Foto. pixabay.com

Przewidywanie przyszłości nie jest łatwym zadaniem i coś, co wydaje się prawdopodobne dzisiaj, już jutro może stracić na aktualności. Rozwój kasyn online jest jednak nierozerwalnie związany z postępem technologicznym i innowacjami, z których korzystają również inne branże. Zwracając uwagę na popularne trendy i kierunki, jakimi interesują się twórcy gier i oprogramowania, można jednak wysnuć kilka teorii dotyczących tego, jak będzie wyglądało typowe online kasyno już za kilkanaście lat.

Wirtualna rzeczywistość

Obecnie kasyna online starają się zapewnić swoim graczom jak najlepsze doznania, które często nawiązują do próby odtworzenia atmosfery, jaka panuje w kasynach naziemnych. Temu celowi służą kasyna na żywo, w których po drugiej stronie ekranu, w czasie rzeczywistym, siedzi prawdziwy krupier, który tasuje karty, obraca kołem ruletki i dba o przyjemny przebieg gry. Co więcej, zadowoleni gracze mogą zostawić mu napiwek, podobnie, jak ma to miejsce w stacjonarnych kasynach.

Czy da się jeszcze bardziej ulepszyć to doświadczenie? Wszystko wskazuje na to, że tak. Wirtualna rzeczywistość (VR) posiada potencjał, który może zmienić dotychczasowe postrzeganie hazardu w Internecie. Bardzo możliwe, że za jakiś czas gracze, wkładając specjalne gogle, będą mogli przejść się po kasynie w Las Vegas, rozegrać kilka rund w grze w ruletkę, a następnie przenieść się prosto do kasyna w Monako. Na efekty tego, w jaki sposób operatorzy wykorzystają potencjał wirtualnej rzeczywistości, z pewnością przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Rozszerzona rzeczywistość

Rozszerzona rzeczywistość (AR) nie powinna być mylona z wirtualną rzeczywistością, jednak obie technologie mają ze sobą wiele wspólnego. Korzystając z koncepcji rozszerzonej rzeczywistości, gracze będą mogli nie tyle przejść się po specjalnie zaprojektowanym kasynie, ile przenieść je do swojego świata. Na przykład, nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby umieścić w swoim pokoju stół do pokera i grać cyfrowymi kartami lub obserwować kręcące się koło ruletki na stoliku kawowym. Rozszerzona rzeczywistość pozwoli na cieszenie się realną grą bez wychodzenia z domu.

Blockchain

Coraz więcej kasyn online czepie z technologii blockchain, dlatego możemy przypuszczać, że za kilka lat zdominuje ona sposób, w jaki obecnie prowadzone są transakcje w witrynach hazardowych. Będą one publicznie nadzorowane i całkowicie przejrzyste, przez co zmniejszy się ilość nieuczciwych manipulacji. Ponadto kasyna online stosujące blockchain są uważane za witryny z najmniejszą przewagą kasyna na rynku, dzięki czemu gracze mogą cieszyć się nieco większymi szansami na wygraną niż w tradycyjnych kasynach.

To nie wszystko, ponieważ w dobie rosnącej popularności kryptowalut, coraz więcej gier, a nawet całe portale hazardowe, są dedykowane wyłącznie użytkownikom cyfrowej waluty. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here