Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, prezydent Lech Kaczyński zapowiedział, że jeśli tylko Irlandczycy powiedzą „TAK” traktatowi lizbońskiemu, on sam podpisze traktat w przyszłym tygodniu. W imieniu prezydenta głos zabrał jego minister Paweł Wypych.
– Jesteśmy zadowoleni z osiągniętego kompromisu. Odkładając złożenie podpisu, prezydent chciał jedynie podkreślić, że nie ma w Europie narodów ważniejszych i mniej ważnych, czyli większych i mniejszych. W Unii Europejskiej wszystkie narody są równe i nie można wywierać presji na mały, ale bohaterski naród o losach nieco podobnych do naszego kraju – powiedział Wypych.
PS/DGP
Od redakcji: Mam nadzieję, że mimo zamieszania związanego z tzw. aferą hazardową, poseł Antoni Macierewicz dwoi i się i troi, byleby tylko zebrać wymaganą ilość podpisów pod wnioskiem do TK o zbadanie zgodności traktatu lizbońskiego z polską konstytucją. Bo na pana prezydenta Kaczyńskiego to chyba nie ma już co liczyć…

7 KOMENTARZE

  1. Jeżeli zabraknie sprawiedliwych wśród polskich posłów, to można sięgnąć po podpisy senatorów. Prawdopodobnie zsumowane podpisy posłów i senatorów też będą ważne!

  2. Cała nadzieja w tym że Irlandczycy i Czesi jednak powiedzą TAK. A jeśli powiedzą NIE to należy utworzyć tzw. Unię 2 prędkości. Czesi i Irlandczycy powinni mieć tam status zbliżony do statusu państwa tylko stowarzyszonego z UE – z ograniczonymi prawami wpływania na politykę UE.

  3. 29 września grupa czeskich senatorów, reprezentujących głównie prawicową Obywatelską Partię Demokratyczną (ODS), złożyła w Trybunale Konstytucyjnym zapowiadany od dawna wniosek o zbadanie zgodności Traktatu Reformującego Unię Europejską z ustawą zasadniczą.
    Na prośbę autorów wniosku prezydent Vaclav Klaus postanowił odłożyć podpisanie Traktatu Lizbońskiego, ratyfikowanego już przez obie izby czeskiego parlamentu.

  4. Panie Romku Polska NIE BĘDĄC UCZESTNIKIEM Eurosojuza przekroczy „prędkość światła”!
    Czyta Pan i czyta teksty na Prokapitalizm.pl,
    ale nic z tej lektury do Pana świadomości nie dociera!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here