Pojęcie „wyzwolenie” kojarzy mi się ze zniewoleniem Polski przez armię radziecką, zapoczątkowanym 17 września 1939 roku. Aby pozbyć się „wyzwolicieli”  o znaku sierpa i młota, Polacy musieli walczyć ponad 50 lat!
Walczyło z nimi Wojsko Polskie we wrześniu 1939 roku. Walczyło AK w okresie okupacji, a po 1945 roku NSZ. Walczyli z komuną robotnicy Poznania w 1956 roku, a studenci Warszawy, Krakowa, Gliwic, Lublina i innych miast w 1968r. Poświęciło swe życie wielu pracowników na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku, kiedy na ulicach Gdańska, Gdyni, Szczecina, Elbląga i Słupska padły strzały ostrą amunicją do bezbronnych Polaków. Robotnicy Ursusa i Radomia w 1976 r. byli maltretowani przez władzę ludową na „ścieżkach zdrowia” polegających na okładaniu milicyjnymi pałami .Apogeum zamordyzmu komunistycznego mieliśmy w stanie wojennym od 13 grudnia 1981 roku. Teraz podobno mamy już demokrację, ale lewakom to bardzo przeszkadza i wymyślają nowe  drogi do zniewolenia w postaci np. tzw. „marszu wyzwolenia konopi”. O co chodzi lewackim politykom w tej propagandzie palenia marihuany? Otóż dym oraz opary marihuany zaciemniają umysł, a zatem takimi ludźmi w stanie narkotycznego amoku łatwiej można manipulować. Poza tym marksistowsko-leninowska zasada:  …”każdemu według potrzeb” jest łatwiejsza do zrealizowania dla wszelkiego autoramentu narkomanów i nałogowych miłośników marihuany, bo ich najważniejszą potrzebą stają się konopie indyjskie, lub  mocniejsze narkotyki.
W USA, które są państwem bardzo demokratycznym  nie byłby możliwy żaden marsz „wyzwolenia konopi”, bo za  propagowanie palenia marihuany grozi kara bezwzględnego pozbawienia wolności bez żadnych wyjątków! U nas dawny polityk PO nie tylko nie został aresztowany za palenie skręta pod Sejmem R.P., ale jest wpuszczany na salony TVP1, TVP2 i wszelkich telewizji komercyjnych, aby mógł jeszcze bardziej propagować  swoje… „lewicowe” poglądy.
Koalicja PO-PSL niewiele robi aby postawić barierę panoszącej się narkomanii, bo czołowy miłośnik marihuany i jego zwolennicy poparli ustawę „67” , gdyż rzadko który narkoman dożyje do 67 roku życia, a chyba właśnie o to chodzi w polityce pracy aż do śmierci, aby jak najmniej obywateli dożyło do wieku emerytalnego,  przesuniętego niedawną ustawą do 67 roku życia.
Niedawno w Czechach doszli do głosu  „wyzwoliciele” bimbru zaprawionego metanolem i miało to tragiczne skutki dla ponad 20 istnień ludzkich.
Dla mnie osobiście, to wszelakie  imprezy ”wyzwolicieli” są groźne dla nas wszystkich, gdyż taki na przykład „marsz zniewolonych przez  konopie”, czy palaczy trawki marihuany, to nic innego jak lewacka patologia społeczna.
Rajmund Pollak

17 KOMENTARZE

 1. A może parę słów zdania przeciwnego zamiast obrażania się na portal? Warto uzasadnić dlaczego marycha powinna być za free..

 2. Dla wszystkich dorosłych, odpowiedzialnych, wolnych i płacących ze swoich zarobków obywateli każdego kraju dostęp do używek, dopalaczy i czego tam jeszcze powinien być jak najbardziej otwarty i nie zabroniony. Dopiero jak zrobią pod wpływem tych preparatów coś bardzo złego (śmierć drugiego człowieka, wypadek, kradzież, rabunek, pobicie,…) to powinni odpowiadać potrójnie od nie naćpanych. Chącemu nie dzieje się krzywda. I tyle w temacie.

 3. Marko czy jak ci tam ss dała za kryptonim ty jak zwykle czujnie palisz gupa. Czytaj ze zrozumieniem i nie osmieszaj się. Zakaz produkcji i sprzedaży alkoholi doprowadziło w Ameryce do dynamicznego rozwoju gangów i mafii. Chyba, że o to cały czas chodzi, gdyż odpowiednie grupy cięgną bardzo dobrą rentę z tego rodzaju działalności i mają znaczenie polityczne. Na jeżeli o to chodzi to w pożądelku. Przecież nie należy złapać krolika i go przerobić na pasztet ale go cały czas gonić. Ileż z tego powodu wesołych stołeczków i taboretów państwo czyli obywatele muszą utrzymywać. Marko ty jeszcze żyjesz? Nikt cię ne zamknął na oddziale psychicznym więziennego szpitala? To bardzo jest dziwne. Ale przecież pracujesz dla ss więc jesteś pod tęczowym parasolem jak wielu cipodobnymi.

