Rozmowa z Piotrem Malinowskim, Sekretarzem Generalnym UPR, członkiem Rady Głównej

W Unii Polityki Realnej znów zamieszanie… Czy prawdą jest, co przeczytać można tu i ówdzie w internecie, że zmieniły się władze partii?

W ostatnich dniach pojawiły się informacje jakoby Konwentykl Unii Polityki Realnej dokonał zmian we Władzach Partii. Najbardziej rozpowszechnianym kłamstwem jest rzekoma zmiana na stanowisku Prezesa UPR. Pan Michał Marusik zwołał Konwentykl ze złamaniem Statutu UPR, decyzji Rady Głównej UPR z dnia 09.01.2010 o zawieszeniu w prawach członkowskich części członków Sygnatariuszów, Prezesa Sądu Naczelnego UPR podtrzymującego tę decyzję i Straży UPR. Od dnia 09.01.2010r. prawo zwołania Konwentyklu posiada wyłącznie Pan Zbigniew Bagiński – Przewodniczący Rady Sygnatariuszów.

Skąd się zatem biorą informacje, że prezesem został p. Stanisław Żółtek? Ktoś go chyba wybrał?

Pan Michał Marusik – posiadając wiedzę na temat tych decyzji z premedytacją działał na szkodę Partii, podważając legalność Władz, uzurpując sobie prawo zwołania Konwentyklu. Na tymże nielegalnym posiedzeniu postanowiono wybrać Prezesem, zawieszonego decyzją Rady Głównej i Straży UPR, Pana Stanisława Żółtka. Z wyżej wymienionych przyczyn decyzja ta nie posiada żadnej mocy prawnej, a uzurpujący sobie prawo reprezentowania Partii Pan Stanisław Żółtek został za swoje karygodne zachowanie odwołany z funkcji Prezesa Okręgu Małopolskiego UPR.

Ale p. Żółtek zdążył zrobić jedną rzecz: ogłosił mianowicie, w imieniu partii i jako jej prezes, iż UPR popiera kandydaturę p. Janusza Korwin-Mikke na prezydenta RP…

Jego publiczne wystąpienia informujące o poparciu jakiegokolwiek kandydata na prezydenta popieranego przez Unię Polityki Realnej, należy traktować jako łamanie Statutu UPR i przekraczanie kompetencji. Decyzje o poparciu kandydata w wyborach prezydenckich podejmuje wyłącznie Rada Główna UPR, o czym mówi 61. punkt Statutu UPR, z którego treścią można zapoznać się http://www.upr.org.pl/main/artykul.php?strid=1&katid=84&aid=2668

Jaki jest wobec tego aktualny skład władz UPR? Czy zwykli członkowie i sympatycy partii mogą się jeszcze połapać w tej dość schizofrenicznej sytuacji?

Jedynymi legalnymi Władzami Unii Polityki Realnej są: Magdalena Kocik – Prezes Unii Polityki Realnej, wybrana przez Konwentykl w dniu 09.01.2010; Piotr Lisiecki – II Wiceprezes Unii Polityki Realnej, wybrana przez Konwentykl w dniu 09.01.2010; Piotr Malinowski – Sekretarz Generalny UPR; Bartosz Józwiak – Skarbnik UPR

Czyli nie ma dwóch UPR-ów?

W Partii nie dokonał się żaden podział, grupa członków dążąca od dość dawna do zmarginalizowania Partii na scenie politycznej, postanowiła sabotować działanie legalnych Władz. Zachowanie takie w roku wyborczym oceniać należy krytycznie, wobec wszystkich osób popierających grupę uzurpatorów wyciągnięte zostaną konsekwencje – z usunięciem z Partii włącznie. Jeśli pojawią się jakieś pytania dotyczące tej kwestii lub działania Władz UPR z przyjemnością odpowiem na nie czytelnikom strony Prokapitalizm.pl

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Paweł Sztąberek

foto. PSz

21 KOMENTARZE

 1. Jak za legalną uznać sytuację, w której każdego niewygodnego członka zawiesza się w prawach, ba, sygnatariusza, mimo, że spełnia wszystkie wymagania. Niestety, ale znowu jest uciekanie się do relatywizmu i metod liczbowych. UPR to trup. Cały Krakowski Okręg pójdzie za p. Żółtkiem. Znowu, jak na Pomorskim, p. Sławski wyśle swojego namiestnika by ratować chociaż pozory pod kierowaniem tych, co po prostu przywarli do szyldu.

