Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, prezydent Lech Kaczyński zapowiedział, że jeśli tylko Irlandczycy powiedzą „TAK” traktatowi lizbońskiemu, on sam podpisze traktat w przyszłym tygodniu. W imieniu prezydenta głos zabrał jego minister Paweł Wypych.
– Jesteśmy zadowoleni z osiągniętego kompromisu. Odkładając złożenie podpisu, prezydent chciał jedynie podkreślić, że nie ma w Europie narodów ważniejszych i mniej ważnych, czyli większych i mniejszych. W Unii Europejskiej wszystkie narody są równe i nie można wywierać presji na mały, ale bohaterski naród o losach nieco podobnych do naszego kraju – powiedział Wypych.
PS/DGP
Od redakcji: Mam nadzieję, że mimo zamieszania związanego z tzw. aferą hazardową, poseł Antoni Macierewicz dwoi i się i troi, byleby tylko zebrać wymaganą ilość podpisów pod wnioskiem do TK o zbadanie zgodności traktatu lizbońskiego z polską konstytucją. Bo na pana prezydenta Kaczyńskiego to chyba nie ma już co liczyć…

7 KOMENTARZE

 1. Jeżeli zabraknie sprawiedliwych wśród polskich posłów, to można sięgnąć po podpisy senatorów. Prawdopodobnie zsumowane podpisy posłów i senatorów też będą ważne!

 2. Cała nadzieja w Czechach i Irlandii. Nadzieja, że Irlandczycy powiedzą NIE, a Czesi zdążą COŚ wymyśleć.

 3. Cała nadzieja w tym że Irlandczycy i Czesi jednak powiedzą TAK. A jeśli powiedzą NIE to należy utworzyć tzw. Unię 2 prędkości. Czesi i Irlandczycy powinni mieć tam status zbliżony do statusu państwa tylko stowarzyszonego z UE – z ograniczonymi prawami wpływania na politykę UE.

 4. 29 września grupa czeskich senatorów, reprezentujących głównie prawicową Obywatelską Partię Demokratyczną (ODS), złożyła w Trybunale Konstytucyjnym zapowiadany od dawna wniosek o zbadanie zgodności Traktatu Reformującego Unię Europejską z ustawą zasadniczą.
  Na prośbę autorów wniosku prezydent Vaclav Klaus postanowił odłożyć podpisanie Traktatu Lizbońskiego, ratyfikowanego już przez obie izby czeskiego parlamentu.

 5. Traktat nicejski został odrzucony przez Irlandię w I referendum (czerwiec 2001), przyjęty w II referendum (październik 2002).

 6. Panie Romku Polska NIE BĘDĄC UCZESTNIKIEM Eurosojuza przekroczy „prędkość światła”!
  Czyta Pan i czyta teksty na Prokapitalizm.pl,
  ale nic z tej lektury do Pana świadomości nie dociera!

Comments are closed.