7 lutego 2018 roku po długiej chorobie zmarł Waldemar Rajca. Każdy kto choć otarł się o ruch wolnościowy nie mógł nie znać tej postaci.

Waldemar Rajca od samego początku działał w Unii Polityki Realnej, był jej liderem na region radomski. W późniejszych latach, mimo wielu zawirowań w ruchu konserwatywno-liberalnym, zawsze pozostał wierny swoim poglądom. Od kilku lat był jedną z czołowych postaci Kongresu Nowej Prawicy.

Przez lata wydawał prawicowe czasopisma na terenie Radomia, wielokrotnie startował w wyborach do sejmu czy na prezydenta miasta z list UPR czy KNP. Nie przepuszczał ważniejszych konferencji wolnościowych, wiele z nich sam organizował. Napisał kilka książek. Od kilku lat prowadził w internecie swojego bloga „Orwell 2006”. Współpracował z PROKAP-em udostępniając nam swoje teksty. W głoszonych poglądach był bezkompromisowy, zwalczał socjalizm wszędzie, gdzie tylko się on pojawiał. Nie przepuszczał żadnej okazji, by demaskować zakłamanie łże-elit III RP. Marzył o Polsce bez socjalizmu.

Ostatni raz spotkaliśmy się na pogrzebie śp. Rafała Wójcikowskiego w styczniu 2017 roku. Opowiadał mi o swojej chorobie w sposób – choć może to brzmieć dziwnie – optymistyczny, zdając się w dużej mierze na Bożą Opatrzność. Dziś, z Rafałem, patrzą pewnie na nas z góry i wiedzą już o wiele więcej niż my.

Waldemar Rajca pozostawił w smutku najbliższą rodzinę oraz bliskich, ale poniekąd uwolnił się od naszych ziemskich trosk, od absurdów codziennego życia fundowanych nam przez tzw. klasę polityczną. Nie lubił demokracji, uważając ją za ustrój, który demoralizuje ludzi i deprawuje ich mentalność. Pozostaje wierzyć, że uwolnił się także od demokracji i zamieszkał wreszcie w Królestwie… Królestwie Niebieskim.

Pogrzeb Waldemara Rajcy odbędzie się 10 lutego (sobota) o godz. 12.00 w katedrze w Radomiu.

Rodzinie składamy szczere wyrazy współczucia…

Requiem aeternam dona ei Domine et lux perpetua luceat ei.
Requiescat in pace,
Amen

PSz

8 KOMENTARZE

  1. Zaskoczenie, szkoda i żal! Zmówmy chociaż jedną dziesiątkę różańca za Jego Duszę będącą u Boga w Trójcy Świętej Jedynego! Oby Go Sędzia Sprawiedliwy, a Miłosierny przyjął do Siebie.

  2. Mam nadzieję, że administrator wykosi tą niby kondolencję niejakiego p.Waldemara. Jest chamska. Nie licuje z godnością śmierci. Miesza sprawę Ważną z polityczną nawalanką i demagogiczną i populistyczną propagandą. Mam nadzieję, że….. Są granice wolności wypowiedzi. „Nekrolog” p.Waldemara to kwestia dobrego wychowania, kultury i szacunku nie tylko dla drugiego, również do siebie. Z Panem Bogiem! Niech Pan Waldemar Rajaca spoczywa w pokoju i proszę, aby Bóg Go miał w swej opiece.

  3. Dziękuję za reakcję i proszę o wykasowanie i mojej pisanej reakcji, chyba, że Redakcja uważa za zasadne, jej pozostawienia dla nauki p.Waldemara, o dobrym zachowaniu i szacunku dla innych. Kłaniam się.

  4. msad czylo MOSAD? No prosze to nawet tutaj o wszystkim decyduje agentura? Czy moze i strona jest tez produkcja w koperacji sluzb? Ciekawe co wykasowano na „prosbe”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here