Kończą się chyba wszelkie spekulacje dotyczące ostatecznego terminu podpisania przez prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego, traktatu lizbońskiego. Na oficjalnej stronie internetowej kancelarii prezydenta pojawił się komunikat, z którego wynika, iż prezydent podpisze traktat w najbliższą sobotę, 10 października 2009 roku o godzinie 12.-00.
„W sobotę 10 października 2009 r. o godz.12.00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej dokona aktu ratyfikacji Traktatu z Lizbony, zmieniającego Traktat o Unii Europejskiej i Traktat Ustanawiający Wspólnotę Europejską, podpisanego w Lizbonie dnia 13 grudnia 2007 r.” – czytamy na stronie www.prezydent.pl.
Kancelaria Lecha Kaczyńskiego zapowiada wielka fetę. W uroczystości uczestniczyć mają czołowi dygnitarze unijni, w tym m.in. Premier Szwecji Fredrik Reinfeldt, Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.
PSz

14 KOMENTARZE

 1. Historia się powtarza, a pan prezydent i cały rząd lepiej niech więcej nawet wspominają o patriotyźmie. Historia nas rozliczy i ta co jeszcze nie zginęła.

 2. Za zdradę karą jest śmierć… więc zanim podpisze niech przeczyta konstytucję i rotę własnej przysięgi a potem niech się zastanowi że od momentu podpisu każdy polak ma prawo go zabić jak psa.

 3. Po co krygował się tak długo, wiadomo było, ze jest nikim – zdrajcą Polski. Zazdrościmy Czechom p. Klausa – ma honor i rozum.
  Rozliczy go, i innych jurgieltników, historia.

 4. Zasypać Kancelarię Prezydenta i Trybunał Konstytucyjny listami tak elektronicznymi jak i papierowymi o zagrożeniach wynikających z Traktatu Lizbońskiego. Uświadomić im co robią przeciw Ojczyźnie.

 5. Na KONSERWATYZM.PL jest oświadczenie i jednocześnie apel Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego do Prezydenta Polski, aby nie podpisywał Traktatu z Lizbony. UPR milczy jak zaklęta śpiąca księżniczka. W podstawowej sprawie – MILCZY!!

 6. Bezmyślność, głupota czy bezczelność Pana Lecha Kaczyńskiego? Po podpisaniu 10.X.2009 TraktLesb, w sobotę leci do Watykanu na kanonizację biskupa Felińskiego, która ma być nastepnego dnia w niedzielę!!! Dobrze byłoby aby przeczytał życiorys przyszłego świętego. Niech mu zadrży ręka i pióro zrobi wielkiego kleksa przy nazwisku na dokumencie. Bezczelność, głupota czy bezmyslność?

 7. Proszę o kulturalne wypowiedzi i o unikanie zwrotów typu „zabić jak psa”. Prezydent dezerteruje, niemniej my trzymajmy poziom…

 8. ŻAŁOBA
  W sobotę 10 października 2009 r. o godz.12.00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej dokona aktu ratyfikacji Traktatu z Lizbony, zmieniającego Traktat o Unii Europejskiej i Traktat Ustanawiający Wspólnotę Europejską, podpisanego w Lizbonie dnia 13 grudnia 2007 r.
  Oprócz Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w ceremonii wezmą m.in. udział Premier Szwecji Fredrik Reinfeldt, Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.
  Na uroczystość zaproszeni zostali również:
  Marszałek Sejmu,
  Prezes Rady Ministrów,
  Marszałek Senatu,
  Minister Spraw Zagranicznych,
  Przewodniczący Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych,
  Przewodniczący Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych,
  Przewodniczący Sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej,
  Przewodniczący Senackiej Komisji ds. Unii Europejskiej,
  Dziekan Korpusu Dyplomatycznego,
  Ambasadorowie państw Unii Europejskiej
  GODNIE UCZCIJMY TEN DZIEŃ I WSZYSTKIE DNI NASTĘPUJĄCE PO NIM!
  1) W naszych oknach wywieśmy biało czerwone flagi z kirem (czarną widoczną z daleka wstążką)!
  2) Do anten samochodowych przywiążmy czarne wstążki!
  3) Ubierzmy się w stroje czarne (tak jak na pogrzeb)!
  4) Zachowujmy się z powagą (tak jak po stracie najbliższych)!
  5) Zacznijmy marzyć o potężnej Polsce, wolnej od zdrajców!

 9. Panie Piotrze podaję za wikipedia.pl adresy internetowe stron do Prezydenta Czech: hrad.cz oraz klaus.cz.!! Może ktoś zna czeski, angielski lub niemiecki i zredaguje odpowiednie zaproszenie do Prezydenta Czech?

 10. I wypełniło się! kaczyński lech o 12 godzinie minut 17 został z własnej woli generalnym namiestnikiem polskiej prowincji przywiślańskiej. Pan Bóg jeszcze w ostatniej chwili dawał mu znaki, aby tego nie czynił, gdyż pióro mu się zepsuło, aby się zreflektował. Lecz usłużna ręka jakiegoś sługi diabła podała awaryjne pióro. Zaobserwowałem, że w tym momencie tu gdzie mieszkam z chwilą złożenia podpisu słońce zaszło za ciężkie i ponure chmury. Jednak są znaki na Niebie i ziemi od sił większych niż ludzkie i diabelskie. Tyle kłamstw i samozadowolenia jakie wygłosili nicponie – kaczyński, barros(portugalczyk, który swój piękny kraj również chętnie trzyma w UE),jakiś szwedzki fircyk będący w tym momencie premierem Królestwa Szwecji(ciekawa rzecz królestwo i republika jednocześnie?)i jednocześnie mający urząd szewfa europejskiej biurokracji, buzek i tusk może przygnieść najbardziej cierpliwego i naiwnego ludzia.

 11. Na stronie Pana Janusza Korwin-Mikke są bardzo dwa ciekawe filmiki: „Prezydent stoi na straży suwerenności” i „Jaki wyrok za ten podpis”. Mniejszość jest mądrzejsza i ma rację, niestety większośc nie chce słuchać i zagłusza głos rozsądku i mądrości.

 12. W końcu pan prezydent Kaczyński zrobił coś dobrego dla Polski. Chyba w końcu po latach i do niego dotarło, że ścisły związek Polski z UE to najlepsza rzecz dla kraju i obywateli 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here