 2. A skąd jest wiadomym, że pani Kocik i cała reszta tzw. zarządu tzw. UPR jest prawowitą władzą prawowitego UPR, a nie p.Żółtek i jego ekipa. Może jest na odwrót z prawym URR i jej władzą? Jakieś siły niszczą jedyną partię konserwatywną co do zasad moralnych i liberalną w podstawach ekonomicznych. Ciekawe czy jest to razwiedka miejscowa czy wynajęci ludzie przez obcą razwiedkę? Jeżeli obca to z jakiego kierunku – wschodniego, zachodniego, południowego, jeszcze bardziej zachodniego czy może wielonarodowego? UPR jest, a właściwie była ostatnią szansą na wyciągnięcie Polski z upadku i kryzysu, lecz demokratycznie ogłupiały zbiór jednostek zwancyh obywatelami Polski wybral inaczej. Niech żyje demokracja!!!!

 3. Pan Stanisław ŻÓŁTEK jest prezesem UPR!!
  Nareszcie skończy się „władza” ludzi popierających złodziei Witczaka i Grockiego!!
  Ta „sekta” (Witczak, Grocki, Kocik, Malinowski, Chójecki, Kasza, Sławski, Jędrzejewski itp. ) od kilku miesięcy próbowali rozbić UPR ( częściowo im się to udało – vide odejście z partii JKma..) i zrobić z naszej partii przybudówkę dla PISu !!! ALE Z TYM JUŻ KONIEC !!!!!
  NIE MACIE SZANOWNI PAŃSTWO ŻADNYCH ARGUMENTÓW !!!!
  TERAZ PREZESEM JEST PAN ŻÓŁTEK!!!
  Brawo Konwentykl!!!!
  Wyrazy poparcia dla nowych, PRAWYCH władz UNII POLITYKI REALNEJ!!!!

 4. W Polsce tradycyjnie – bicie piany. O faktach nikt nie mówi.
  A wystarczy zrobić kalendarium wydarzeń (kto kiedy zawieszony, odwołany i czy mógł w związku z tym głosować), w razie czego zrobić konfrontacje choćby na WWW, osób wyznaczonych przez strony sporu – analiza dokument po dokumencie i okaże się czy p. Kocikowa jest prezesem czy pan Marisuk jest członkiem.
  Tak zrobi sąd powszechny. Swoją drogą, ktoś z krzyczących złożył wnioski do takiego sądu? O nieważność, o rejestrację?
  U nas zaś myśl jest taka: głośniej krzyknę, moje będzie na wierzchu. Byle np. Korwin-Mikke mógł przy kamerach zrobić inaugurację kampanii w towarzystwie byłego szefa TVP w Katowicach, który szybko zrezygnował z uwagi na epizod więzienny.
  Było „dwóch” prezesów TVP, dwóch papieży i wielu innych więc i sprawa dwóch rzekomo prezesów UPR się wyjaśni.
  Rzecz najswiezsza wyglada na rozwiazanie typu IDZ NA CALOSC.

 5. Ciekaw jestem czyją przybudówkę zrobiłby z UPR p. Żółtek, gdyby rzeczywiście okazał się prezesem, w co – szczerze pisząc – wątpię… Pewnie WiP-u, albo po prostu tych, którzy dadzą lepsze miejsca na listach, czyli … PiS-u albo PO. Ale najpewniej WiP-u. Wówczas jest pewność, że show z JKM w roli głównej trwałby dalej, o co przecież tak naprawdę chodzi.

 6. To jest naprawdę niebywałe,że ludzie JKM z takim uporem ciągle brużdżą w UPR zamiast wypełniać deklaracje o przystąpienie do WIPu.Musiałbym mieć po raz kolejny coś z głową,żeby zagłosować na JKM w wyborach prezydenckich.

 7. Witam !!
  Chciałbym dodać kilka słów do toczącej się dyskusji. Oczywiście ludzie typu „witczakowochójeccy” będą się burzyć, ale prawdą jest, iż LEGALNY KONWENTYKL wybrał nowego prezesa UPR !!!!
  Naprawdę tylko zwolennicy złodzieja Grockiego ( lub Witczaka ) mogą potępiać wybór Pana Stanisława Żółtka na prezesa UPR. Pan Żółtek reprezentuje najlepsze tradycje konserwatywno-liberalne w naszej partii. Takie chłystki jak Sławski, Malinowski, Jędrzejewski czy Chójecki, mogą mu przysłowiowe „buty czyścić”!!!
  Panie Prezesie!!!
  Staszku!!!
  Powodzenia w oczyszczaniu Naszej Partii z resztek „razwiedki” … !!!
  Dariusz Wodnicki
  Prezes Oddziału Stołecznego
  UNII POLITYKI REALNEJ
  Członek RG UPR

 8. Jeśli nie JKM to kto? Na kogo zagłosujecie, żeby czuć się w porządku ze swoimi poglądami. Może na Pana Profesora Kaczyńskiego, albo na Pana Dra Olechowskiego?? A moze na kogoś z PO.
  Ludzie – prawdziwa wolnośc jest tylko w nas. Trzeba głosować na tego, dla którego człowiek jest prawdziwym podmiotem, a nie jedynie nędznym dostawcą podatków na niewolniczym poziomie. Żadne kunktatorskie myslenie „reformatorskich” władz UPR-u tej podstawowej prawdy nie zmieni.

