczywiście “nie zginie” (w org. po polsku). Polska wszystko pamięta i jest na dobrej drodze, ale czekiści lubią ugrzyźć i odskoczyć. Sobacze plemię od czasu sformowania opryczników.
  Nie mogę nawet powiedzieć, że moja nienawiść się zwiększyła. Nie ma jak się powiększyć. “Mojej nienawiści szerokej jak morze nie mogą pomieścić wybrzeża życia”. Prawda, szekspirowska Julia czuła miłość a nie nienawiść i ja też nie mam do czynienia z Romeo…
  Bolesne jest to, że nikt nie za to odpowie. Zresztą to nic nowego. Stalin – ten też nie odpowiedział. I za niego, niewinnego baranka, jego wnuk ciąga po sądach “Nowuju Gazietu”. Uciekli na tamten świat kaci z NKWD i CzeKa i ci których nie rozstrzelali koledzy po fachu, uciekli bezkarni. Czerkiesow na stanowisku, Filip Bobkow był w NTW stara (…) dostaje specjalną emeryturę. Lenin pyszni się w mauzoleum i wciąż są aktualne odznaczenia za Afgan, Czeczenię I Gruzję. A kto zapłacił za pozbawienie życia pasażerów południowo koreańskiego samolotu? Przy okazji w filmie fabularnym na kanale “Imedi” samolot z Lechem Kaczyńskim wybucha gdy leci na pomoc Gruzji. Przyjmijcie że to było pierwszy zwiastun.
  Antysowiecki Kaczyński pomylił się tylko raz – kiedy poleciał sowieckim samolotem na sowieckie terytorium , zaufawszy sowieckiej władzy.
  A cywilizowany świat nie będzie oskarżać. Wszystko pokryje ropa, gaz i mgła.
  Waleria Nowodworskaja
  (W. Nowodworskaja – ros. dysydentka, publicystka i pisarka)

 13. Widzę ,że Polacy są lepsi od żydów w temacie teorii spiskowej. Nie wiem czy jest to: ślepota,fanatyzm czy prawda. Wiem jedno muszę żyć dalej.

 14. Panie elek gdyby Polacy byli lepsi w teorii spiskowej to byliby znacznie bogci niż są obecnie. I tyle w temacie.

 15. Przede wszystkim Rosjanie celowo nie zrobiliby tego na swoim terytorium. Nie byliby aż takimi głupcami. Metody typowe dla Chruszczowa były dobre kiedyś i to na Amerykańców, ale teraz co im po ataku na Polaków? Dla mnie nie ulega wątpliwości jedno – Rosjanie lubią gierki, są mistrzami w manipulacji. Jednak za dużo tu przypuszczeń kompletnie oderwanych od faktów. Przede wszystkim Rosjanie ostrzegali przed lądowaniem w Smoleńsku. Dla was to znak, że nie zabronili bo chcieli tragedii i mieli to w planie. Dla mnie oznacza to jedynie, że Rosja nie chciała kolejnej afery związanej z Katyniem. Gdyby Rosjanie zabronili nam lądować w Smoleńsku i musieli np z Mińska cisnąć samochodami to wielu z was by powiedziała wtedy, że specjalnie Rosjanie rzucają naszym kłody pod nogi. Tragedii przewidzieć nie mogli, ale zachowali się po prostu egoistycznie wiedząc, że zabronienie lądowania sprawi iż każdy kto wietrzy spiski pomyśli, że chcieli utrudnić nam przyjazd, lub go odwołać. A co do zabierania kamer, ludzie zastanówcie się, czy fajnie by było gdyby ktoś nakręcił spalonego prezydenta i potem wrzucił to do internetu. Sam przez pierwsze dni byłem przekonany że Ruscy maczali w tym palce. Teraz po przebadaniu sprawy mogę stwierdzić, że szukanie tutaj spisku nie ma sensu. Błędy z jednej i drugiej strony. Tyle.