 4. Zanim sie zabierzesz za komentarze naucz sie pisac w swoim ojczystym jezyku. Jak widac potrafie to lepiej mimo ze – jak zauwazasz – jestem spod parasola ss. Poza tym masz jeszcze inne zadania do odrobienia poza nauka jezyka, chociaz nie wygladasz mi na orla, nie sadze wiec, zebys potrafil swoje zwoje przestawic na myslenie abstrakcyjne i zajrzal poza schemat. Probuj jednak. Trening czyni miSZCZEM.

 5. @Marko: jesteś komunistycznym trollem na tym forum. Natomiast na forum Najwyższego Czasu bredzisz pod różnymi nickami, jak np. observer vel obserwator itp.

 6. Szkoda słów, gdzie są administratorzy? Przecież ten artykuł jawnie godzi w idee wolnościowe. Autor zachęca do działania państwa w prywatnej sferze każdego z nas. Chce regulacji co do tego kto jakie poglądy głosi, co i gdzie pali, itd. I do tego ukrywanie swoich protekcjonistycznych poglądów pod ciągłym nazywaniem palaczy Marihuany „lewakami” z którymi to oni mają tyle wspólnego co Donald Tusk z prawdą. Żałuje, że trafił tutaj ten artykuł przeczy on wszelkim wartościom jakie prokapitalizm jako portal objął sobie za cel do rozpowszechniania. Nie chcę ograniczania wolności osobistej, gospodarczej czy jakiejkolwiek. Ten artykuł powinien trafić do śmietnika.

 7. Ja akurat zgadzam się z przesłaniem artykułu. Ale K`un to dobrze, że są tu artykuły prezentujące również inne poglądy niż Twoje, masz okazję się pospierać i wyrazić swoje zdanie na ten temat. Czy wszyscy muszą się ze sobą zgadzać? Ważne, żeby była to kulturalna wymiana zdań. A poza tym to, że ten artykuł się pojawił jeszcze nie oznacza, że administracja portalu podziela takie poglądy. To też dowód na to, że nie ma tu jakiejś cenzury, że to wolno pisać, a tego już nie. Bądź bardziej wyrozumiały. To nie ma być kółko wzajemnej adoracji.

 8. Autor tego tekstu nie wie nic o marihuanie, nic kompletnie, jeśli już podejmujesz się takiego tematu to chociaż poczytaj sporo faktów na ten temat.Marihuana to nie narkotyk ! Jak coś co wyrasta z ziemi może być narkotykiem porównywalnym np. do amfetaminy ? Zresztą marihuana ma inne działanie na organizm, pomaga chorym w leczeniu.Po co ktoś chory ma zażywać mnóstwo leków przeciwbólowych które rozwalą mu organizm, jak może zapalić sobie marihuanę, która nic mu nie zaszkodzi. Autor tekstu pewnie myśli, że po marihuanie widzi się diabły itp. pewnie taki poziom wiedzy ma. Polska jako jeden z członków unii europejskiej jest jedynym państwem o tak surowym prawie. Zapraszam do 10 minutowego wywiadu http://www.youtube.com/watch?v=fN1ONolFYcw o którym dowiesz się więcej niż z propagandowych mediów. ps. a jeśli nie chcesz tego oglądać to proszę bardzo dalej miej klapki na oczach i pisz takie teksty które są tyle warte co porwane skarpety.

 9. Autor godny idioty, z malutkim horyzontem myslowym, mini mozdzkiem. Zamkniety w sobie, obrazony na swiat, zwalajacy na innych problemy, ktore sam sobie stworzył.
  Nie wie nawet, ze w USA wymyslono Marsze Wyzwolenia Konopi i odbywaja sie one od wielu wielu lat w prawie kazdym wiekszym miescie, o jego wiedzy o marihuanie juz nie wspomne bo nie ma sensu. Oby wiecej takich miernych prohbicjonistów!

 10. @Iwona
  Właśnie jeśli coś na stronie, która jest moją własnością się pojawia to podzielam i tego bronię. Jak bronić artykułu, który namawia do interwencji państwa w prywatną sprawę każdego z nas?

 11. Marihuana nie ma nic wspólnego z walką za lub przeciw komunizmowi.
  Twierdzenie, że nie można protestować za legalizacją w USA to bzdura.
  http://abcnews.go.com/US/dozens-pro-marijuana-protesters-light-front-white-house/story?id=38106193
  W rzeczywistości USA zmierza do legalizacji.
  Marihuana jest mniej szkodliwa niż alkohol i tytoń. To fakt naukowy.
  Marihuana jest również sprawdzonym lekarstwem przeciw pewnym formom padaczki.
  Jestem za legalizacją, ponieważ jestem za wolnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here