Onet.pl cytuje wypowiedź Andrzeja Sadowskiego w związku ze wzrostem polskiego PKB… Ekspert Centrum im. Adama Smitha, „wyraża duże uznanie dla polskich przedsiębiorców, w związku ze wzrostem PKB. – Nie bacząc na propagandę polityczną związaną z kryzysem, zaczęli znowu realizować swoje przedsięwzięcia – wyjaśnia ekspert. Jego zdaniem wyrazy uznania należą się też rządowi. – Ale to jest taka zasługa, jak skin headów, którzy uratowali życie staruszce, bo przestali ją kopać – mówi Sadowski.
Sadowski podkreśla, że wzrost gospodarczy jest poniżej możliwości Polski, a hamuje go nadmierna biurokracja. – Przepisy utrudniają życie polskim przedsiębiorcom. Gdyby nie musieli sie zmagać z biurokracją, to efekty byłyby lepsze – wyjaśnia Sadowski. – Trzeba zlikwidować te bariery – dodaje”.
Źródło: Onet.pl

1 KOMENTARZ

  1. I pan Sadowski z porządnego Centrum Smisa nic nie powiedział o za wysokich i durnych przepisach podatkowych? Dziwne. Chyba onet.pl nie zacytował całej wypowiedzi tego ekonomicznego eksperta. Zawsze przecież o tym mówi, że w Polsce są za wysokie i hamujące rozwój gospodarki podatki ze skomplikowanym systemem ulg umozliwiających korupcję.

Comments are closed.