 9. Jeśli nie JKM to kto? a jeśli JKM to co?i po co? dla wygłupów,dla bzdet? dla reklamy „Stańczyka Królewskiego” lub jego książek? dla pośmiewiska? dla ciągłej bezpodstawnej wiary? który to już raz z rzędu startuje?Już wole oddać na kogoś innego.Na razie poczekam kto się jeszcze zgłosi i kogo poprze UPR-JKM miał już wiele szans i zawsze nic z tego nie wychodziło.Już wolę oddać głos na kogoś nowego z nadzieją,niż na JKM z głupoty gdzie na starcie wiem,że to będzie max 1,5%

 10. UPR prawdopodobnie poprze Pana Lecha Kaczyńskiego w ramach budowania szerokiej partii „prawicowej”.
  Co z tego, że JKM startował juz kilka razy. Ludzie byli slepi i go nie dostrzegali. Ja tez nie dostrzegałem. Teraz jednak z przyjemnoscią na niego zagłosuję. Dla JKM nie ma alternatywy. Alternatywą byłby Pan Stanisław Michalkiewicz, ale on nie wystartuje, dlatego pozostaje JKM.
  Popierając JKM nie chodzi o wygłupy. Tutaj chodzi o pokazanie, że nie zgadzasz sie z istniejacą sytuacją. Tyle mozesz zrobić, żeby pokazac swój sprzeciw.

 11. JKM byłby najlepszym kandydatem, gdyby przy okazji KAŻDYCH wyborów nie wypalił jakąś wypowiedzią, dzięki której UPR zdobywała liczbę głosów na granicy statystycznego błędu.
  Zupełnie mnie nie obchodzi, czy JKM robi to, bo jest agentem, czy z głupoty, czy z jakiegokolwiek innego powodu. Ważny jest efekt: około 1% głosów. Jeżeli UPR poprze go ponownie, znowu skończy się to kolejną kompromitacją.

 12. Panie Malinowski!!!
  Kończ Waść, wstydu oszczędź!!!!
  Tacy jak Pan właśnie dobijają UPR!!!
  Krętacze, złodzieje, oszuści – to jest ta ekipa, która próbuje „utrzymać się u UPeeRowskiego koryta”.
  Ale dość tego!!!
  Panom typu Malinowski serdecznie dziękujemy!!!!

 13. Moim zdaniem jest tak:
  Atak na UPR ma na celu doczepienie znaczka „UPR” do czerwonego PiSu, żeby się ludziom wydawało, że PiS to prawica. Korwin by czegoś takiego nie poparł, więc go wywalili. Jeden agent działajacy z zewnątrz pisał scenariusz, a paru jego współpracowników dokładnie ten scenariusz wykonywało i wykonuje. Prawdopodbnie któryś z nich dostanie wynagrodzenie w postaci jakiejś dobrze płatnej posady. Stara i doświadczona partia dała się wykończyć poru wspłpracownikom ABW.

 14. „Korwin by czegoś takiego nie poparł, więc go wywalili. Jeden agent działajacy z zewnątrz pisał scenariusz, a paru jego współpracowników dokładnie ten scenariusz wykonywało i wykonuje. ”
  Zagadka: Który agent założył PJKM i wydał rozkaz JKM-owi żeby wyszedł z UPR i przemianował PJKM w WiP i rąbał stamtąd w UPR już z bezpiecznej pozycji niezależnej od władz UPR na które przestał mieć wpływ?

 15. „Spartakus”,
  a może raczej…Panie Marusik!
  A skąd Pan wie takie rzeczy?
  jak jest rozkaz udawać fanatyka korwina – udajecie,
  jak jest rozkaz udawać na blogu kłótnię między „fanatykami” korwina i reformatorami – udajecie,
  jak jest rozkaz promować tezę: „to partia korwina” –
  to promujecie,
  jak jest rozkaz promować tezę: „niech założą sobie własną partię” –
  to promujecie,
  jak jest rozkaz rzucać bluzgi w necie –
  rzucacie,
  jak jest rozkaz krytykować i atakować Prezes Kocik –
  to krytykujecie i atakujecie
  Panie „Spartakus”, sam pan wymyśla te rozkazy?
  Widać, że taktyka kuleje, skoro każdy się na tym poznaje…

Comments are closed.