Na pierwszy rzut oka może nie wydawać się to oczywiste, ale istnieje wiele podobieństw pomiędzy hazardem w kasynach a giełdą. Przede wszystkim możemy wskazać na ryzyko związane z możliwością utraty środków finansowych.

W przypadku hazardu człowiek wkłada określoną kwotę pieniędzy w nadziei na jej zwiększenie, podobnie jak na giełdzie. Jednak w pierwszym przypadku wszystko zależy od szczęścia, a w drugim – od wiedzy z zakresu ekonomii i finansów.

Istnieją jednak istotne różnice pomiędzy grą w kasynie a grą na giełdzie. Przede wszystkim leżą one w cierpliwości, bez której handel akcjami jest bezsensowny.

Często, aby dobrze zarobić, trzeba umieć czekać tygodniami, a nawet miesiącami, aż wykres zacznie piąć się w górę, a suma w portfelu zacznie rosnąć.

Jednocześnie, na stronach kasyn online, wygranie dużej sumy na popularnych automatach i jej wypłata może zająć kilka minut lub godzin.

Dlatego, jeśli uważasz się za skutecznego gracza w kasynie online, nikt nie gwarantuje takich samych wyników w handlu akcjami. Przed wejściem w tę dziedzinę, trzeba ją dobrze przestudiować i zacząć od małego – handlować w trybie „Demo”, lub na małe kwoty.

Oczywiście, giełda nie jest tak skomplikowana jak nauka o rakietach, ale wejście na nią musi być połączone z niezbędną wiedzą.

Warto również zauważyć, że w kasynie może grać każdy, ponieważ nie wymaga ono specjalnych umiejętności czy wiedzy. Co więcej, według informacji ekspertów, kasyna często dają darmowe spiny początkującym graczom, aby mogli zdobyć doświadczenie. Ale aby z powodzeniem handlować akcjami, zwykłe pragnienie nie wystarczy. Niemniej jednak, dzięki reklamie, setki ludzi przychodzą na giełdę i tracą swoje pieniądze, przekonani, że handel akcjami jest łatwy.

Ponadto, do hazardu w kasynach i na giełdzie należy podchodzić odpowiedzialnie i z chłodną głową. Porażki mogą często powodować, że gracz podejmuje złe decyzje, które szkodzą całemu kapitałowi.

Dlatego, jeśli masz złą passę, lepiej jest się wycofać i zrobić coś innego, aby uporządkować swoje myśli i nerwy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here