 16. @razdwatrzy
  Niestety dowiadujemy się o dalszych faktach, jak chociażby ten, że w Smoleńsku w dniu 7 kwietnia dla Putina podobno była zainstalowana aparatura pozwalająca na naprowadzanie samolotu nawet we mgle na pas lotniska, a potem te urządzenia po odlocie premiera Rosji rozmontowano. Zgadzam się z panem, że nikt nie zestrzelił naszego samolotu, ale cały problem polega na tym, czy ktoś z obcych specsłużb nie kierował tymi wszystkimi zaniedbaniami przed lądowaniem samolotu Prezydenta RP w Smoleńsku? Tam nawet oświetlenie pasa startowego nie było kompletne i uzupełniano niektóre żarówki już po katastrofie, co sfilmowali kamerzyści jednej z telewizji .

 17. cała otoczka wokół tej sprawy jest naprawdę intrygująca, tym bardziej dla nas prokapitalistów tak krytykujących obecny ustrój na świecie, szukających i szperających ciągle w poszukiwaniu machlojek u tych kretynów z naszej i europejskiej władzy. Jednak ciężko mi obecnie uwierzyć, by Rosja miała w tym jakikolwiek interes. Cała nasza inteligencja, która leciała tym samolotem, ustępowała powoli władzy, odchodziła w niepamięć. Kaczyński wkrótce przegrałby w wyborach. Jeśli chodzi o śmierć naszych dowódców wojskowych to „pomoc” przy ich śmierci miałaby wtedy sens ( strasznie to brzmi ), gdyby Rosja szykowała się do wojny. Oczywiście była o tym mowa nie dawno przy rosyjsko-francuskich transakcjach. Jednak wówczas musiałoby się to odbyć bardzo szybko – w przeciągu kilku tygodni. Zachowanie Rosjan, które przeważnie – znając historię ich gierek, powinno się traktować z przymrużeniem oka tym razem jest dla mnie znakiem, że dla nich stało się coś strasznego. Moim zdaniem nie ten samolot miał być celem tych „gierek” ostatnich tygodni i miesięcy. Tu zawinili ludzie i z naszej i z ich strony, a katastrofa smoleńska pokrzyżowała im pewnie szyki. Jakie – na razie się nie dowiemy. Jednak do dziś jako wielbiciel historii, zwłaszcza ZSRR słyszę głos Chruszczowa jak żegnał Amerykanów na ich ziemi mówiąc o nich jako o swych przyjaciołach, by wkrótce bez skrupułów zestrzelić amerykański samolot szpiegowski i wysłać na Kubę głowice rakietowe. Wtedy to miało sens. Obecnie trudno mi znaleźć powód dla którego mieliby „pomagać” w jakikolwiek sposób tej katastrofie. Mądrzejsi będziemy za kilka miesięcy, gdy wszyscy ochłoniemy, gdy więcej będzie faktów niż przypuszczeń. Pozdrawiam serdecznie

 18. @ razdwatrzy,
  Każdy medal ma dwie strony, a zbyt szybko ogłoszono, że to był wypadek . Skąd to oburzenie u niektórych polityków, gdy pojawiają się inne hipotezy ?
  Już w dniu katastrofy rosyjscy dygnitarze mówili o nieszczęśliwym wypadku i została powołana specjalna komisja do udowodnienia tej tezy. Żaden oficjalny reprezentant Rosji nie stwierdził, że jest brana pod uwagę również ewentualność sabotażu ! Przy takiej tragedii należy rozważyć wszystkie ewentualności, a nie tylko jedną .

 19. Gdyby w Polsce byli bardzo dobrzy politycy, polityczni komentatorzy i publicyści to żądaliby od premiera, po katastrofie ze skutkami śmiertelnymi głowy państwa i dowódctwa wojska, dymisji ministra spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych, szefów wywiadu i kontrwywiadu, BOR-u, pułku lotnictwa specjalnego i na koniec smego premiera. Niestety żyjemy w kraju rządzonym przez różne rozwiedki i politycy oraz polityczni dziennikarze są na smyczy razwiedczej i do świadomości społecznej nikt nie wprowadza zasady odpowiedzialności za państwo.

 20. Gdyby panowie Sikorski, Tusk i Komorowski oraz Palikot i Niesiołowski mieli honor i charakter, a pństwo polskie było normalne to podaliby się do dymisji za wszelkie kalumnie jakie wieszali na Prezydencie i jego otoczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here