Kolejna kontra wobec koalicji narodowców i wolnorynkowców? Stanisław Żółtek z KNP założył partię „Polexit”

3
Foto.: nczas.com

Dziwna biegunka zapanowała na prawicy. Zwłaszcza od momentu, gdy kilka tygodni temu ogłoszono zawarcie koalicji narodowców z Ruchu Narodowego, wolnorynkowców z Partii Wolność oraz Grzegorza Brauna i jego „Pobudki”.

28 stycznia 2019 roku akces do koalicji zgłosiła Kaja Godek, znana działaczka pro-life. Informację o tym podano podczas wspólnej konferencji prasowej w sejmie, w której uczestniczyli, oprócz Godek: Grzegorz Braun, Robert Winnicki i Janusz Korwin-Mikke.

Niespodziewanie kilka dni temu swój zamiar utworzenia ugrupowania politycznego zapowiedział Robert Gwiazdowski, wieloletni prezes Centrum Adama Smitha, a 28 stycznia br. wspólną koalicję z Markiem Jurkiem ogłosił poseł Marek Jakubiak, do niedawna jeden z liderów Kukiz’15.

Ale to – jak się okazuje – nie wszystko. Dziennik „Rzeczpospolita” podał właśnie, że wywodzący się z Kongresu Nowej Prawicy, obecnie europoseł tej partii Stanisław Żółtek oświadczył, że utworzył partię „Polexit„. Jak pisze dziennik, Żółtek, jeszcze jako członek Unii Polityki Realnej sprzeciwiał się członkostwu Polski w UE. Potem – jak czytamy – zmienił zdanie, ale ostatnio znów stał się przeciwnikiem Unii. Przekonało go do tego rozporządzenie, wedle którego „unijne dotacje będą uzależnione od przestrzegania praworządności w rozumieniu europejskim”. Unia Europejska – przekonuje Żółtek – to zagrożenie dla suwerenności Polski. „Jeśli wejdzie ono w życie, a jest już blisko, całkowicie stracimy suwerenność, decydować o nas będą inne państwa. To okupacja” – uważa Żółtek. Europoseł KNP liczy na kilkuprocentowy elektorat antyunijny, który zapewnić ma mu ponowny mandat w PE. I powtarza, niczym Gwiazdowski, że jeśli w wyborach do PE osiągnie sukces, jego partia „Polexit” wystawi listy w wyborach do sejmu.

K

(Za rp.pl/Polityka/190129350-Powstala-partia-Polexit-Glownym-postulatem-wyjscie-z-UE.html)

3 KOMENTARZE

  1. Oho ho…Ale chazarskie sluzby specjalne maja pelne rece roboty. Tworza na potege nowe „partie” aby na scenie politycznej w Polsce zapanowal totalny chaos w ktorym pogubia sie Polacy i w efekcie machna reka na to co sie w ogole w kraju dzieje. Chaos do potegi n-tej – ta nowa taktyka chazarskiej mafii, ktora odwrocic chce uwage ludu od smierci swojego ukochanego systemu zlodziejestwa i wyzysku – kapitalizmu. Czas zawieruchy i skolowacenia ludu ma pomoc chazarskiej sitwie przetrwac okres przebudowy systemu gospodarczego, tak by dalej mogla rzadzic nie tylko Polakami ale i calym swiatem, Podobna zagrywka obserwowana jest w innych krajach, chocby za Odra w Niemczech. Jak gramy to globalnie, bo tylko globalnie da sie skubac swiat i nim kierowac…..Oho ho..

    • Coz. W Polin bez zmian. Realizuje sie zapowiedziany scenariusz dziel i rzadz. JKM dolozy dzien przed wyborami gwozdz do trumny wypowiadajac sie na tematy niezwiazane z doktryna libertarianska wyzywajac jakies grupy Polakow przez co media grzeja zar z dupy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here