Krzysztof Bosak czyli wybór większego dobra

Znam Krzysztofa już prawie 10 lat. Wielokrotnie rozmawialiśmy o podatkach, o gospodarce i jestem przekonany, że jest on zwolennikiem niskich i prostych podatków. Jest w tej sprawie wiarygodny. Zapowiedział, że nie poprze żadnej podwyżki podatków, czy dalszego ich komplikowania

1
Krzysztof Bosak (Foto. twitter.com/bosak2020)

Sławomir Mentzen na facebook:

Panuje dosyć naiwny pogląd, że wybór Rafała Trzaskowskiego pozwoli zatrzymać szaleństwa PiS i uchroni nas przed kolejnym rozdawnictwem i wynikającym z tego podwyższaniem podatków. Nic takiego nie nastąpi. Obie te partie są bezideowymi partiami władzy, które swoje decyzje uzależniają od społecznych oczekiwań oraz bieżącego interesu partyjnego. I jedni i drudzy różnią się czasem w retoryce, ale gdy przychodzi do głosowań, są w sprawach gospodarczych nad wyraz zgodni i nie rokują żadnej nadziei na zmianę obecnego trendu.

PiS zaproponował w kilka lat temu 500+ na drugie i kolejne dziecko, Platforma przebiła to 500 zł na każde dziecko, po czym PiS tę propozycję po jakimś czasie przyjął. Potem Platforma zaproponowała 13 emeryturę, którą później przyjęło PiS, a potem przebiło 14 emeryturą. Kilka dni temu Andrzej Duda zaproponował nawet marsz w kierunku nawet 24 (!!!) emerytury, w czym sekundować mu będą politycy PO. Obie te partie poparły też ostatni socjalny pomysł, czyli bon turystyczny. Z drugiej strony Platforma popierała też komplikowanie polskiego prawa podatkowego, które przez ostatnie lata uskuteczniało PiS.

PiS i Platforma razem głosowały za kolejnym rozdawnictwem i za kolejnymi podatkami. Wymieniają się też kadrami na wszystkich szczeblach, nawet najwyższych. Przecież Mateusz Morawiecki był doradcą Donalda Tuska a Andrzej Duda był w Unii Wolności. Z drugiej strony Radosław Sikorski był ministrem w rządzie PiS. Przykłady można tu bardzo długo mnożyć.

Dzięki tym partiom biurokracja od czasu upadku komuny rozrosła się wielokrotnie. Różnica między nimi jest taka, że jedni mówią, że PRL była cool – a drudzy, że nie. I że jedni mówią, że pewno Boga nie ma – a drudzy mówią, że jest. To jest jedna banda nad wyraz pasożytnicza, takie dwie strony jednej chorągiewki jak Kazik zazwyczaj nalicza.

Jedyną alternatywą dla tych ludzi jest Konfederacja i jej kandydat Krzysztof Bosak. Znam Krzysztofa już prawie 10 lat. Wielokrotnie rozmawialiśmy o podatkach, o gospodarce i jestem przekonany, że jest on zwolennikiem niskich i prostych podatków. Jest w tej sprawie wiarygodny. Zapowiedział, że nie poprze żadnej podwyżki podatków, czy dalszego ich komplikowania. Bosak jest kandydatem najbardziej wolnorynkowej partii w parlamencie i uważam, że każdy, komu leży na sercu los polskiej gospodarki, polskich przedsiębiorców i polskich podatników, powinien go poprzeć.

Kolejne wybory parlamentarne są dopiero za trzy lata. Jeżeli chcecie przez te trzy lata być tłamszeni nowymi podatkami, zaskakiwani ciągłymi rewolucjami w PIT czy VAT, to zastanawiajcie się dalej kto jest tu złem mniej złym, a kto złem bardziej złym, głosujcie na dżumę, cholerę, czy nawet na koronawirusa. Jeżeli jednak chcecie mieć pewność, że w tym czasie nie zaskoczy was żaden podatek, wybierzcie nie mniejsze zło, a większe dobro, czyli Krzysztofa Bosaka!

Sławomir Mentzen

Za facebook Autor

1 KOMENTARZ

  1. Sławomir Mentzen Konfederacja nie ma szans na samodzielne rządy Zejdź na ziemię człowieku Takie myślenie doprowadzi Konfederację do upadku Czas na zjednoczenie obozu patriotycznego ,który jest w rozsypce .Stawianie w jednym szeregu Trzaskowskiego stypendysty Sorosa umocowanego w jego fundacjach jak np Fundacja Batorego z Prezydentem Dudą ,który wielokrotnie udowadniał swój narodowy patriotyzm nie wspomnę o ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH -to antypolskie działanie Czy ci się to podoba czy nie jeden z nich zostanie PREZYDENTEM RZECZPOSPOLITEJ Krótko mówiąc konieczny jest czas na poparcie Prezydenta Dudy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here