Ostatnio TVP1 i TVP2 raczą nas histeryczną kampanią dotyczącą płacenia, a właściwie nie płacenia abonamentu. Nie wystarczyły już krajowe „autorytety” wzywające obywateli do płacenia. Na nic poszły moralizatorskie pogadanki o „misji” telewizji publicznej, bo każdy obywatel widzi jakimi brykami jeżdżą „misjonarze” z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.Zdesperowani decydenci z TVP1 i TVP2 sięgnęli zatem po pomoc za granicę i wynajęli jedną Francuzkę i jednego Niemca, aby połajali Polaków! Przy okazji wyszło na jaw, że 65% dorosłych Polaków nie płaci abonamentu RTV. Polska ma pierwsze miejsce w Europie i to właśnie martwi bonzów radia i telewizji.
Ciekawe, że te proporcje zupełnie nie dotarły do wszelakich firm sondażowych, które z uporem godnym lepszej sprawy, (oczywiście na zamówienie TVP), publikują wyniki…” badań opinii publicznej”, wedle których ponad 90% Polaków ufa telewizji publicznej, a radiu to nawet ponad 95%. Przypomina to jak żywo czasy PRL-u, kiedy ludzie wszędzie mówili, że telewizja kłamie, a telewizja wpadała w samo-zachwyt i… kłamała jeszcze bardziej.
Obecnie TVP1 ciągle twierdzi, że mamy sukcesy na arenie międzynarodowej, że gospodarka nasza ma się lepiej niż w innych krajach, że ludzie wydali na święta więcej niż w innych krajach, a szarego obywatela, który musi płacić coraz wyższy czynsz i widzi jak co dzień ceny żywności szybują omal krew nie zalewa, gdy widzi na ekranie telewizorni zadowolonego premiera, uśmiechniętego ministra finansów i dumnego z siebie ministra spraw zagranicznych. Reakcja Polaków jest bardzo zdrowa, bo po obejrzeniu kolejnych „Wiadomości” lub kolejnej „Panoramy” postanawiają, że już więcej za takie bzdury nie będą płacić abonamentu.
Wracając natomiast do sondaży, to telewizja kłamie, bo Polaków, którzy ufają TVP1 jest mniej niż 35%, gdyż spośród tych 35%, którzy jeszcze płacą za abonament jest wielu takich, którzy w tym miesiącu zapłacili po raz ostatni. Prawdziwe zaufanie to ludzie mają do Radia Maryja i Telewizji Trwam, bo tam płacą dobrowolnie, bez abonamentu. KRRiT swą zemstę skierowała właśnie do telewizji „Trwam” odmawiając jej koncesji, gdyż TVP1 i TVP2 mają mieć monopol na rację jak…za komuny.
Panie i panowie decydenci TVP1 i TVP2 powinniście wreszcie zrozumieć, że fakt, iż Polska jest na pierwszym miejscu w nie płaceniu abonamentu, to jest równoznaczne z plajtą zaufania do waszej telewizji!!!
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powinna zatem ogłosić w „Wiadomościach” i „Panoramie” oraz w programie „Bogdan Lis na żywo”, że w związku z utratą zaufania społecznego podaje się do dymisji.
Rajmund Pollak  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here