Prawo i Sprawiedliwość
Foto. Jan Bodakowski

To nie jest kryzys, to rezultat

Sądząc po tym jak nieporadnie i nieudolnie Rząd Mateusza Morawieckiego próbuje ratować katastrofę gospodarczą, do której sam zresztą doprowadził na przestrzeni lat, nie sposób uniknąć myśli, że dni rządów socjalistów ukrywających się pod płaszczykiem katolicyzmu są już policzone.

Biorąc pod uwagę również to, że USA wycofują się z czynnej polityki w Europie środkowo-wschodniej, a swoje wszystkie siły będą koncentrować na wojowaniu z Chińczykami, nieuniknione wydaje się też przejście naszego Państwa pod rządy PO-lskich Niemców z Donaldem Tuskiem na czele.

„Kaczyński to wirtuoz intrygi, który potyka się na koniec o własne nogi” – Stanisław Michalkiewicz

Jarosław Kaczyński z pewnością nie tak chciałby pożegnać się ze swoją władzą, nie w chaosie, nie zestawiając Państwa, które zagrożone jest bankructwem, gdzie ludzie będą musieli żyć z miesiąca na miesiąc, ledwo wiążąc koniec z końcem. Niestety jednak wydaje się, że rekordowa inflacja witająca nas z początkiem tego roku to niechciane dzieło życia naszego Naczelnika Państwa. Wszystko wskazuje na to, że to jeszcze niestety nie koniec rekordu inflacyjnego i socjalistyczna utopia Kaczyńskiego pobije samą siebie zmierzając do dwucyfrowego wyniku niczym Robert Lewandowski ścigający Gerda Mullera w strzelonych bramkach w Bundeslidze.

Rok 2022 to koncertowa kompromitacja Nowego Ładu, który miał przychylić Polakom nieba, ale zamiast manny spadł z nieba gówniany deszcz w postaci niższych wypłat dla nauczycieli i policjantów.

Oczywiście obrotny Minister Kościński, który być może pożegna się na dniach ze swoim stanowiskiem, już zapowiedział zmiany w technice poboru zaliczek na podatek dochodowy, aby Ci co dostali niższe pensje już niższych pensji nie mieli. Wszystko wydaje się takie proste prawda? Coś tam wystarczy dopisać i sypie się hajs do kieszeni pracownika. Tylko PiS tak potrafi. Mnie ciekawi jedynie czy Minister Finansów doczeka jeszcze samodzielnego podniesienia po raz kolejny do góry stóp procentowych czy zrobi to już za niego jego następca – z pewnością równie obrotny jak Pan Tadeusz.

Gaszenie pożaru benzyną

Podwyższanie stóp procentowych jako oręż do walki z inflacją to istny intelektualny majstersztyk naszego ukochanego Rządu. Jak wiadomo, żadna firma w Polsce nie jest zadłużona w bankach i nie spłaca żadnych kredytów, więc na pewno żadna firma nie będzie zmuszona podnosić cen na swoje towary i usługi, żeby zrekompensować sobie wyższą ratę kredytu. Na pewno nie.

Oczywiście Jarosław Kaczyński ma w swoich szeregach nie tylko takich wspaniałych ekonomistów jak Minister Kościński, ale również prawdziwych wizjonerów! Otóż Pan poseł Kazimierz Smoliński zapowiedział w Polsat News, że PiS planuje REGULOWANE CENY NA NIEKTÓRE ARTYKUŁY ŻYWNOŚCIOWE XD

Stara komuna wraca szybciej niż sądziliśmy!

Tak proszę Państwa chce walczyć z giga inflacją Rząd, który latami swoich rozdawniczych rządów sam taką sytuację spowodował. WIZJONERZY! Oczywiście w innych krajach również jest inflacja, ale np. w sąsiednich Niemczech jest o połowę niższa, bo Niemcy nie mają takiej gospodarki jak Polska (czyli peryferyjnej i uzupełniającej na Niemców). My powinniśmy się rozwijać i dogonić Niemców przez ostatniej 30 lat, a zamiast tego mamy mnóstwo programów socjalnych i inflację, która pędzi jak Donald Tusk po terenie zabudowanym.

Podsumowując naszą sytuację na początku roku:

– Rządzą nami kompletni idioci, których sami sobie wybraliśmy.

Mamy potężną inflację, na którą sami się zgodziliśmy bijąc brawo po ogłoszeniu każdego kolejnego programu socjalnego.

Jesteśmy u progu terroru sanitarno-szczepionkowego, który kompletnie ignorujemy, bo protestować na ulicę wychodzimy tylko wtedy kiedy nie pozwalają nam się wyskrobać, albo kiedy chcą nam zabrać stację telewizyjną, która nie uprawia wolnego dziennikarstwa tylko nawołuje do odbierania wolności niektórym ludziom.

– Nie mamy żadnych realnych sojuszników na wypadek konfliktu zbrojnego z Rosjanami, bo skonfliktowaliśmy się z każdym naszym sąsiadem.

– NFZ zamiast leczyć ludzi udaje, że jest tylu covidowców w szpitalach, że nie ma miejsca na leczenie pozostałych chorób, więc niecovidowi pacjenci jak ich nie stać na prywatne leczenie umierają.

– ZUS korzysta na tym, że NFZ jest niewydolną kupą gówna i wykreśla z uśmiechem na ustach od zeszłego roku z listy płac codziennie tylu emerytów, że jakoś może przetrwa kolejne 10 lat.

– Szkolnictwo w Polsce to kabaret. Wydaje się, że obecnie nikomu nic się nie chce. Nauczycielom nie chce się nauczać, a uczniom nie chce się uczyć. Czeka nas naprawdę świetlana przyszłość.

– Ceny energii są tak niedorzecznie wysokie, że podwyżki dla biznesu i samorządów sięgną nawet +900%! To również skutek polityki obrażania się na Ruskich, a branie jednocześnie do ust wszystkiego, co wciska nam Unia Europejska jak np. bzdurne limity na CO2.

– Niezawisłe sądy, które wydają wyroki na zamówienie dla tych, dla których wydania wyroku nie opłaca im się nie wydawać.

Jarosław Kaczyński wraz ze swoimi głównymi gwiazdami Mateuszem Morawieckim, Adamem Niedzielskim, Łukaszem Szumowskim (tak tak o nim też nie zapominajmy ) czy Tadeuszem Kościńskim powinni zostać wystrzeleni w kosmos do jakiejś innej galaktyki, jeżeli chcą uniknąć dożywotniego więzienia.

Patryk Wrzesień

PS. Nie będę rzucał innych pomysłów na karę za to, co zrobili z Polską, bo Minister Niedzielski jest bardzo wyczulony na takie rzeczy czego skutkiem jest ciąganie po sądach posła Brauna, więc na wystrzeleniu w kosmos chyba zakończę…

Źródło: blog Autora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here